Autor Wątek: A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.  (Przeczytany 151746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murmandamus

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« dnia: Styczeń 10, 2006, 03:01:28 pm »
A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań. Nie widzialem zadnego.
Otoz pogrywałem w 40stke troche w 3edycji czyli czas temu jednak tylko z jednym kolegą i na proxach jedynie jako ze dotąd nie mam zadnej 40stkowej figurki. Jakkolwiek naszla mnei faktyczna ochota na dołączenie sie do 40 stkowej historii(choć ja stary fantasy  battlowiec wieloletni).
Z tego powodu postanowiłem zamieścic ten temat.

1.Czy wiele sie pozmieniały zasady z 3 do 4 edycji?
2. W koncu chyba zdecydowałem sie na armię necronów bo podoba sie klimat maszyn zabójczych , tych figurek przypominających t-600 z terminatora itp. Znam nieco backgroud armii ale co mozecie mi powiedzieć na razie o jej wadach i zaletach. podobno to wybitnie strzeleccy są panowie, A czy mozna powalczyć nimi w walce wręcz?
Troszke martwi mnie ogolny widok sprzetu cieższego bo jak patrzyłem po zdjeciach destroyery takie wygladaja na latajacy leciutki ni to czołg ni to
necrona na desce, Spider duzy sie podoba a o monolicie trudno mi cokolwiek powiedziec bo jakby latajaca piramida był a podobno odpowiednik czołgu to jest. Rzecz jasna piechota mi sie bardzo podoba i jej nie mam nic do zarzucenia z wygladu moze oprocz lekkiego zdziwienia flayedami bo maja jakies organiczne narosla skorne widoczne co mi niezbyt pasuje.

Zatem moze ktos sie zechce wypowiedziec o tym co mowilem i skomentowac me przemyślenia.
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Eman

  • Gość
A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2006, 03:04:08 pm »

Offline Murmandamus

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2006, 03:21:07 pm »
hm dzieki za odpowiedz i linka

wg tego autor artukułu ma necronow za przegietych strzelcow, ciekawe.
Nie wiem sam, podoba mi sie klimat necronow ale pare rzeczy sie mi nie podoba z wygladu np "desek". No i nic naprawde do walki wrecz nie ma?

Cos slyszalem ze taki necron lord bylby niezly.
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Eman

  • Gość
A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2006, 03:25:44 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Murmandamus"
hm dzieki za odpowiedz i linka

wg tego autor artukułu ma necronow za przegietych strzelcow, ciekawe.
Nie wiem sam, podoba mi sie klimat necronow ale pare rzeczy sie mi nie podoba z wygladu np "desek". No i nic naprawde do walki wrecz nie ma?

Cos slyszalem ze taki necron lord bylby niezly.

Lord jest niezly, ale za killera na gole klaty to uchodzic raczej nie moze (cush ... ma WS4, I4, nie powala liczba atakow, ratuje go co prawda sila i toughness, ale do Demona z Siekiera Przerazenia, Librariana SM, czy Tyranta to raczej nie wyskoczy na solo).
Necroni maja pare jednostek do close combatu - Flayed Ones, Pariahow, Wraithy - mozna cos kombinowac. Ale to nie w tych jednostkach lezy ich sila. Kazda z ich jednostek close combatowych ma roznego rodzaju wady - Flayed Ones maja wspolczynniki jak Space Marines z bolt pistolami i close combat weaponami - ale brak im mobilnosci i jakiegos "sierzanta" z power fistem/power weaponem, zeby miec szanse przebijac sie przez pancerz. Wraithy sa drogie, nieliczne i rowniez nie ignoruja pancerza. Pariahowie sa drodzy, nie sa "Necronami", wiec nie wstaja, maja mala inicjatywe. Slowem - bez rewelki. Ale kombinowac mozna ;)
Cze !!!

Eman

  • Gość
Re: A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2006, 03:46:03 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Murmandamus"

1.Czy wiele sie pozmieniały zasady z 3 do 4 edycji?

Co do zmian w zasadach - to jest ich troche. Sa jednak na tyle "subtelnie" zrobione, ze nie jest to az taki szok jak pomiedzy 2ga a 3cia ed. Ale zmienia obraz gry dosyc radykalnie (baaaaardzo na plus IMHO). Polecam roolbook of course  8)
Cze !!!

Offline Ugedej

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:47:25 pm »
Witam.
Wlasnie zaczynam swoja przygode z W40K i mam nadzieje na pomoc ze strony starych wyjadaczy. Na poczatek zaznacze wazna informacje: Mieszkam w malym miasteczku w ktorym ciezko jest o graczy, wiec raczej sam bede musial zarazac ludzi bakcylem Warhammera. Znalazlem juz nawet kilku wstepnie zainteresowanych. Rozumiem oczywiscie ze jest to bardzo drogie hobby i nie ma mowy by ktos zielony kupowal sobie od razu armie figurek, nie wiedzac nawet czy go to zainteresuje na dluzsza mete. Dlatego wlasnie namawiam ich narazie na gre bez figurek, stosujac zastepczo kartonowe znaczniki (niewiem czy sie nie myle ale nazywane sa one chyba - proxy, czy jakos tak - niewazne). Mam nadzieje ze bitwy okaza sie dostatecznie wciagajace, by zainetesowali sie tym na "powaznie" (czyli inwestycja w figurki).
I tutaj pojawia sie moje pytanie. Figurki maja rozne rozmiary, wiec wymiary owych znacznikow powinny tez sie roznic. Czy jest to jakos scisle okreslone (w mm), czy tez moge sobie okreslic "na oko". A jesli tak to skad wziasc te wymiary?
Pozdrawiam

Eman

  • Gość
A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:59:44 pm »
Heyka !!!
Figurki maja swoje rozmiary i generalnie rzecz biorac sa one dosyc istotne. Ale w Twoim przypadku mozecie spokojnie wyznaczac je "na oko" ;) Nie robicie przeciez turnieju, tylko "rozkminiacie" o co w tym wszystkim chodzi  8)  Powodzonka  :D
Cze !!!

Offline Bienias

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2006, 02:30:24 pm »
Najłatwiej uznać że cała piechota porusza sie na podstawkach o średnicy jednego cala... natomiast jesli chodzi o pojazdy to zasadniczo wielkość modeli w skali 1:35   ;) jeśli to w jakikolwiek sposób pomoże
 The enemy have been sighted. I am going to engage. In the name of Emperor; Ravenwing - Attack! Attack!, ATTACK!"

Grand Master Gideon of the Ravenwing

Offline Afinor

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2006, 04:13:29 pm »
Witam. Co do WH40k zastanawiałem się kiedyś jaką grałbym armią. Ze względu na figurki i fluff najbardziej podobały mi się dwa codexy: Necrons oraz jeden z zakonów SM (Praktycznie wszystkie z wyjątkiem: Legion of the Damned, Blood Ravens, Blood Angels oraz Space Wolves). Z tego, co wyczytałem w artykule to Necroni są przegiętą armią i ogólnie nie trzeba zbyt kombinować, żeby wygrać? I chyba również w związku z tym nie są zbyt gościnnie witani na turniejach? Chciałem się również dowiedzieć, co z tymi zakonami. Tzn. który jest najrzadziej widywany na turniejach oraz którym się gra najłatwiej/najtrudniej? Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Offline Dikins

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2006, 05:13:59 pm »
Cytat: "Eman"




Lord jest niezly, ale za killera na gole klaty to uchodzic raczej nie moze (cush ... ma WS4, I4, nie powala liczba atakow, ratuje go co prawda sila i toughness, ale do Demona z Siekiera Przerazenia, Librariana SM, czy Tyranta to raczej nie wyskoczy na solo).

Cze !!!


Eman, zapytaj Areckiego o skutecznosc Necron lorda w hth  :badgrin: , librarianow tez potrafi zaskoczyc, niejednego Tyranta usiekl, problemem jest of koz gosc z siekiera przerazenie  :(

Co do Necronow i hth ogolnie - coz, nie jest to armia przewidziana do hth, mozna i nawet nalezy (imho) ciut hth w armii umiescic, ale nie w tym dziale lezy ich sila

pzdr
dikins

Offline Blind_Kitty

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2006, 05:52:47 pm »
W sumie, skoro topic dla początkujących... Czy można dostać gdzieś, jakoś, same podstawki pod figurki? Proxy proxami, ale jednak mam wrażenie, że łatwiej by się grało na podstawkach :) A poza tym, wycinanie 100 kółeczek o średnicy 1" (orki) + 40 kolejnych (space wolves) będzie bolało (palce :D ), więc lepiej by mi było nawet troszkę zainwestować w podstawki...
 rzekli przodkowie:
UMRZECIE, LECZ UMRZECIE W CHWALE
I Klan Miecza uwierzył, i wyruszył...

Offline MarcinB

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2006, 06:00:59 pm »
Blind_Kitty:
Tak można kupić w sklepie 64 podstawki za jakieś 30 pln. Można kupić też zestaw 32 większych lub 16 jeszcze większych.

Eman

  • Gość
A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2006, 07:16:36 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Afinor"
Z tego, co wyczytałem w artykule to Necroni są przegiętą armią i ogólnie nie trzeba zbyt kombinować, żeby wygrać?

Wyciagnales troche bledne wnioski ;) Necroni sa mocni ... mozna nawet powiedziec, ze sa baaaardzo mocni. Na szczescie 40stka jest taka gra, ktora wymaga myslenia ;) i to nawet przy graniu Necronami. Generalnie rzecz biorac nie jest to samograj. Nie zmienia to oczywiscie faktu, ze w rekach doswiadczonego gracza wymiataja.
Cze !!!

Eman

  • Gość
A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2006, 07:18:58 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Dikins"

Eman, zapytaj Areckiego o skutecznosc Necron lorda w hth  :badgrin: , librarianow tez potrafi zaskoczyc, niejednego Tyranta usiekl, problemem jest of koz gosc z siekiera przerazenie  :(

Nie mowimy tutaj o Lordach, ktorzy trzy razy pod rzad wstaja, choc juz dawno powinni byli rozlozyc sie na srubki pierwsze prawda  :?:  
Nie ma co sciemniac - Necron Lord nie jest slabiakiem, ale nie jest tez killerem i nie powiesz mi, ze jest "lepszy" w trykaniu sie na gole klaty od Libry czy Tyranta  :?
Cze !!!

Offline Murmandamus

A może coś dla początkujących? Topic do tego typu pytań.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2006, 07:55:56 pm »
a jego lordowskiej mosci lepiej dać warschycha czy moze zostawić staff of light w koncu te 3 strzaly z sila 5 i dobrymn ap to nie kij w dmuchał
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]