Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 257361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #600 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:04:07 am »
A czy przygody te były już publikowane w "Antresolce Profesorka Nerwosolka" chociażby w ostatnim wydaniu z 2014r., czy w ostatnim wznowieniu Bezdomnych wampirów z Kultury Gniewu?
Czy są "premierowe" w odniesieniu do ostatnich (nie mam na myśli wydania z 1990r) wydań albumów Baranowskiego?

Jeśli masz zwykłe wydanie "Antresolki..." to nic ci się nie powtórzy.

Jeśli masz wydanie płócienne (czyli zbiorcze wydanie przygód Nerwosolka) to siłą rzeczy ten album zbierał też przygody Nerwosolka zamieszczone w albumie "Przepraszam remanent".

Natomiast w porównaniu z "Bezdomnymi wampirami o zmroku" część komiksów ma ten sam lub podobny scenariusz, tylko nieco inne rysunki. W albumie "Bezdomne wampiry o zmroku" jest 15 krótkich komiksów, narysowanych dla Tintina czy Na przełaj. Pięć z nich Baranowski narysował jeszcze raz, na potrzeby albumu "Przepraszam remanent". Przy czym przykładowo w wersji dla Tintina wampiry zmieniają się w Thorgala i Aaricię, a w wersji Polskiej - w Nerwosolka i Entomologię.

To właśnie miał na myśli NuoLab pisząc o recyklingu pomysłów.

Offline adam and arluk

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #601 dnia: Wrzesień 28, 2017, 06:34:08 pm »
Dziękuję za wyjaśnienie, mam jak to określiłeś zwykłe wydanie Antresolki biegnę więc do sklepu.

Offline UciK

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 18, 2017, 06:53:27 am »
Czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów mi pomóc? Potrzebuję zdjęcia poglądowego komiksu "Noga" Tadeusza Baranowskiego, jaki został opublikowany w piśmie "Ślizg" i potem przedrukowany w kolekcjonerce "Na wypadek wszelki woda, soda i Bąbelki", a może ktoś zna dokładny numer pisma "Ślizg", w którym się znalazł?


Pozdrawiam serdecznie.


« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2017, 07:56:54 pm wysłana przez UciK »

Offline Kokosz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 19, 2017, 01:12:22 am »
może ktoś zna dokładny numer pisma "Ślizg", w którym się znalazł?

Wydaje mi się, że to numer 1/98 (28).

Offline vision2001

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #604 dnia: Lipiec 25, 2018, 08:40:22 am »
Jeśli ktoś będzie w Warszawie i ma czas by zajrzeć na wystawę malarstwa Szanownego Mistrza Baranowskiego to jest to możliwe od wczoraj do 9 sierpnia włącznie.

Wystawę można zobaczyć w Związku Polskich Artystów Plastyków na Mazowieckiej 11A.
Wejście bezpłatne.

Zdjęcia z wernisażu znajdziecie na profilu FB Artysty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2018, 07:58:54 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pokia

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #605 dnia: Październik 03, 2018, 07:07:49 pm »
Nie wiem czy to było gdzieś już wrzucane. Jeśli tak, to wybaczcie.Kupiłem ostatnio córce fiszki do nauki angielskiego. Ilustracje miały dziwnie znaną kreskę :)
Okazuje się, że autorem grafik jest pan Tadeusz.
Chodzi o takie karty: link

Offline bosssu


Offline blackwaterpark


Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #608 dnia: Październik 20, 2018, 09:01:17 am »
wydanie kg jest fajne, ale niestety plakat jest poskładany tak masakrycznie że wg mnie nie nadaje się do późniejszego eksponowania.

pytanie do posiadaczy najnowszego wydania "remanentu" z ongrysa. czy w tym wydaniu znajduje się dodadkowy materiał ponad ten który był w płóciennej antresolce?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #609 dnia: Październik 31, 2018, 06:56:54 am »
odpowiadam: jest to wydanie 1:1 przepraszam remanent w stosunku do tego z lat 90tych. różnica to hc oraz czerwona wyklejka. w płóciennej antresolce jest to samo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Mruk

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 07, 2018, 08:49:28 am »
odpowiadam: jest to wydanie 1:1 przepraszam remanent w stosunku do tego z lat 90tych. różnica to hc oraz czerwona wyklejka. w płóciennej antresolce jest to samo.
Wydaje mi się, że się mylisz.

W płóciennej Antresolce są tylko przygody z Nerwosolkiem, a w albumie "Przepraszam remanent" są chyba ze dwa epizody bez Nerwosolka i tych epizodów nie ma w płóciennym wydaniu.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 10, 2018, 03:04:16 pm »
Tak racja w płóciennej nie ma szlurpa i burpa. Wydanie jest 1:1 do tego z lat 90tych.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 11, 2018, 09:14:24 am »
koszulki z motywami tb od kg - bezowa ma dużo lepszej jakości nadruk, bawełna tez sprawia lepsze wrażenie. czarna z wodzem niestety raczej nie będzie trzymała kształtu po kilku praniach.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #613 dnia: Listopad 12, 2018, 01:29:40 pm »
wydanie kg jest fajne, ale niestety plakat jest poskładany tak masakrycznie że wg mnie nie nadaje się do późniejszego eksponowania.

Plakatow sie w ogole nie sklada, tylko zwija w rulon...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Talvi

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 29, 2018, 10:50:36 am »

 

anything