Autor Wątek: Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"  (Przeczytany 4253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ghaundan Zauviir

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« dnia: Styczeń 06, 2006, 09:18:19 pm »
Mam pytanko apropo czaru Bears anger, a nawet dwa. Jak mamy maga, który rzuca to na model w jego regimencie to:

1) Gdy rzucimy to na normalny model (tzn nie championa), to czy przeciwnik może wybrać, że atakuje w ten dany model, czy ja zdejmuję modele zwykłe, bo to ja wybieram, które "zwykłe" modele zdejmuję. Bo w championa można normalnie wybrać, że się atakuje w takie zwykłego gościa ?

2) Kiedy rzucam Bears Anger na kawalerzystę (np Saurus Cavalry) lub na herosa na jakimś mouncie (przykładowo skink chiefa na stedziu). To kto dostaje te +3A +2S i +1T ? Tylko jeździec, tylko mount (czyli cold one lub/i stedzik) , wybieram kto czy oboje ?

Offline pingus

Re: Bears Anger
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2006, 09:21:46 pm »
Cytat: "Ghaundan Zauviir"

2) Kiedy rzucam Bears Anger na kawalerzystę (np Saurus Cavalry) lub na herosa na jakimś mouncie (przykładowo skink chiefa na stedziu). To kto dostaje te +3A +2S i +1T ? Tylko jeździec, tylko mount (czyli cold one lub/i stedzik) , wybieram kto czy oboje ?

Model on foot! Nie możesz na kawalerzyste!
A pierwsze pytanie jest bardzo dobre, samo mnie ciekawi, miałem je zadać, ale zapomniałem.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Christos

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2006, 05:16:45 am »
W tym przypadku wydaje mi sie że model o podniesionych statystykach staje sie już, nazwijmy to "modelem specjalnym", wiec powinno sie w niego osobno deklarowac, a jak zejdzie to przeciez czar nie przenosi sie na nastepnego zwyklaka tylko przepada.

UWAGA! To jest moja własna, prywatna, osobista interpretacja.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline pingus

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2006, 08:11:51 am »
No ja zawsze skłaniałem się do tej, ale zapytuję czemu? To przecież zwyklak. A jak nie można w niego deklarować ataków, to co w sytuacji gdy zginie cały pierwszy szereg? Czy ten typ odda? Sporo problemów się rodzi, tylko proszę o cytaty. Ja wiem mało znany problem, bo mało kto poza mną i GZ tego używa, ale problem istnieje. Logika jest fajna, ale w warhammerze się w niej nie lubuję.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

JJ

  • Gość
Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2006, 08:18:05 am »
Cytat: "pingus"
No ja zawsze skłaniałem się do tej, ale zapytuję czemu? To przecież zwyklak. A jak nie można w niego deklarować ataków, to co w sytuacji gdy zginie cały pierwszy szereg? Czy ten typ odda? Sporo problemów się rodzi, tylko proszę o cytaty. Ja wiem mało znany problem, bo mało kto poza mną i GZ tego używa, ale problem istnieje. Logika jest fajna, ale w warhammerze się w niej nie lubuję.


W "klasyce" temat ten pojawił sie w wersji pytania o miecz Delficki powodujący głupotę po zadaniu rany. Problemem było - co się dzieje jeśli Zadał np. dwie rany w oddził Ogrów w którym jeden z ogrów był na ostatnim życiu.
Problem nie leży w Czarze - leży w kwestii wyodrębniania "zwyklaków".

Offline pingus

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2006, 08:23:12 am »
Rozwiązanie? Jak mam grać? Bo wbrew pozorom zdarza mi się to rzucać (jak wylosuje ;) ).
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

JJ

  • Gość
Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2006, 08:27:08 am »
Cytat: "pingus"
Rozwiązanie? Jak mam grać? Bo wbrew pozorom zdarza mi się to rzucać (jak wylosuje ;) ).


Pamiętam problem - i bardzo duże kłopoty ze znalezieniem odpowiedzi.
Czasem stwierdzam, że ilość rzeczy jakie zapomniałem o battlu zaczyna być imponująca.

Offline Christos

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2006, 11:21:25 am »
Zazwyczaj pierwsza mysl jest najwłaściwsza. Tutaj sprawa jest prosta i wydawało by sie logiczna. Wszelkie inne próby rozwiązania tejze sytuacji uznałbym za kombinatorstwo.

A jak chcecie namacalny dowód to proponuje przeczytac cały tekst zasady tego czaru. Cały!!

"... Once cast, the spell lasts until it is dispelled, until the Wizard chooses to end it (which he can do at any time), attampts to cast anather spell or the affected model is slain."!!!!!!!

Czy to rozwiązuje problem??
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Matt

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2006, 12:13:33 pm »
imho, nie za bardzo, bo wlasnie nie wiadomo kiedy jest "slain"...
EJ GO W MIGDAŁ
ŻEBY KRZYK DAŁ!!!!

Offline war2bone

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2006, 12:22:37 pm »
Cytat: "Matt"
imho, nie za bardzo, bo wlasnie nie wiadomo kiedy jest "slain"...


jak wykosisz caly pierwszy szereg to jest slain
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Shino

  • Gość
Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2006, 12:51:42 pm »
to ja zadam pytanie (pojawile sie kiedys w starszych zasadach)

jest sobie oddzial

 nnnnn
wwwwc

m- zwyklaki
w- zwyklaki
c- mag

czy mozna
w przy c zadeklarowac ataki w tych stykajacych sie z magiem

(jakby ktos nie pamietal odpowiedz byla nie)
tak samo jest chyba z czarem...(analogicznie rzecz biorac...)

Offline Christos

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2006, 12:53:10 pm »
Shino to nie jest tak samo. Bo to juz nie jest "zwykły" zwyklak. To konkretny model o konkretnych charakterystykach.

Jeden model w oddziale otrzymuje bonusy w postaci podwyzszonych parametrów. Jeden. Konkretny. Ja naprawde nie widze tu żadnego problemu nad którym należało by sie zastanawiać. Ataki w tego kolesia trzeba zadeklarować. Tak jak w przypadku championa.

IMO wydziwiacie.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

szafa@poznań

  • Gość
Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2006, 01:07:25 pm »
a to widze tak:
- wlasciciel decyduje ktory model z kontaktu zdejmuje.
- nie mozna deklarowac ataków w konkretne modele z walki - mozna w herosów, w championów...a jak mowimy "bije po zwyklakach" to nadal wlascicle zdejmuje ktorego chce...dlatego IMHO - jesli NIE wybijesz kontaktu to "Misiowaty" koles moze spokojnie oddzwać...

Offline pingus

Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2006, 01:22:58 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
a to widze tak:
- wlasciciel decyduje ktory model z kontaktu zdejmuje.
- nie mozna deklarowac ataków w konkretne modele z walki - mozna w herosów, w championów...a jak mowimy "bije po zwyklakach" to nadal wlascicle zdejmuje ktorego chce...dlatego IMHO - jesli NIE wybijesz kontaktu to "Misiowaty" koles moze spokojnie oddzwać...

A nasz Szafa stwierdził dziś zupełnie inaczej czyli:
- możesz deklarować w niego ataki
- jak zginie pierwszy szereg może oddać

Argumentacja? Konkretny gość staje się niedźwiedziem, więc możesz po tym niedźwiedziu uderzyć, ale zabijasz "nie niedźwiedzie" więc może oddać jak champion. Niezgrabna, ale oddająca sens.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu żeby było na odwrót. Natomiast na obie rzeczy (można deklarować ataki, nie może oddawać) nie pozwolę. :D
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

szafa@poznań

  • Gość
Bears Anger a wyróżnianie "zwyklaków"
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2006, 03:41:57 pm »
w sumie to nie ma zakazu bicia po zwyklakach...i pisze "mozesz bic w modele w kontakcie...jaki ten szafa mądry :]

 

anything