trawa

Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 240709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szatany

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 08, 2013, 09:41:19 pm »
Witam wszystkich
Poszukuję tytułu filmu:
Produkcja chyba z lat 80tych. Lektor na moim vhsie czytał tytuł jako "Amerykańskie lody  (nie jest to film erotyczny :wink: ) Nie wiem jaki był tytuł w oryginale. Niestety filmu o wyżej wymienionym tytule nie mogę znaleźć. Pamiętam, że opowiadał o trzech studentkach. Jechały do jakiegoś rezerwatu, czy parku,
A to nie przypadkiem http://www.filmweb.pl/film/Lody+na+patyku-1978-211196 ?



Witajcie


Szukam starego filmu chyba amerykańskiego gdzie akcja dzieje sie w niedalekiej przyszłości a swiatu zagrazaja smiertelne rozbłyski slonca
niestety nie znam aktora ani zadnych innych szczegółówfabuły
byłbym dzieczny za podpowiedzi
Prawdopodobnie Solar Crisis.
Solar Crisis (1990) Trailer
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2013, 10:01:28 pm wysłana przez Szatany »

Offline kruku11

film o ludziach którzy chodzą po mieście i rozwiązują zagadki
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 18, 2013, 12:32:10 am »
Witam, poszukuję filmu, mniej więcej sprzed 2006 roku, w którym grupa "wtajemniczonych" dostaje informacje o tym, w których częściach miasta zostały zapisane zagadki, są to przeważnie opuszczone fabryki/bloki itp. Mało znany film, żadnych słynnych aktorów. Niestety nie pamiętam tytułu filmu, ale z góry dzięki za pomoc.

Offline zaz2013

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #377 dnia: Grudzień 04, 2013, 11:51:26 pm »
Witam,
Poszukuję tytułu horroru, który oglądałem bardzo dawno temu - to mogły byc lata siedemdziesiąte lub osiemdziesiąte. Niewiele pamiętam z treści filmu, ale była rodzina zaatakowana przez jakieś istoty (mutanty?), które miały zepsute zęby i przemieniali ludzi (ci przemienieni też mieli zepsute zęby). Pod koniec filmu była scena: matka szukała swego synka podczas walki z tymi istotami, znalazła go w jakiejś stodole chyba, przytuliła, a gdy chłopiec się uśmiechnął, miał zepsute zęby... Może ktoś kojarzy i może podać tytuł?

Offline Parus11

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 03, 2014, 10:49:20 am »
Dzień dobry!

    Szukam – proszę o podpowiedź.
 
Akcja toczy się chyba w  Finlandii. Dziennikarka ma zadanie napisać reportaż o łososiach czy innych  rybach, wędrujących na tarło w określony rejon morza. W małym porcie  dziennikarka próbuje wynająć łódź żeby wypłynąć w morze dla zebrania materiału.  Przygodni rybacy pytani o możliwość wypłynięcia na zamówienie wskazują  właściciela kutra, gburowatego odludka, który bardzo niechętnie godzi się  jednak. Wypływają. Sytuacja jest ponura, szyper jest opryskliwy i najchętniej  nie odzywa się wcale. Jego łódź to obskurna krypa sprawiająca wrażenie, że za  chwilę się rozsypie. W morzu dopada ich sztorm. W obliczu niebezpieczeństwa i  konieczności wzajemnej pomocy w walce o przetrwanie, szyper i dziennikarka  zbliżają się ku sobie. Wychodzą cało z opresji, rozstają się w przyjaźni, bez  żadnych obietnic na przyszłość. Dziennikarka wraca do siebie. Po jakimś czasie,  niespodziewanie, szyper odwiedza ją w redakcji i wszystko kończy się happy  endem.
 

Offline Prince Vegeta

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 18, 2014, 07:07:08 pm »
Ja w sumie także od dawna zastanawiam się nad nazwą (chyba) serialu, który oglądałem jako dzieciak, a było to dawno, więc serial zapewne był gdzieś z końca lat 90'. Opowiadał jeśli się nie mylę o jakiejś grupie rozbitków na tajemniczej wyspie (nie, to nie Lost), cholera - ciężko cokolwiek mi powiedzieć o tym serialu, pamiętam jedynie dżunglę, jakiś rozbity niewielki samolot, jakieś plemiona tubylców... Ciężka sprawa, wiem, ale jeśli ktoś ma jakieś pomysły, to chętnie posłucham.

Offline jurek.pakosz

SZUKAM TYTUŁU FILMU Z LAT 80-90
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 04, 2014, 04:40:44 pm »
Akcja dzieje się z tego co pamiętam na osiedlu,facet jest tak jakby w straży osiedlowej,ma psa o imieniu Jambo,i dostaje do pomocy młodą dziewczynę,która ma chorą matkę w szpitalu,jak się na końcu okazuje to matka tej dziewczyny jest dawną miłością jego życia,a dziewczyna jest jego córką.Proszę jeżeli znacie tytuł tego filmu to podajcie mi,z góry dziękuję.

Offline ronny102

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 12, 2014, 09:38:10 am »
Film jeden z nowszych, ale nie pamiętam tytułu. Opis fabuły: facet w masce (jakiś mutant) ściga i zabija wszystkich, którzy go skrzywdzili. Porywa jakąś dziewczynę i z nią spędza wolny czas. Więcej nie pamiętam bo dawno to oglądałem. Macie jakieś skojarzenia?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 11:51:09 am wysłana przez ronny102 »

Offline pioma10

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 12, 2014, 02:10:31 pm »
Ja w sumie także od dawna zastanawiam się nad nazwą (chyba) serialu, który oglądałem jako dzieciak, a było to dawno, więc serial zapewne był gdzieś z końca lat 90'. Opowiadał jeśli się nie mylę o jakiejś grupie rozbitków na tajemniczej wyspie (nie, to nie Lost), cholera - ciężko cokolwiek mi powiedzieć o tym serialu, pamiętam jedynie dżunglę, jakiś rozbity niewielki samolot, jakieś plemiona tubylców... Ciężka sprawa, wiem, ale jeśli ktoś ma jakieś pomysły, to chętnie posłucham.

Jeśli nie byłaby to wyspa to może:

http://www.filmweb.pl/serial/Rozbitkowie-1999-115843

Offline Snowley

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 17, 2014, 01:25:55 pm »
Film jeden z nowszych, ale nie pamiętam tytułu. Opis fabuły: facet w masce (jakiś mutant) ściga i zabija wszystkich, którzy go skrzywdzili. Porywa jakąś dziewczynę i z nią spędza wolny czas. Więcej nie pamiętam bo dawno to oglądałem. Macie jakieś skojarzenia?
Jeśli potem wybuchł Londyn to było to V jak Vendetta


Offline Hollow

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 19, 2014, 08:59:58 pm »
Czy ktoś pamięta tytuł pewnej komedii sensacyjne: Dwóch facetów przez przypadek na lotnisku zamienia się torbami i główny bohater zamiast ubrań znajduje odcięte głowy jakichś facetów.

Offline pioma10

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 19, 2014, 09:20:44 pm »
Czy ktoś pamięta tytuł pewnej komedii sensacyjne: Dwóch facetów przez przypadek na lotnisku zamienia się torbami i główny bohater zamiast ubrań znajduje odcięte głowy jakichś facetów.

http://www.filmweb.pl/film/Osiem+g%C5%82%C3%B3w+w+torbie-1997-3507#

Offline Hollow

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 20, 2014, 08:54:21 am »
O to właśnie chodzi. Dzięki.

Offline Prince Vegeta

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 22, 2014, 05:35:01 pm »
Jeśli nie byłaby to wyspa to może:

http://www.filmweb.pl/serial/Rozbitkowie-1999-115843

Zgadza się, to ten serial, dzięki wielkie:) Pamiętam, że za czasów dzieciaka zrobił on na mnie duże wrażenie, nawet melodię z początku pamiętam do dziś:)

Offline lukasz-41

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 03, 2014, 11:10:33 pm »
Dobry wieczór, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałem spytać, czy ktoś może kojarzy film, o którym piszę. Oglądałem go tyko raz, później już go nie spotkałem. Film był francuski, był emitowany w TVP w połowie lat 80-tych (może nawat w pierwszej połowie). Polski tytuł to chyba "Zabić sędziego" (ale to nie ten dokumentalny film z 2009!). Rzecz się dzieje we Francji, grupa kibiców, niezadowolona z wyniku meczu, ściga sędziego przez nocny Paryż, wszystko odbywa  się w nieco surrealistycznej konwencji.

Może ktoś pamięta ten film i może udzielić informacji na jego temat, może ktoś zna tytuł w oryginale.

Dzięki za pomoc.

Offline Konik89

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 18, 2014, 01:22:44 pm »
Dobry wieczór, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałem spytać, czy ktoś może kojarzy film, o którym piszę. Oglądałem go tyko raz, później już go nie spotkałem. Film był francuski, był emitowany w TVP w połowie lat 80-tych (może nawat w pierwszej połowie). Polski tytuł to chyba "Zabić sędziego" (ale to nie ten dokumentalny film z 2009!). Rzecz się dzieje we Francji, grupa kibiców, niezadowolona z wyniku meczu, ściga sędziego przez nocny Paryż, wszystko odbywa  się w nieco surrealistycznej konwencji.

Może ktoś pamięta ten film i może udzielić informacji na jego temat, może ktoś zna tytuł w oryginale.

Dzięki za pomoc.

Ciężko będzie ci do niego dojść, przeglądnij sobie archiwum telewizji :)