Autor Wątek: Pogaduszki o HE.  (Przeczytany 59022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzelak

Pogaduszki o HE.
« dnia: Styczeń 04, 2006, 08:17:14 pm »
Tu możecie pogadać o He, co byście chcieli zmienić w nich. Co denerwuje was w przeciwnikach i jakie są na to sposoby. i zadać pytanka.
Ja mam takei czy przeciwko Dark Elfom warto dawać Jeżdźców z Ellyrionu na taktyke defensywną ??
orka za błędy

Offline cubus

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2006, 08:39:11 pm »
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=15445

Witam. Jest już jeden bardzo podobny temat o tej armii, którego link podałem powyżej.

Co do Ellyrianów - czy się opłaca, nie wiem, bo ja ich osobiście nie wystawiam, bo szkoda mi special'i. Jakby byli w core'ach to prawdopodobnie bym skorzystał....
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline kis1

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2006, 08:46:57 pm »
Ja bym chciał jednej podstawowej rzeczy :

Niech stanieje piechota Elficka. Czemu ? Spowoduje to jedną podstawową rzecz. Zobaczyć będzie wreszcie można armie High Elfów oparte na piechocie. Figurki zwłaszcza elitarnej piechoty są super (jak dla mnie) poza tym całkiem dobre są jeśli chodzi o walkę. Teraz brakuje im tylko normalnej ceny, żeby się oplacało je wystawiać :)
Jest to klub, który nie wygląda jak kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)" :D:D

Offline High Elf

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2006, 03:23:39 pm »
Hm... grając HE nigdy nie korzystałem z ich fastów. Zdecydowanie bardziej polubiłem szybkie i zabójcze rydwany, czy scoutów. Poza tym można wystawić kawalerię Silver Helmsów, którzy z ruchem 9 mogą ich prawie zastąpić. A co do elfickiej piechoty to niegdyś nimi grałem. Ustawiałem kupę łuczników i bolców + 4 magowie, a dla klimatu (poza tym walka z trzech ranków czasem się przydawała) miałem dwa regony spearmenów! Odległe ale bardzo miłe dzieje.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Zox

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2006, 05:37:27 pm »
Ekhm... ruchem 8, SH mają bardling, tylko Dragon Prinsi mają Iliharmowy Barling. Ellyrianie są o tyle słabi że zajmują speciala, który mozna o wiele lepiej wykorzystać (niema tu porównania z DE którzy mają fasty z corach i do tego kusze z repetem...
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Zinczuk

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2006, 05:42:53 pm »
z całym szacunkiem kusza z repeterem na fastach to wieki syf, jednostak robi się potwornie droga jak na fasta (ok 150 p) co daje cenę porównywalną z 5 mounted demonetkami,  a któkolwiek się z nimi spotkał na polu bitwy to dobrze wie że porównania nie ma ... i tyle,
ellyriani są kiepscy bo przegrywają "walkę" z dwoma rydwanami w slocie specjala, (taki sam zasięg szarży, większy T, i porównywalna ilość W, i AS, a do tego impkty) przy podobnym koszcie ....
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię

Offline jagal

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2006, 06:00:13 pm »
5XDR z kuszami i muzykiem oraz spearami kostuje 127 i jest to nawet nie tak dużo (nie jest to twoje 150 pkt)

A Elyrianie prawie nigdy nie są widoczni na polach bitew bo są w specjalach i wątpie aby ktoś sie o nich pokusił
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline zmork

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2006, 06:13:03 pm »
cóz ja bym sie pokusil gdybym gral HE, bo 5SH na turnejach lsa uzywane  jak fast, ale jak im nie pozwoli na to (ja tak robię) to przekonuja sie co to znaczy być wymanewrowanym... ale wiem jesteście geniuszami i poruszajac sie po wheelu podręcznikowym potraficie sh wejsć na bok innych jednostek :roll:

Offline piko

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:01:41 pm »
Ja u elfów chcę jedynie zciągnięcia limitów (0-1). Dragoni z str 4 swordmastersi sv 4 lepszy sv na spear elvsów i white lionsów i phenix guardsów. d6 +1 dla chariota, lepszy fast i tańszych phenix guardsow. No i oczywiście archersi armour piercing i La. Reszta mnie wali najlepiej było by jak by he miała w miar kawe i zarąbistą piechotę. Do tego lepiej by było jak by zamiast bełtów używać lionów lub guardsoów lubię też eagla więc do special ale bez 2 za jeden choice. Magii bym nie zmieniał bo nawet bym dał limit 0-1 na seera bo to jest bardzo dobre. i  zrobić słabsza magie heaven. Moze wtedy więcej walk było by z armia na jakiejś kawie dwóch piechotach troszkę ostrzał i magii ale bez przesady.

Offline Balcer

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2006, 11:52:31 pm »
tu nie trzeba byc geniuszem zeby wejs na czyjsc bok , ja khornowcami szarzuje z boku :)
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline Zox

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2006, 06:21:30 am »
Cytat: "piko"
Ja u elfów chcę jedynie zciągnięcia limitów (0-1). Dragoni z str 4 swordmastersi sv 4 lepszy sv na spear elvsów i white lionsów i phenix guardsów. d6 +1 dla chariota, lepszy fast i tańszych phenix guardsow. No i oczywiście archersi armour piercing i La. Reszta mnie wali najlepiej było by jak by he miała w miar kawe i zarąbistą piechotę. Do tego lepiej by było jak by zamiast bełtów używać lionów lub guardsoów lubię też eagla więc do special ale bez 2 za jeden choice. Magii bym nie zmieniał bo nawet bym dał limit 0-1 na seera bo to jest bardzo dobre. i  zrobić słabsza magie heaven(...)


A ja bym chciał żeby miały liderke 10, u lorda 11 (taki wyjątek w całym Warhammerze), żeby spearmeni mieli S4 i przy szarży uderzali z 3 rzędów, z konnicą mieli ASF itd...

A tak wogle to jeszcze brak wojen na świecie :D
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Shakin' Dudi

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2006, 02:57:46 pm »
1 * Commander @ 124 Pts
     Great Weapon; Dragon Armour; Shield; Ithilmar Barding
     Pure of Heart

     Guardian Phoenix [25]
   Elf Steed @

1 Mage @ 147 Pts
     Magic Level 1
     Dispel Scroll [20]
     Dispel Scroll [20]
   Elf Steed @
  • Pts


1 Mage @ 147 Pts
     Magic Level 1
     Dispel Scroll [20]
     Dispel Scroll [20]
    Elf Steed @
  • Pts


11 First Silver Helms @ 281 Pts
     Barding; Lance; Light Armour; Shield; Standard Bearer; Musician Champion
     Banner of Ellyrion [15]
   


12 Silver Helms @ 311 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician champion


1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

5 Ellyrian Reavers @ 97 Pts
     Spear; Light Armour; Musician

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Great Eagles @ 50 Pts

Casting Pool: 4

Dispel Pool: 4

Models in Army: 36


Total Army Cost: 1497

Jak to wam się chłopaki podoba?? :p są dwa klocki po 12 kolesie. W tym z magicznym sztandarkiem siedzi Heros ;) który ma o siebie dbać. Magowie włażą do lekkiej kawy i szybko uciekają :D . 4 Charioty do wspomagania kawaleri. Ożeł aby wkurzał przeciwnika fleei ewentualnie polował na magów.
)

Offline cubus

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2006, 04:42:44 pm »
Po co Ci 2 caddych do noszenia scrolli na 1500 punktów? Czyżbyś aż tak bał się tej magii?! Postaraj się dać kolesiowi helm i najlepiej wywal tego drugiego maga. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem wielkich klocków kawy i dlatego nie podoba mi się zbytnio ta rozpiska.
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline Zox

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2006, 04:50:04 pm »
Rozbij SH na 2 mniejsze klocki. Jak Kuba napisał wywalasz maga. Na takie punkty 4 DS niesą potrzebne, i masz 147pkt do przodu. Napewno da się to jakoś wygospodarować ;)
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Shakin' Dudi

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2006, 06:21:50 pm »
małe klocki (ośmioosobowe są beznadziejne). Pare poprawek. Mag będzie w jednej z 5 silver helmów :) ale za to nie ma orzełka na którego nie starczyło pkt. 2 kloce kawy jadą środkiem
na flankach piątki, a pomiędzy tym wszystkim charioty


1 * Commander @ 149 Pts
     Great Weapon; Dragon Armour; Shield; Ithilmar Barding
     Helm of Fortune [25]
     Guardian Phoenix [25]
     Pure of Heart

     1 Elf Steed @
  • Pts


1 Mage @ 152 Pts
     Magic Level 1; Ithilmar Barding
     Dispel Scroll [20]
     Dispel Scroll [20]
      1 Elf Steed @
  • Pts


10 First Silver Helms @ 303 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Standard Bearer; Musician
     Banner of Ellyrion [15]

     1 Captain @ [14] Pts


11 Silver Helms @ 311 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

     1 Captain @ [14] Pts

     

5 Silver Helms @ 122 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Musician


5 Silver Helms @ 122 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Musician

   

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts


Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3

Models in Army: 39


Total Army Cost: 1499
 :D
)

 

anything