Autor Wątek: Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.  (Przeczytany 11283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2005, 12:08:05 pm »
a IMHO obecne uscislenie jest najmniejszym zlem. Takie akcje jak z carriorani roberta sa niezwykle trudne do zrobienia, i bardzo latwe do skasowania (postawic chocby cokolwiek obok niego. I poki co najwiekszy walek to lekkie przekierunkowywanie szarz skirmiszerami...

Offline szafa

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2005, 12:19:35 pm »
A dla mnie z opisu "stref" wynika ze oddzial bardziej mobilny jak skirmisherzy nie powinien byc latwiejszy do zaszarzowania z tylu (w szczegolnych przypadkach) niz oddzial urankowany.

Podam ponownie przyklad skirmisha schowanego za innym oddzialem lub za przepascia (impassable ktory nie blokuje LOS).

Jezeli  miejscu skirmisha postawic oddzial urankowany nie mozna sie dostawic w strefe, czyli szarza jest nielegalna, jezeli stoja tam skirmisherzy to da sie ich zaszarzowac od tylu.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

szafa@poznań

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2005, 01:14:42 pm »
no wlasnie szafa, i tu jest ies pogrzebany. wizja swiata :]

w mojej skirmiszerzy top przegiety oddzial za syzbki, za mobliny, a jeszcze gw co chwila daje nam coraz mocniejszych skirmiszerów (starszy wardancerzy, stare driady, herdy z rankami, terroadny, pegazy, teraz nowe driady i WD, wkrotce hoppersi z unbrekaable w 1 turze walki...) I chce by oddzial troche stracil. Juz i tak sa zbyt silni. po co dawac im kolejna zalete w postaci trudniejszej szarzowalnosci? Ty tego chcesz bo wydaje ci sie to logiczne - ok. Ja chce dac skirmiszerów latwych do szarzowania - dla ba;ansu gry. Oczywiscie jak przeglosujesz swoja opcje narzekal nie bede - domaluje dwa kolejne herdy i bede gral a 7 sztukach...

Offline Bruenor Battlehammer

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2005, 04:47:07 pm »
ja mam takie pytanie. Czy skirmish ma strefy?? Znaczy się chodzi mi, czy ma flanki i boki. Ostatnio nie byłem pewien jak policzyć CR w którym wbito się w moje driady niby od tyłu :?
i vis pacem, para bellum...
A Krasnale i tak zawsze wygrają :)

JJ

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2005, 05:08:15 pm »
Cytat: "Bruenor Battlehammer"
ja mam takie pytanie. Czy skirmish ma strefy?? Znaczy się chodzi mi, czy ma flanki i boki. Ostatnio nie byłem pewien jak policzyć CR w którym wbito się w moje driady niby od tyłu :?


Wolność słowa to wolność słowa.... :(

W momencie gdy twoje driady są już związane walką - mają boki i tył.
Jeśli np zaszarżowano w nie czymkolwiek (kolejność szarż) ustawiły się, a następna szarża była "od tyłu" z US 5+ - wróg na przy liczeniu CR +2 za atak z tyłu (jeśli po walce US nadal 5+)

Offline mlepkows

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2005, 09:01:38 pm »
Cytuj
w mojej skirmiszerzy top przegiety oddzial za syzbki, za mobliny, a jeszcze gw co chwila daje nam coraz mocniejszych skirmiszerów (starszy wardancerzy, stare driady, herdy z rankami, terroadny, pegazy, teraz nowe driady i WD, wkrotce hoppersi z unbrekaable w 1 turze walki...) I chce by oddzial troche stracil. Juz i tak sa zbyt silni. po co dawac im kolejna zalete w postaci trudniejszej szarzowalnosci? Ty tego chcesz bo wydaje ci sie to logiczne - ok. Ja chce dac skirmiszerów latwych do szarzowania - dla ba;ansu gry. Oczywiscie jak przeglosujesz swoja opcje narzekal nie bede - domaluje dwa kolejne herdy i bede gral a 7 sztukach...

Zgadza się. Szafa z Polski centralnej nie gra tylko filozofuje i potem takie efekty widać. Skirmiszerzy w 6ed praktycznie nie mają ograniczeń i zwykle są najmocniej przegiętym elementem w swojej armii. Skoro już ktoś się upiera na udziwnienia i modyfikacje podręcznika to niech już będzie w sensowną stronę. Jeżeli ma zostać taki babol to ja żądam wprowadzenia takiego samego udziwnienia w szarżach na klocki, tj. po najkrótszej linii, bez zbędnych wheeli. Usunięcia tego uściślenia w całości nikt raczej żałował nie będzie.

Po prostu nie można się zgodzić z takimi niekonsekwentymi zmianami BRB. Ni w gruchę ni w pietruchę. Uściślenie o tym co rozumiemy przez najbliższy model jest ok. Ale dodawanie od siebie zakazu jakichś szarż jest wciskaniem ludziom swojego wyobrażenia o WFB. Nie zrezygnuję z osobistej krucjaty przeciwko temu udziwnieniu bo organizatorzy 95% turniejów dla spokoju dodają "gramy na uściślenia" bez żadnych refleksji i tym samym cała Polska gra na dziwne pomysły Szafy.

Maciek ostro zbulwersowany
igmar, Kaiser und Averland!

Offline szafa

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2005, 12:46:46 am »
Przeginasz Macku, na sedziowskiej mam tylko jeden glos, po prostu staram sie rozmawaic o moich pomyslach zanim je w ogole oddam pod glosowanie.
Twoje żądanie wyprowadzasz przeciwko konkretnie jakiemu uscisleniu ktore weszlo?
W jednym zdaniu piszesz ze z tym jedynym istniejacym sie zgadzasz, wiec spusc z tonu bo sie zapetliles.

Przeciwko czemu prowadzisz krucjate? Mojej pogadance?
Od kiedy moje slowo ma moc sprawcza?
Fajnie wiedziec, mogloby mi to nawet schlebiac ze uwazasz cala Liste Sedziowska za falsz i tak naprawde podaje sie za nia w calosci.

Zaproponuj konkretna tresc uscislenia jesli mozesz, a nie tylko sie cisnieniuj :p

P.S. Telefon znasz, nie musisz wlaczac trybu trolla forumowego, starczy ze zadzwonisz.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

JJ

  • Gość
Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2005, 08:31:47 am »
Bracia!
Pokój!
Precz z telefonami - bo znowu nic TU nie załatwimy!!!
Tak jak zawsze jestem zwolennikiem szarż na LS tę kwintesencję zła, a w szczególności na Szafcię, bo wszystko - czy dobre, czy złe - jest w Polskim battlu jego jednoosobową zasługą czy winą, tak na Slaanesha którego razem z Szafą czcimy SPRÓBUJMY tu porozmawiać...
NAPRAWDĘ WARTO.
A poza tym można.
Dobra - wszyscy trzej zgadzamy się, że problem "niewidzialnego skirmiszera" to uściślenie rozwiązuje.
Na drugim końcu skali - jest bootlegger charge.
Wszyscy też sie zgadzamy, że zastosowanie go do szarż rydwanów w tyłek skirmiszu - likwidacji przegięcia w drugą stronę - jest w sprzeczności z RB i TYLE.
Co proponujecie zrobić?

Ja w drodze wyjątku sugeruję schować głowę w piasek.
Za rok nowa edycja - LS jest w stanie wydać co najwyżej jedne uściślenia w tym czasie - imho - nie warto miotać się bezładnie w te i z powrotem.

Widzę, że Szafa by jakoś uściślił uściślenie - ograniczając je - ale to uściślenie monstrualnych rozmiarów mu wychodzi (na razie).

A co Ty Maćku proponujesz?

Offline mlepkows

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2005, 08:54:27 am »
No ok. Być może trochę się zagotowałem. Mimo wszystko uważam uściślenie za niekonsekwentne i bezsensowne. Telefon znam, a nawet wiem, gdzie mieszkasz  :) . Jak będę w domu to poczytam to uściślenie i wypowiem się w sposób 'profesjonalny' jak chciałbym, żeby brzmiało.
Co do mocy sprawczej Szafy: oczywiście, że sam nie zadecydował o tym uściśleniu ale podejrzewam, że jak ktoś tam coś usilnie postara się przepchnąć a niewielu jest mocno przeciw to się da. Nikt inny z LS tej kaszanki nie próbuje bronić poza Szafą więc mój niezawodny zmysł Sherlocka podpowiada mi kogo można obwinniać  :) .

W sumie to chyba popieram pomysł JJ żeby olać uściślenia jako takie bo i tak 7ed wywali je do kosza a ja aż tylu bitew do tego czasu nie zagram.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline szafa

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:49:45 am »
Bronie idei doscislania, nie aktualnego brzmienia.
Sam zalozylem ten temat z nastawieniem ze trzeba cos zmienic i wdaje sie w dyskusje z moimi kochanymi graczami.

To ze bronie/atakuje/dyskutuje o uscisleniach swiadczy o moim zapale, a nie o checi obrony konkretnego.

Aktualna tresc przeforsowalem ja, nie domyslajac sie dalszych przegiec, dlatego teraz staram sie latac dziury.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

Offline Wojcieszyn R.

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2005, 01:55:44 pm »
to odgiannie szarz skirmiszerami wcale nie jest male - najelpiej widac to bylo w sojuszu robson-crus na strategicon czy dzik i kielonek- w nic sensownego nie da sie zaszarzowac  i szarze sa odginane w mega sposob... screeny sa na porzadku dziennym... a to z gigantami i rydwanami to juz w ogole smiech na sali. dla mnie powinna byc opcja ze nie mozna zrobic wheela wieksza niz np. 25% ruchu czy ze wheel/piwot moze byc max o 45 stopni czy jakos tak... bo teraz armie na skirmiszu maja ostry handicap
Unia Brukselska, nierządnica europejska
Nie ujawni planów ciemnych, jak zabiję polskę
ludzi biednych, Unia Polskę rada zgnieść
by zaśpiewać z nami pieśń...
Moherowe berety ..!!"

Offline GoluS

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2005, 06:22:10 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
Poki nie było uscislenia na ktore niektorzy teraz narzekaja (Marek G.?) musieli dojechac do NAJBLIZSZEGO, czyli do koleżki oznaczonego buźka...
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Czy uscislenie na temat szarzowania na najblizszy model nie moze istniec bez tego, ze na skirmish trzeba szarzowac po prostej?  :roll: To jakas glupota.

To, ze szarzowac mozna na oddzial skirmisherow, na ktory mozna szarzowac jest oczywiste, niewazne gdzie stoi najblizszy skirmisher, i ta czesc uscislenia jest jak najbardziej dobra, aczkolwiek potrzebna tylko na potrzeby woj. Wlkp.

Nalezy rozdzielic te dwie sprawy. Tutaj NIKT nie protestuje przeciwko uscisleniu dotyczacym najblziszego skirmishera, ale prostuje przeciwko nakazowi jechania po prostej, albo robieniu minimalnego wheela.

Nalezy wrocic poprostu do rulebooka i koniec. Wheelowac raz podczas szarzy mozna zawsze i koniec. Nie ma co sie uzalac nad jakimis pseudo klimaciarzami, ktorzy zamiast pomyslec płacza, ze jakis "powergamer" zaszarzowal im w skirsmiherow pod innym katem niz stal regiment. To poprostu zenujace - ZMIENIANIE podstawowych zasad warhammera, by gra stala sie mniej zbalansowana i wymagala mniej myslenia. Do pojawienia sie tej zmiany zasady bardzo lubilem grac z lizakami i wood elfami. A teraz gra z tymi armiami nie sprawia mi zadnej przyjemnosci.
alo

Offline GoluS

propozycja uscislenia
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2005, 06:32:08 pm »
propozycja uscsislenia:

Szarże na pojedynczy model on foot lub oddziały skirmish wykonujemy w następujący sposób – model najbliższy do oddziału szarżującego jest obracany do niego frontem, a reszta formuje szeregi – nie można robić manewru „screen” oddziałem skirmishującym ani maneru „allign” oddziałem szarżującym na skirmish. Dozwolony jest standardowo jeden wheel podczas szarzy. Uwaga: przez najbliższy model rozumiemy najbliższy pod względem ilości cali ruchu, jaką oddział szarżujący musi zużyć, by się z nim zetknąć - a zatem najbliższy możliwy do zaszarżowania.

Czy ktos ma jakies konkretne argumenty poparte zasadami przeciwko temu uscisleniu? Argument: szarze sa przegiete, dla mnie nie jest argumentem...
alo

Offline szafa

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2005, 06:46:56 pm »
Co to znaczy manewr screen i czemu go nie mozna wykonywac?
Align nie jest manewrem.

Niezgodnosc z zasadami:
W ruchu latajacym najblizszy mozliwy do zaszarzowania to inny model niz najblizszy geometrycznie jak i pod wzgledem przebytej ilosci ruchu.
To mnie najbardziej boli.
url=http://pl.youtube.com/watch?v=Kdc0x5dX1N4][/url]

Offline GoluS

Szarze na skirmish - strefa wolnego slowa.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2005, 06:50:32 pm »
Cytat: "szafa"
Co to znaczy manewr screen i czemu go nie mozna wykonywac?
Align nie jest manewrem.
ok, wywalamy to zdanie :). Nie jest potrzebne, ja je tylko zostawialem, bo nic nie bruzdzi ;].
Cytat: "szafa"

Niezgodnosc z zasadami:
W ruchu latajacym najblizszy mozliwy do zaszarzowania to inny model niz najblizszy geometrycznie jak i pod wzgledem przebytej ilosci ruchu.
To mnie najbardziej boli.

CO? Nie rozumiem...? Chodzi o cos takiego?
.............s
L.....OOs
.......OO

O -obelsik
L - latacz
s - skirmisher

Najblizszy mozliwy do zaszarzowania model to ten za obeliskiem, a najblizszy pod wzgledem ruchu to ten obok obelisku i jest rozbieznosc. O to chodzi?
alo