Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 257492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #330 dnia: Lipiec 27, 2015, 11:23:38 pm »
Z tego wszystkiego wynika, że płócienna wersja Wody zawiera te same komiksy co najnowsze wydanie z Ongrysa. Woda jest, W pustyni jest i detektywistyczne przygody (czyli tak jakby trzecia część) też są. Tracę tylko gazetową wersję Wody sodowej (czyli to samo, ale jednak inaczej).
No to czekam na dodruk (choć trochę będę żałował gazetowej wersji).
Znalazłem fotkę na Allegro:


Diplodok chyba cały czas jest taki sam i bez bólu mogę kupić najnowszą wersję (już za kilka dni! :smile: ).
Płócienna Antersolka też zawiera dwie wersje tej samej historii, czy po prostu wydrukowano tylko wersję ze Świata Młodych? "W albumie znajdują się trzy części komiksu Antresolka profesorka Nerwosolka. Druga część wydrukowana została w jej pierwotnej wersji, która jak dotąd ukazała się wyłącznie na łamach "Świata Młodych", a w późniejszych albumach została zmieniona".
Z tego zdania wynika, że tylko jedna wersja. Ale to byłoby głupie. W takim bajeranckim wydaniu powinny być obie.
Tego poszukam w biblio. :smile:
Woda sodowa - (prawie) dokładnie tak. Stracisz wersję gazetową (wg mnie lepszą, ale to być może przez nostalgię) + wywiad + planszę z Orient Mena, w której pojawiają się Bąbelek i Kudłaczek (ale ta plansza powinna być zdublowana w Orient Menie).
Uwaga, ciekawostka, na prezentowanym przez Ciebie zdjęciu brak numeru egzemplarza! (powinien być w dymku Bąbelka).
Antresolka - nie mam płóciennej, a ze ŚM już niezbyt kojarzę, ale chyba różnice są niewielkie; natomiast w przypadku Wody sodowej - wydanie albumowe to jakby na nowo narysowany komiks: kilka dużych kadrów na planszy w albumie vs. wiele malutkich obrazków w ŚM. Antresolka w ŚM była już rysowana z albumowym rozmachem.
Diplodok - jestem prawie pewien, że taki sam w wersji z Ongrysa, jak z wyd. III (Manzoku). W stosunku do starych wydań z MAW mamy dodatkowo wywiad + kilka ciekawych szortów z Tintina (wszystkie były już chyba znane z polskich magazynów, jeden z nich zapewne Cię zainteresuje, ale nie zdradzę szczegółów:)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #331 dnia: Lipiec 28, 2015, 11:18:41 am »
Ten szort z Tintina to nie jest przypadkiem o Thorgalu, Aaricii, oraz Szlurpie i Burpie? :)
Coś mi się kojarzy. Mam go chyba w Bezdomnych wampirach z Kultury Gniewu.

Offline TePe

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #332 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:50:18 pm »
Ten szort z Tintina to nie jest przypadkiem o Thorgalu, Aaricii, oraz Szlurpie i Burpie? :smile:
Coś mi się kojarzy. Mam go chyba w Bezdomnych wampirach z Kultury Gniewu.
W wydaniu Diplodoka z Manzoku jest między innymi ten szort.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 28, 2015, 02:54:12 pm »
Ten szort z Tintina to nie jest przypadkiem o Thorgalu, Aaricii, oraz Szlurpie i Burpie? :smile:
Coś mi się kojarzy. Mam go chyba w Bezdomnych wampirach z Kultury Gniewu.
aaa... no tak, to nie będzie niespodzianki.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 28, 2015, 04:34:31 pm »
Niby Mistrz Tadeusz Baranowski stworzył tylko kilka fajnych/kultowych komiksów, ale zamieszanie z nimi, jak widać, jest nieziemskie  :lol:


Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #335 dnia: Sierpień 01, 2015, 06:37:32 pm »
Podróż smokiem Diplodokiem (wyd. IV) miało się, według zapowiedzi, ukazać wczoraj, ale na gildia.pl pojawiła się nowa data 17 sierpnia  :sad:

Można się pogubić...


Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #336 dnia: Sierpień 01, 2015, 07:13:49 pm »
Takie maluteńkie poślizgi czasem się Ongrysowi przytrafiały.
Ostatnio "Hawker" też miał malutkie  opóźnienie.
Nie będziemy przecież robić z tego powodu afery.
Spokojnie sobie po-cze-ka-my.[size=78%] [/size]
Przecież jesteśmy spokojni i cierpliwi.
Nie będziemy również pisali żadnych skarg do wydawnictwa.
Prawda ?




"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Kokosz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #337 dnia: Sierpień 01, 2015, 07:52:02 pm »
Podróż smokiem Diplodokiem (wyd. IV) miało się, według zapowiedzi, ukazać wczoraj, ale na gildia.pl pojawiła się nowa data 17 sierpnia  :sad:

Nie "miało się ukazać wczoraj", ale "przewidywana data premiery była wczoraj". Widocznie coś się podziało i faktyczna data premiery będzie nieco inna niż przewidywana data premiery.

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #338 dnia: Sierpień 01, 2015, 08:58:01 pm »
[...] Widocznie coś się podziało i faktyczna data premiery będzie nieco inna niż przewidywana data premiery.

Jak w PRL-u
zabrakło papieru...


Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #339 dnia: Sierpień 05, 2015, 06:56:51 pm »

Właśnie się pojawił - do sklepów, kto chętny.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpień 06, 2015, 07:57:09 pm »
 "Zaszalałem" i zamówiłem 2 egz.
Gdy pomyślę , że od czasu kiedy czytałem Diplodoka w odcinkach  w Ś. M. minęło już 31- lat , to wierzyć się nie chce. Pamiętam też , jaki byłem zawiedziony gdy rok i dwa lata później na łamach Ś. M. nie ukazała się spodziewana  i oczekiwana przeze mnie kontynuacja Diplodoka.
Zawsze zastanawiałem się czy Baranowski planował dalsze przygody tego bohatera , czy był to jednorazowy strzał. Diplodok miał taki potencjał iż można było spokojnie ze dwa albumy jeszcze narysować.


Znalezione obrazy dla zapytania podróż smokiem diplodokiem
 

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:11:52 pm »
"Zaszalałem" i zamówiłem 2 egz.


Wiedziałem! Kto, jak kto, ale TY nosisz piętno (czytaj: avatar) zobowiązujące do takiego zachowania.

PS. Na bonito.pl ładnie schodzi = pozostało tylko 11 egzemplarzy! (kurde, muszę się pospieszyć z zakupem, bo mi braknie).

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #342 dnia: Sierpień 07, 2015, 10:00:39 pm »

PS. Na bonito.pl ładnie schodzi = pozostało tylko 11 egzemplarzy! (kurde, muszę się pospieszyć z zakupem, bo mi braknie).



 Kupować , kupować - dodruku nie będzie a kolejne wznowienie za 10 - lat.
Dobrze że ładnie schodzi - jeśli sprzedaż będzie zadowalająca- zwiększa się szansa na szybkie wydanie :
Znalezione obrazy dla zapytania orient men baranowski



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline radef

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpień 09, 2015, 08:35:49 am »
PS. Na bonito.pl ładnie schodzi = pozostało tylko 11 egzemplarzy! (kurde, muszę się pospieszyć z zakupem, bo mi braknie).
Już nie ma. Ale pewnie w ciągu tygodnia się pojawi. Ongrys to nie tak duże wydawnictwo by w przypadku dużego zainteresowania, komiks był cały czas w sprzedaży.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:18:25 am »
a czy gildia nie planowała wydać płóciennego diplodoka?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons