trawa

Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 257456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:05:00 pm »
Jedna kolorowanka pójdzie pod skalpel.
Mam zamiar powycinać wybrane  obrazki , oprawić i powiesić na ścianie.

Można by pójść na całość: powiększyć na dobrej kserokopiarce z formatu A4 do np. A3, na dobrym jakościowo papierze (coby szybko nie pożółknął) i na ścianę.  :biggrin:

PS. Jak trafię na komiks, to sam kupię 2 sztuki.  :lol: Ongrysa trzeba wspierać słowem i czynem.

Offline Koalar

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:06:14 pm »
Czy jest szansa na kolorową kolorowankę? Przepraszam, ale ja wolę komiksy kolorowe.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:48:43 pm »
PS. Jak trafię na komiks, to sam kupię 2 sztuki.  :lol: Ongrysa trzeba wspierać słowem i czynem.
Pisałem Ci na priv ,ale chyba nie doszło.
Kolorowanki są jeszcze w księgarni incal .
Gdyby jednak zabrakło , to bez problemu mogę wysłać egzemplarz pod wskazany adres.
Czy jest szansa na kolorową kolorowankę? Przepraszam, ale ja wolę komiksy kolorowe.
Nie wiem, dlaczego narzekasz. (...) teraz  wlasnie siedze i koloruje.
... a więc będą!


"Jesteś podwójnym sobą."

Offline pokia

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 18, 2017, 12:51:55 pm »
Dla samej nowej okładki: warto!  :biggrin: Twórczość Pana Tadeusza, chyba jako jedyna, jest u mnie dublowana (na siłę).



Tutaj akurat autorem okładki jest Tomasz Leśniak. Okładka oczywiście pierwsza klasa.

Offline LucasCorso

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 20, 2017, 04:37:52 pm »
Na szczęście kolorowankę znów można dodawać do koszyka, a data premiery 22 września...

Bo już się martwiłem...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 20, 2017, 05:51:14 pm »
Na szczęście kolorowankę znów można dodawać do koszyka, a data premiery 22 września...
Bo już się martwiłem...

Heh, wczoraj ''kolorowanka'' była (5 minut) i się zmyła. Dzisiaj znowu jest. Ongrys chyba walnie wydawniczy rekord: nakład 50 tysięcy komiksów, wszystko sprzedane.  :biggrin: (jak za starych, dobrych czasów, kiedy Tytusa kupowało się na okazjonalnych kiermaszach książki - wtedy to nakłady były, ho ho ho!).

Offline kenji

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 22, 2017, 07:16:01 pm »
mam pytanie techniczne - dlaczego Bezdomne wampiry zostały wydane przez KG, gdzie wszystkie pozostałe tytuły wydawane są przez Ongrysa??

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #592 dnia: Wrzesień 22, 2017, 10:01:17 pm »
mam pytanie techniczne - dlaczego Bezdomne wampiry zostały wydane przez KG, gdzie wszystkie pozostałe tytuły wydawane są przez Ongrysa??

Kiedyś coś słyszałem, że to sprawa licencji. Kto wie: może ona już wygasa i stąd ten (dobry!) krok o wznowieniu dwóch tytułów na raz?

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #593 dnia: Wrzesień 27, 2017, 04:42:22 pm »

mam pytanie techniczne - dlaczego Bezdomne wampiry zostały wydane przez KG, gdzie wszystkie pozostałe tytuły wydawane są przez Ongrysa??

Kiedyś coś słyszałem, że to sprawa licencji. Kto wie: może ona już wygasa i stąd ten (dobry!) krok o wznowieniu dwóch tytułów na raz?

Od siebie dodam, że wydanie jest bardzo dopracowane. Trochę się bałem o jakość ale jest świetnie.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline NuoLab

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #594 dnia: Wrzesień 27, 2017, 08:29:11 pm »
Mam trochę mieszane uczucia co do recyclingu jaki Mistrz popełnił w "Remanencie". A może odwrotnie, te historyjki są pierwotne względem "Bezdomnych wampirów"? Niestety Ongrys w przeciwieństwie do KG nie obdarzył nas żadnym słowem wstępnym wyjaśniającym genezę powstania tych komiksów.

W każdym razie jako miłośnik humoru opartego na niezrównanych gierkach słownych po zapoznaniu się z tymi dwiema pozycjami odczuwam pewien niedosyt...

Offline Kokosz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #595 dnia: Wrzesień 27, 2017, 08:42:53 pm »
Mam trochę mieszane uczucia co do recyclingu jaki Mistrz popełnił w "Remanencie".

Recykling pomysłów to gruby temat. Podobne odczucia mogą towarzyszyć lekturze "Przygód Sherlocka Bombla", a z innych autorów - komiksów Christy (co znakomicie wynajduje ekipa "Na plasterków"), Papcia Chmiela (Tytusy gazetowe vs Tytusy książeczkowe), a także seriali typu "Gapiszon" czy "Filutek".

Taki 'urok' komiksów, które ukazywały się w różnych miejscach i przez wiele lat (wspomniane wampiry ukazywały się w Polsce i w Belgii w latach 1985-2009).

Offline adam and arluk

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #596 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:09:42 pm »
Może Szanowny Kokosz mi wyjaśni, jaka jest różnica między najnowszym wydaniem Remanentu, a tym pochodzącym z poprzedniego wydania zawartym w albumie Skąd się bierze woda sodowa"?
Podobno (tak wyczytałem, ale nie wiem ile w tym prawdy) zawartość jest ta sama, a przecież różnią się ilością stron, około 40. Skąd więc ta różnica, czy stanowią ją historyjki zawarte w innych albumach Baranowskiego wcześniej już publikowane, czy to materiał premierowy?
Nurtuje mnie to strasznie, a żadnych informacji nie mogę znaleźć.

Offline LucasCorso

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #597 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:21:36 pm »
Według tej story:
http://www.swiatmlodych.republika.pl/teksty/remanent.html
są dwie historie o tym tytule. Jedna o Kudłaczku i Bąbelku (zawarta w Skąd się bierze woda sodowa) a druga pochodzi z albumu o tym samym tytule z 1990 roku i opowiada o Profesroku Nerwosolku. I to tę drugą teraz otrzymaliśmy (o czym świadczy choćby znajoma sylwetka na okładce)

No ale Kokoszem nie jestem (ani Ongrysem tym bardziej) więc pewnie wolisz poczekać na odpowiedź stamtąd...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Kokosz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #598 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:23:51 pm »
Może Szanowny Kokosz mi wyjaśni, jaka jest różnica między najnowszym wydaniem Remanentu, a tym pochodzącym z poprzedniego wydania zawartym w albumie Skąd się bierze woda sodowa"?
Podobno (tak wyczytałem, ale nie wiem ile w tym prawdy) zawartość jest ta sama, a przecież różnią się ilością stron, około 40. Skąd więc ta różnica, czy stanowią ją historyjki zawarte w innych albumach Baranowskiego wcześniej już publikowane, czy to materiał premierowy?
Nurtuje mnie to strasznie, a żadnych informacji nie mogę znaleźć.


Przeciez juz zostało to wyjasnione:

Z tego co wiem (ale ekspertem nie jestem) są dwa utwory o podobnym tytule

Ten 19 stron to o Bąbelku i Kudłaczku, a ten Ongrysa to o Profesorku Nerwosolku...

To zupełnie inne komiksy o bardzo podobnym tytule. "Przepraszamy, remanent" z albumu "Skąd się bierze woda sodowa" to detektywistyczne przygody Bąbelka i Kudłaczka, które ukazały się w "Świecie Młodych" (były potem powtórzone w Super-Boomie), natomiast nie były wydane w żadnej książeczce, aż do roku 2004, kiedy to wraz z "W pustyni i w paszczy" zostały dołączone do "Wody sodowej".

Obecne wydany album "Przepraszam, remanent" to wznowienie albumu z roku 1990 (praktycznie bez jakichkolwiek zmian) zawierającego przygody Nerwosolka i Entomologii, a także wampirów.

Offline adam and arluk

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #599 dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:45:21 am »
Obecne wydany album "Przepraszam, remanent" to wznowienie albumu z roku 1990 (praktycznie bez jakichkolwiek zmian) zawierającego przygody Nerwosolka i Entomologii, a także wampirów.
A czy przygody te były już publikowane w "Antresolce Profesorka Nerwosolka" chociażby w ostatnim wydaniu z 2014r., czy w ostatnim wznowieniu Bezdomnych wampirów z Kultury Gniewu?
Czy są "premierowe" w odniesieniu do ostatnich (nie mam na myśli wydania z 1990r) wydań albumów Baranowskiego?
Niestety nie ogarniam tych wszystkich wznowień.