trawa

Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 257350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 27, 2016, 06:27:34 pm »
https://desa.pl/pl/auctions/356/object/35555/tadeusz-baranowski-antresolka-profesorka-nerwosolka-okladka-komiksowa-do-ii-wydania-1983-r

Dlaczego jest napisane, że to okładka drugiego wydania? Wydawało mi się, że zanim Egmont nie wydał tego komiksu w Klubie Świata Komiksu, to zawsze była taka sama...  Chyba autor nie malował podobnej okładki dwa razy...i już pierwsze ją posiadało. W google nic nie znalazłem.

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 27, 2016, 09:53:41 pm »
Ładne, jak u Baranowskiego.

Kiedyś to wszystko było takie ''na okrągło''.

Obecnie Mistrz tworzy sztukę z całkiem innej półki.



PS. Czasem przypatruję się jego nowym dziełom z uwagą i w duchu krzyczę: ''Mistrzu, wróć...!!!''  :cry: Nieraz wyobrażam sobie, że zza jakiejś kolorowej gałązki, patrzą na mnie oczy Kudłaczka i Bąbelka.

Offline bluebeery

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 28, 2016, 10:37:50 am »
Wielka szkoda że T.Baranowski odszedł od figuracji, a abstrakcyjny humor zastąpił abstrakcją... zgadzam się "Mistrzu wróć!"

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 28, 2016, 08:04:28 pm »
Pogodziłem się z myślą , że T. Baranowski niczego nowego nam nie narysuje.
Skoro nie narysuje to może coś ... napisze.
,,Autobiografia Tadeusza Baranowskiego"-  z wielką chęcią przygarnął bym taką pozycje.
Monografią teź bym nie pogardził - byleby porządnie wydana.
...
A tak w ogóle  uważam , że T. Baranowski powinien żyć wiecznie!
...
Czekam na "Praktycznego".  Może na święta?

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline gobender

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #514 dnia: Październik 29, 2016, 08:49:45 am »
Wielka szkoda że T.Baranowski odszedł od figuracji, a abstrakcyjny humor zastąpił abstrakcją... zgadzam się "Mistrzu wróć!"

Zwłaszcza, że na tym pierwszym poletku udało mu sie stworzyć coś fajnego i unikalnego. Niestety w przeciwieństwie do tego powyżej.  :doubt:

Offline bluebeery

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 29, 2016, 03:55:38 pm »
Zwłaszcza, że na tym pierwszym poletku udało mu sie stworzyć coś fajnego i unikalnego. Niestety w przeciwieństwie do tego powyżej.  :doubt:
Dokładnie! Jako malarz abstrakcjonista nie będzie raczej odnotowany w annałach sztuki nowoczesnej. Rzecz ma się zgoła inaczej jeśli chodzi o komiks. Tu czy tego chce czy nie jest żyjącym klasykiem i ikoną komiksu polskiego.

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #516 dnia: Październik 30, 2016, 06:37:45 pm »
Pogodziłem się z myślą , że T. Baranowski niczego nowego nam nie narysuje.
Skoro nie narysuje to może coś ... napisze.
,,Autobiografia Tadeusza Baranowskiego"-  z wielką chęcią przygarnął bym taką pozycje.
Monografią teź bym nie pogardził - byleby porządnie wydana.

Autobiografia przecież jest:  https://www.youtube.com/watch?v=ko_LfwMWeio
(są tego trzy części, reszty trzeba odszukać na YouTubach)

I (chyba tam) pada rozwiązanie tajemnicy, dlaczego Mistrz zaprzestał pracy nad komiksami (słynne zdanie: ''Na samej miłości zupy nie da się ugotować'' - a z czegoś żyć trzeba).

Abstrakcja abstrakcją, ale jeśli Twórcy sprawia to przyjemność, to czemu nie? (a zresztą Mistrz nie jest osamotniony na tym poletku - ma wielu obserwatorów na Facebooku; organizuje w galeriach wystawy swoich prac, które znajdują sporo odbiorców).

Ale po cichu mam nadzieję, że jak się kładzie spać, to myśli nad dalszymi losami Orient-Mena i Profesorka Nerwosolka. ;)

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 31, 2016, 06:16:43 pm »
Autobiografia przecież jest:  https://www.youtube.com/watch?v=ko_LfwMWeio
(są tego trzy części, reszty trzeba odszukać na YouTubach)

Zapis rozmowy z T.Baranowskim oczywiści jest mi znany .
Szczególnie ciekawa jest część trzecia.
Martwi bardzo mała liczba wyświetleń.
 
 
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 12, 2017, 05:08:47 pm »
płócienny praktyczny pan wystartował. za fb od tb:


ten stosik 350 wydrukowanych karteczek, to są przysłane mi przez wydawcę kartoniki, które mam zarysować do przygotowywanego przez niego, nieco poszerzonego wznowienia „PORAD PRAKTYCZNEGO PANA”. Każdy szablonik który muszę 350 razy na tych tekturkach wrysować, to minimum 6 do 7 minut pracy. To jest 2450 minut, non stop. Pozdrawiam.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 12, 2017, 07:29:07 pm »
T. Baranowski w wywiadzie* dla ,,Kultowych komiksów czasów PRL- u" :

"Być może tym następnym będąPORADY PRAKTYCZNEGO PANA. Być może w płóciennym wydaniu – zawierające wszystkie dotychczas narysowane epizody. I być może w płóciennym wydaniu, z oryginalnymi, osobno wykonanymi przeze mnie rysunkami. "


Super !
*
https://dybuk.wordpress.com/tag/kultowe-komiksy-z-czasow-prl-u/
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 07:34:13 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline janjedlikowski

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 12, 2017, 10:03:48 pm »
Czyli wznowienie "Porad..." będzie tylko w ekskluzywnej formie? A takie standardowe w twardej okładce jak dotychczas?

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 12, 2017, 10:34:05 pm »
Czyli wznowienie "Porad..." będzie tylko w ekskluzywnej formie? A takie standardowe w twardej okładce jak dotychczas?
Obstawiam 350 szt. ekskluzywnego i x szt. standardowego.
Pewne jest , że ja MUSZĘ mieć oba. :evil:
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 13, 2017, 12:50:48 pm »
Obstawiam 350 szt. ekskluzywnego i x szt. standardowego.
Pewne jest , że ja MUSZĘ mieć oba. :evil:

Prawdziwego Fana wyczuwam na odległość. ;) Leci ''łapka w górę'' ( wielka, komiksowa łapka  :biggrin: )
PS. U mnie egmontowe wydanie już się wierci na półce i rozpycha na boki - robi miejsce dla kolegów.



Offline bluebeery

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 13, 2017, 01:05:51 pm »
płócienny praktyczny pan wystartował. za fb od tb:


ten stosik 350 wydrukowanych karteczek, to są przysłane mi przez wydawcę kartoniki, które mam zarysować do przygotowywanego przez niego, nieco poszerzonego wznowienia „PORAD PRAKTYCZNEGO PANA”. Każdy szablonik który muszę 350 razy na tych tekturkach wrysować, to minimum 6 do 7 minut pracy. To jest 2450 minut, non stop. Pozdrawiam.
Nic tylko czekać na wydanie :)

Offline Ongrys

Oryginalne plansze "Porad praktycznego Pana"
« Odpowiedź #524 dnia: Marzec 05, 2017, 10:07:14 pm »
Drodzy czytelnicy i kolekcjonerzy!

Jak pewnie wiecie, Ongrys szykuje wznowienie komiksu Tadeusza Baranowskiego "Porady Praktycznego Pana". W kolekcjonerskiej wersji chcielibyśmy umieścić obydwie wersje tego komiksu: z czasopisma "Razem" z lat 70-tych oraz przerysowaną wersję z lat 2000-2002.

Wersja późniejsza była już wydana w albumie i jest gotowa do druku. Problem jest z wersją pierwszą. Autor nie posiada już praktycznie żadnej oryginalnej planszy ani ich skanów. Wydawnictwo dysponuje skanami oryginałów dwóch odcinków: pierwszego i siódmego (z 24). Mamy skany wszystkich odcinków z czasopisma, ale druk jest często słabej jakości.

Tak więc jeśli ktoś z fanów ma oryginalną planszę tego komiksu albo wie jak do takiej dotrzeć - bardzo proszę o kontakt z wydawnictwem.