Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 257496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #435 dnia: Listopad 24, 2015, 09:32:28 pm »
Zobaczę - jak mi się będzie chciało- to może Wam jeszcze coś w wydawnictwie  ,,załatwię,,.  :D

Przyciśnij Ongrysa o Władców Chmielu!

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #436 dnia: Listopad 24, 2015, 09:50:11 pm »
Oczywiście nie ma dowodów że Ongrys czytał tego mojego posta ...
... ale nie ma również dowodów że go nie czytał. :biggrin:
Zobaczę - jak mi się będzie chciało- to może Wam jeszcze coś w wydawnictwie  ,,załatwię,,.  :biggrin:

Mam wielką prośbę, greg0! Uproś ich w moim imieniu, ażeby wydobyli gdzieś z głębi szafy kolekcjonerskie wydanie Skąd się bierze woda sodowa. Cena może być taka, jaka bywa na Allegro.
Z góry pięknie Ci dziękuję!  :smile:

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #437 dnia: Listopad 24, 2015, 10:59:09 pm »
Przy okazji greg0, wspomnij o Mrocznych miastach  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #438 dnia: Grudzień 22, 2015, 12:07:02 pm »
Jeśli nikt nie wspominał jeszcze o tym, to w Orien Menie zapowiedziany jest kolejny komiks Tadeusza Baranowskiego, tym razem Porady Praktycznego Pana. "Wkrótce".

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #439 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:24:51 pm »
Również do Ciotki Fru-Bęc Ongrys się szykuje, na facebooku była informacja, że powstaje nowy (techni)kolor.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #440 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:01:37 am »
z tego co ostatnio mówił tb to wszystkie plansze  do ciotki zostały skradzione, więc pewnie trzeba zrobić skanowanie, kolorowanie itd.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline NuoLab

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #441 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:47:29 pm »
Czy tylko ja tak mam, że uważam Orient Men Forewer za najsłabszą część tomu ?
Ponadczasowe gierki słowne, absurdalny humor i genialne puenty na koniec każdego epizodu ustąpiły miejsca nawiązaniom gospodarczo-politycznym. Szkoda, że Baranowski poszedł w tym kierunku.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #442 dnia: Grudzień 23, 2015, 11:23:43 pm »
Czy tylko ja tak mam, że uważam Orient Men Forewer za najsłabszą część tomu ?
Ponadczasowe gierki słowne, absurdalny humor i genialne puenty na koniec każdego epizodu ustąpiły miejsca nawiązaniom gospodarczo-politycznym. Szkoda, że Baranowski poszedł w tym kierunku.

Orient Men Forewer JEST najsłabszą częścią !
Orient Men  ,,Forewer na zawsze ,, ma też najsłabszy tytuł spośród wszystkich komiksów T. Baranowskiego.
Co ciekawe - na okładce wyd.Egmontu jest forewer ( w ) , a wszyscy i tak piszą forever (v).
Gdyby Pan Baranowski miał zdrowie i chęci to pewnie mógłby spokojnie poprawić - doabsurdować i dośmieszyć tekst w dymkach bez ingerowania w rysunek - na autopoprawkę autora nie ma co jednak liczyć.

P.s. znam kilku kolegów z forum  którzy mogliby spokojnie podiąć się tego zadania .       
Wystarczy tylko cierpliwie czekać  na odpowiedni ruch ze strony autora i wydawcy.


"Jesteś podwójnym sobą."

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #443 dnia: Grudzień 25, 2015, 06:40:44 pm »
świetne to nowe wydanie orient mena. chciałoby się rzec że wydanie z 2002 powinno właśnie tak wyglądać. potwierdza to tylko opinię, że było przygotowywane "na szybko" przed konwentem. najlepszym przykładem jest brak nazwiska autora na okładce w wydaniu egmontu.


wszystkie drobne i duże błędy są poprawione w nowym wydaniu. okładka fajniejsza i kolory trochę podciągnięte. polecam. co do przygód "forewer" to czytałem je już kilka razy - w świecie komiksu i w albumie z 2002, kiedyś uważałem że są wyraźnie gorsze, ale czytając je dzisiaj naewt mi się spodobały. może w odbiorze pomaga znajomość perypetii te be w szalonych latach 90tych.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #444 dnia: Grudzień 26, 2015, 01:06:05 pm »
Mam problem z tym nowym Orientem...
Komiks oczywiście bardzo ciekawy (choć okładka sprawia wrażenie nie narysowanej przez autora tylko skopiowanej z rysunku umieszczonego na stronie tytułowej, różnica jest duża).
Mój egzemplarz jednak jest jakoś źle złożony, odnoszę wrażenie że jest on tylko szyty (klej wykorzystano chyba tylko do wkładek na okładkach) ma takie rozwarcie jak te wielokrotnie czytane komiksy, które zalegają po empikach, zszyty jest z czterech plików kartek (nie wiem jak one się fachowo nazywają), szpary na łączeniach mają po dwa milimetry (główka dużej szpilki by tam weszła), co sprawia wrażenie że pomiędzy nimi był inny plik, tylko został wyrwany (oczywiście strony się zgadzają).
Wygląda to dość źle  :sad: , komiks oczywiście kupiłem zafoliowany.
Też macie coś takiego w swoich egzemplarzach???

Offline NuoLab

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #445 dnia: Grudzień 26, 2015, 02:28:34 pm »
Potwierdzam występowanie podobnej szpary w moim egzemplarzu.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #446 dnia: Grudzień 26, 2015, 02:53:02 pm »
Ja mojego egzemplarza jeszcze nie sprawdzałem ,więc się nie wypowiem.
Uważam jednak , źe Pan Baranowski za jakość wydania nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
Proponuję przenieść do tematu ,, Ongrys komiksy z tamtych lat,, - jest szansa że wydawca przeczyta i do zarzutów się odniesie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2015, 04:25:36 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #447 dnia: Grudzień 26, 2015, 02:53:33 pm »
wg mnie to właśnie ten komiks ma prawidłowo zrobioną oprawę szyto-klejoną. nie ma problemu z czytaniem komiksu otwartego 180 st.


dodatkowa różnica in plus w stosunku do wydania z 2002 to marginesy. grafiki są trochę mniejsze ale dzięki temu lepiej wyglądają. poprzednie wydanie nie miało tych marginesów i plansze były sztucznie powiększone.

EDIT: co do okładki to jest to z tego co pamiętam oryginalna okładka, która była okrojona w wydaniu egmontu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2015, 02:58:31 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline NuoLab

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #448 dnia: Grudzień 26, 2015, 04:47:41 pm »
W egzemplarzu moim (i zapewne również TePe) występuje coś takiego:



Nie mam pretensji do p. Baranowskiego, zamieszczam ilustracje w tym wątku bo tu poruszony został ten temat, jak admin będzie chciał niech przeniesie całość do tematu ongrysowego.

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #449 dnia: Grudzień 26, 2015, 05:14:55 pm »
Uważam jednak , źe Pan Baranowski za jakość wydania nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
Również tak uważam, umieściłem to pytanie w tym temacie bo tu toczyła się dyskusja o Oriencie.
EDIT: co do okładki to jest to z tego co pamiętam oryginalna okładka, która była okrojona w wydaniu egmontu.
Zwróć uwagę na stronę tytułową, jest tam oryginalny rysunek Baranowskiego, przedstawiający Orienta spadającego ze schodów, rysunek z okładki jest inny, wzorowany na tym ale rysowany inną kreską.
W egzemplarzu moim (i zapewne również TePe) występuje coś takiego:


Właśnie, coś dokładnie takiego!
Komiks sprawia wrażenie tylko szytego i to luźno, dziury przez które przechodzą nitki są postrzępione, wygląda to mało estetycznie  :sad: