Autor Wątek: ASRAI 1350  (Przeczytany 726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosa_elf

ASRAI 1350
« dnia: Styczeń 15, 2006, 09:17:54 pm »
Jest to rozpa na samych Asrai, którą chciałbym złożyć i prosze o rady na początek młotkowo 1350 czyli

acha sorry mam army booka polskiego niestety  

Szlachcic Leśnych Elfów (sztandarowy armii) 142
-light armour
-sword of might
-Kamień z kryształowej toni (ward na 3+)

Wieszczka I 140
-dispel scroll
-dispel scroll

15x Wieczna Straż 198
[czempion, musican]

12x Strażnicy Polany 187
[standard, musican]
-war banner

5x Jeżdzców Polany 120
5x Jeżdzców Polany 120

8x War Dancer 165
[czempion, musican]

8x War Dancer 158
[czempion]

5x Way Watchers 120

wszystko 1350

założenie jest takie:
w środku stoji sobie straż z bsb są stubborn na 9 i przeżut więc nic im nie grozi są do przyjęcia szarży i lecą do przodu aby takową przyjąć, na jednym z boków czają się łucznicy, którzy często zmienijaą formację ich zadanie to jest stać lekko z tyłu ewentualnie coś obstrzelać i w głównej mierze przyjąć również szarże a oni są zrobieni, że powinni wystać( 2 szeregi plus sztandar i war banner i często przewaga daje nam +5 do CR, przewage zyskujemy po stand&shoot a nawet jak nie mamy przewagi to mamy +4 więc jest dobrze a obok stoji bsb więc wystoją) to jest nasz środek i główne siły ale nie uderzeniowe. po bokach piechoty stoją War Dancerzy i trzymają się lekko z tyłu aby nie dostać się pod niepotrzebny ogień i nie byli zaszarżowani i czekają tylko jak coś wjeżdza w nasze pierwszolinijne oddziały aby wbić się z boku i zmasakrować przeciwnika dlatego dwa oddziały po jednym na Strażników Polany i Wieczną Straż. Na flankach oczywiście fasty i są jeszcze Way Watcherzy aby od początrku infiltrować przeciwnika i zniszczyć jego strzelanie w razie czego.

Wieszczka ma zamiar obronić armię przed wrogą armią i tyle  no i jest generałem więc trzeba o nią dbać. A nasz bsb ma 5 siły i 3 ataki i warda na 3+ więc spokojnie coś ubije sam i dorzuci do CR

I jak ktoś mi powie daj Driady to zabijam  to jest Asrai czekam na komentarze
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline pingus

ASRAI 1350
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2006, 08:25:00 am »
Młotek w tym roku na 1200 nie 1350 AFAIR.
A co do rozpy, ja chcesz tylko przyjmować szarżę to zredukuj tych EG do jakiejś sensownej liczby powiedzmy 10 z muzykiem.
Jak koniecznie lubisz klocki GG to 16/12 z bannerkiem zawsze S&S.
BSB dałbym reroll psychologii dla oddziału zamiast Słomki.. prowizorycznie. ;) Niemiło jest jak Ci taki klocek jakiś terror łapie.

No i czysty Asrai są.. słabe? Ja nie widzę opcji żeby to złożyć naprawdę nieźle, wszystkie mocarne jednostki WE (poza wardancerami) są forest spiryt. :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline kosa_elf

ASRAI 1350
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2006, 09:36:40 am »
mocną rozpę mam na hajach a Asrai tylko pod klimat bo mi sie podobają i będą wtedy chyba w zimowych kolorach wtedy kiedy knieja śpi. Ale dzięki za rady ale chyba nie sko... a kto wie
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

 

anything