Autor Wątek: Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!  (Przeczytany 6597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« dnia: Marzec 18, 2003, 11:04:45 pm »
O w morde... to przebija nawet "totalizm" dr Pająka!

Zobaczcie:
http://albertanism.freezope.org/pl/fs.html

Polecam szczegolnie CV Proroka (szuka pracy!) i Hipoteze Teorii Mądrości.
Pozwolicie, że zacytuję kilka myśli:

6. Objekty mogą zachowywać się w sposób mądry lub głupi.
7. Jachera Zasada Niepewności
Nie jest możliwe zdeterminowanie czy zachowanie jest mądre, czy głupie, w momencie akcji(działania) z całkowitą pewnością.
8.
Aby odnieść sukces objekt mądrzejszy potrzebuje dostosować swoje zachowanie do mniej mądrych objektów w swoim otoczeniu.

9.
Większość ludzi miewa zaburzenia umysłowe.




Albert rulez!

Offline Janek Pietkiewicz

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2003, 11:28:21 pm »
Zjednoczenie religii i nauki?

Gdyby to było Gadu-gadu użyłbym mojego ulubionego emotikonu symbolizującego walenie głową w ścianę...

The end of world is nigh...

Offline Janek Pietkiewicz

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2003, 11:29:18 pm »
Cytuj
Albert jest BogaWybranym Boga.

 :?

Offline Gollum

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2003, 08:04:46 am »
Ów Albert powinien chociaż leciutko narozrabiać. Byłaby wtedy postawa do zamknięcia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym jako osobnika niebezpiecznego dla otoczenia.

Offline Adam Waśkiewicz

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2003, 08:31:05 am »
Cytat: "Gollum"
Ów Albert powinien chociaż leciutko narozrabiać. Byłaby wtedy postawa do zamknięcia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym jako osobnika niebezpiecznego dla otoczenia.


 A to dlaczego? Facet uważa się za proroka (chciałem powiedzieć: BogaWybranego) - jego sprawa. I niech sobie żyje spokojnie, na zdrowie. Możesz się nie zgadzać z jego poglądami, ale dlaczego zaraz chciałbyś go zamykać z zakładzie psychiatrycznym? Mamy w Polsce wolność sumienia i wyznania, to co napisałeś powyżej to szczyt braku tolerancji - zamykać w psychuszkach ludzi o odmiennych przekonaniach religijnych...

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Dinki

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2003, 09:13:43 am »
Jak to zawsze bywa w wypadku takich ludzi zawsze muszą oni zabiegać o jakieś wsparcie , szczególnie finansowe.

"Pilnie potrzebuję wszelkiego wsparcia finansowego. Ważne są dla mnie nawet małe sumy pieniędzy.
Jeśli chciałbyś wpomóc mnie finansowo, to proszę przesłać wpłaty do konta"

Mamy szczęście że dał nam alternatywę w wyborze Banku.

I końcowy tekst:
"Dziekuję ci bardzo za twoją dobrą wolę i szczodrość!
Niech ci Bóg wynagrodzi!"

Po prostu aż mi się odechciewa czytać.

Offline Kormak

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2003, 10:06:36 am »
Najlepsze jest
Cytuj
Najchętniej podejmę pracę jako nauczyciel religii.
Chętnie jednak pracowałbym jako
nauczyciel seksu i życia rodzinnego, mediator
:D

A przerażające :
Cytuj
Ponieważ sprawa jest bardzo ważna, a ja nie mam dochodów jestem zmuszony żebrać o pomoc u ludzi.

Zwracam się do właścicieli poznańskich sklepów albo barów, restauracji itp. o wsparcie. Chętnie przyjmę pożywienie, które być może wam zostaje.

Offline Krzysio

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2003, 12:24:11 pm »
Adam Waśkiewicz napisał, że:"Mamy w Polsce wolność sumienia i wyznania, to co napisałeś powyżej to szczyt braku tolerancji - zamykać w psychuszkach ludzi o odmiennych przekonaniach religijnych..."
Czy pan Adam Waśkiewicz był na stronie MądregoPrzezBogaWybranego Alberta Jachera Lekarza i Pielęgniarza? Chyba nie, bo inaczej by pewnie śpiewał. Gadanie o wolności i braku tolerancji zaczyna mnie ogólnie denerwować. W końcu przestaniemy się o cokolwiek spierać i debatować bo będzie to oznaką nietolerancji wobec poglądów oponenta. Bo przecież to nie polemika jest podstawą rozwoju, tylko tempe trwanie w przyjętych poglądach. To tak na marginesie. :wink: Osobiście nie jestem za izolowaniem takich ludzi. Ale to nie jest zdrowy na umyśle człowiek.
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline Adam Waśkiewicz

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2003, 12:42:12 pm »
Cytat: "Krzysio"
Czy pan Adam Waśkiewicz był na stronie MądregoPrzezBogaWybranego Alberta Jachera Lekarza i Pielęgniarza? Chyba nie, bo inaczej by pewnie śpiewał. Gadanie o wolności i braku tolerancji zaczyna mnie ogólnie denerwować. W końcu przestaniemy się o cokolwiek spierać i debatować bo będzie to oznaką nietolerancji wobec poglądów oponenta. Bo przecież to nie polemika jest podstawą rozwoju, tylko tempe trwanie w przyjętych poglądach. To tak na marginesie. :wink: Osobiście nie jestem za izolowaniem takich ludzi. Ale to nie jest zdrowy na umyśle człowiek.


 Oczywiście, że byłem na tej stronie. I jak najbardzie podtrzymuję moje zdanie. Dopóki facet nie stwarza zagrożenia dla otoczenia lub dla siebie samego, leczeniu psychiatrycznemu można go poddać tylko na wniosek jego samego, albo rodziny. Tolerancja nie mujsi zaraz oznaczać zgadzania się z czyimiś poglądami - bynajmniej nie uważam, że Albert Jacher ma rację, ale zamykanie go w zakładzie psychiatrycznym za poglądy to już przesada. Ale podstawą rozwoju, jak rozumiem, jest zapewne zamykanie osób o innych poglądach w pokojach bez klamek. Zgadza się?

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Janek Pietkiewicz

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2003, 03:25:37 pm »
Popieram! Póki Albert nie narzuca swoich poglądów w sposób wyjątkowo natrętny oraz nie nawołuje do niczego, co byłoby niezgodne z prawem/moralnością/itp. nie można mieć do niego o nic pretensji, a już na pewno nie postulować zamknięcie go w zakładzie psychiatrycznym.

Nie ukrywam, według mnie ten człowiek JEST wariatem, ale wariatem nieszkodliwym i w żaden sposób mi nie przeszkadzającym.

Offline Gollum

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2003, 04:41:43 pm »
Już zbiera pieniądze. Potem zacznie (chyba że już zaczął) pobierać dziesięcinę od tych, których przekona, że jest prorokiem. A potem poleci dalej, jak Kacmajor i większość sekt amerykańskich. Lepiej dmuchać na zimne i zamknąć gościa wcześniej, niż potem prosić o pomoc dominikanów czy policję.

Offline Gollum

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2003, 04:43:15 pm »
A tak na marginesie, to jest temat do dyskusji wyłącznie na Gildii Humoru :wink:  Do tajemnic jakoś mi nie pasuje

Offline Janek Pietkiewicz

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2003, 06:51:24 pm »
Owszem, zbiera pieniądze. Zaznaczam, ZBIERA, a nie wyłudza, kradnie, rabuje itp. Oznacza to, że są ludzie, którzy mają ochotę mu je dać. Ich sprawa.

Offline Gollum

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2003, 07:41:53 am »
Żadna z sekt nie kradnie, nie rabuje. Każda zaczyna jako stowarzyszenie grzecznych dzieci proroczych. Szaleństwo ujawnia się później.

Offline Janek Pietkiewicz

Albert moim prorokiem - Albertianizm moją religią!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 09, 2003, 03:06:51 pm »
Przepraszam, że czynię praktyki niemal nekrofilskie i odkopuję stary temat, ale właśnie znalazłem Bloga Alberta Jachera Proroka... http://blog.tenbit.pl/albert_jacher_religer/. Warte uwagi są ciekawe odpowiedzi na maile od fanów :), próby walki z nietolerancyjną administracją oraz choćby te słowa:
Cytuj
W piatek 2003-05-16 wieczorem w televizji TVN zostanie emitowany film fabularny "Matrix".

Zalecam obejrzenie tego filmu, poniewaz fabula tego filmu w sposob
przenoscny i umowny odnosi sie do niektorych idei zawartych w Teorii
Madrosci i Religii Madrosci.

Fabuła "Matrix" w sposob przenosny obrazuje np. relacje i typy zachowan,
albo sposoby myslenia obecne w spolecznosciach ludzkich wspolczesnej
Planety.

Film zawiera sporo brutalnych scen walki, ale ja zalecam zwrocic szczegolna uwage raczej na wypowiadane tresci i slowa i na religijna strone tresci w tym filmie zawartych.


W ten oto sposób zostałem niemal skutecznie zniechęcony do jednego z moich ulubionych współczesnych filmów :|.

 

anything