Autor Wątek: Trylogia Nikopola  (Przeczytany 31066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2006, 06:04:40 pm »
Ja mam ten sam problem co Graves, za dużo o tej trylogii słyszałem i sie lekko zawiodłem, ale i tak uważam to za jeden z kultowych komiksów które sie nigdy nie zestarzeją, i za każdym razem jak to czytam coraz bardziej mi sie ona podoba.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Camui

Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2006, 08:31:17 am »
Trylogia Nikopola to z pewnością jedno z najciekawszych dzieł na naszym rynku. Czyta się jednym tchem, a charakterystyczna kreska Bilala zapewnia prawdziwą ucztę dla oczu. Moim zdaniem "32 grudnia" to najmocniejsza z części. Bilal dał prawdziwy popis swych umiejętności. Polecam wszystkim!

Drętwiak juz zwrócił uwagę na błąd, ale ja polecam zastanawiać się przed pisaniem postów :) No i proszę nie wysyłac tego samego postu kilka razy. Dogorywający w grypie gil
our sins into me, begin poisoning.

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2006, 06:56:36 am »
Cytat: "Camui"
Trylogia Nikopola to z pewnością jedno z najciekawszych dzieł na naszym rynku. Czyta się jednym tchem, a charakterystyczna kreska Bilala zapewnia prawdziwą ucztę dla oczu. Moim zdaniem "32 grudnia" to najmocniejsza z części. Bilal dał prawdziwy popis swych umiejętności. Polecam wszystkim!


W skład Trylogii Nikopola wchodzą trzy tomy: "Targi nieśmiertelnych", "Kobieta pułapka" oraz "Zimny równik".

"32 grudnia" nie wchodzi w skład Trylogii Nikopola. Stanowi, wraz ze "Snem potwora", 2/3 tzw. trylogii bestii.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline pa3ck

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2014, 01:22:28 pm »
Zastanawiam się nad zakupem zbiorczej trylogii. Same rysunki nie bardzo mi podchodzą, ale może fabuła jest na tyle ciekawa, że warto go przeczytać.
W jakim kierunku idzie główna fabuła ? Polityka , sensacja , kryminał ? Po przeczytaniu info na stronie gildii ciężko mi jest określić z czym będę miał do czynienia.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 31, 2014, 01:25:25 pm »
Zastanawiam się nad zakupem zbiorczej trylogii. Same rysunki nie bardzo mi podchodzą, ale może fabuła jest na tyle ciekawa, że warto go przeczytać.
W jakim kierunku idzie główna fabuła ? Polityka , sensacja , kryminał ? Po przeczytaniu info na stronie gildii ciężko mi jest określić z czym będę miał do czynienia.
Odjechane SF i nie tylko warto, ale nawet trzeba go przeczytać.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 31, 2014, 11:56:25 pm »
Moim zdaniem to jest must read, jeden z najlepszych cykli europejskich, szczegolnie trzeci tom. Pamietam, ze tez mi sie kiedys rysunki w Nikopolu nie podobaly, ale to bylo daaaaawno (kiedy sie CDN ukazal konkretnie).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline nexus6

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:10:34 am »
Jestem fanem SF, ale no kurde, jak widze tych gości z głowami ptaków... Prędzej już kupie Falangi/Polowanie.

Offline horror

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:17:58 am »
Jestem fanem SF, ale no kurde, jak widze tych gości z głowami ptaków... Prędzej już kupie Falangi/Polowanie.

Stargate?

N.N.

  • Gość
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:18:48 am »
Jestem fanem SF, ale no kurde, jak widze tych gości z głowami ptaków... Prędzej już kupie Falangi/Polowanie.
Gość z głową ptaka jest w komiksie tylko jeden. A sam komiks jest raczej satyrą polityczną (antyutopią, jak kto woli),  a nie science fiction.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:43:41 am »
Gość z głową ptaka jest w komiksie tylko jeden. A sam komiks jest raczej satyrą polityczną (antyutopią, jak kto woli),  a nie science fiction.
...ale najwyraźniej tak doskonale skrojoną, że nawet czasem miłośnik przysłowiowych "strzałów z dupy" też potrafi w nim znaleźć coś dla siebie.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

N.N.

  • Gość
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:57:24 am »
...ale najwyraźniej tak doskonale skrojoną, że nawet czasem miłośnik przysłowiowych "strzałów z dupy" też potrafi w nim znaleźć coś dla siebie.
Temu nie przeczę. Przeczył jednak nexus, dla którego "goście z głowami ptaków" w komiksie to przesada i który uważa, że jest to komiks nie dla niego, chociaz jest miłośnikiem SF..

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2014, 08:03:05 am »
Temu nie przeczę. Przeczył jednak nexus, dla którego "goście z głowami ptaków" w komiksie to przesada i który uważa, że jest to komiks nie dla niego, chociaz jest miłośnikiem SF..
Zauważyłem. W takim razie już jestem ciekaw, co kolega nexus uzna za przesadę w Polowaniu i Falangach (bo te komiksy ma zamiar kupić); a nie wątpię, że coś tam sobie upatrzy!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline nexus6

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 02, 2014, 08:16:33 am »
A coś z tymi komiksami jest nie tak?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 02, 2014, 09:28:48 am »

Jestem fanem SF, ale no kurde, jak widze tych gości z głowami ptaków... Prędzej już kupie Falangi/Polowanie.
Gość z głową ptaka jest w komiksie tylko jeden. A sam komiks jest raczej satyrą polityczną (antyutopią, jak kto woli),  a nie science fiction.

Nexus, wszystko się zgadza, jest to satyryczna antyutopia z elementami SF, niemniej N.N. zataił przed Tobą (zapewne w dobrej wierze) bardzo istotny fakt - co prawda gość z głową ptaka jest Tylko jeden, ale oprócz niego występuje dość liczne towarzystwo z głowami innych zwierząt: szakala, kota, węża, itd. Zatem jeśli nie jesteś zoologiem albo chociaż Egipcjaninem (a na podstawie Twoich wypowiedzi domyślam się, że nie jesteś ani tym, ani tym), to stanowczo odradzam Ci zakup tego komiksu.   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2014, 09:34:47 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline nexus6

Odp: Trylogia Nikopola
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 02, 2014, 09:53:43 am »
Nie mam nic przeciwko takim postaciom pod względem wizualnym, pod warunkiem, że nie są bogami. Dla mnie takie dosłowne połączenie mitologi egipskiej z SF jest nie do zaakceptowania. Kiedyś czytałem opowiadanie SF Ziemia Ozyrysa W.Jeschke i bardzo mi się podobało, ale to było klasyczne, czyste SF. 

 

anything