Autor Wątek: Tomb Kings  (Przeczytany 11858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łucznik

Tomb Kings
« dnia: Marzec 10, 2003, 03:30:13 pm »
Jaka waszym zdaniem jest najlepsza jednostka Khemri

Offline shizo

Tomb Kings
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2003, 03:34:30 pm »
Zdcydowanie Tomb Scorpion!
Sila 5, wytrzymalosc 5, 4 ataki, poison, killing blow, no i oczywiscie mozliwosc podkopywania sie...
To chyba mowi samo za siebie...
oszulki Nowej Gilidii już dostępne. Zobacz tutaj!

Offline Janek Pietkiewicz

Tomb Kings
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2003, 03:36:37 pm »
Łucznik, wróciłeś!

Tradycyjnie prosiłbym o sprecyzowanie twojego pytania... Lub chociaż wyjasnienia, co rozumiesz przez "najlepsza".

Offline wste

Tomb Kings
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2003, 03:39:02 pm »
Hip Hip Hurrrrraaaa ! ! !

wste : )
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline JANKE'S

Tomb Kings
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2003, 03:49:18 pm »
Scorpionki :wink:
a z chaosu Knici :oops:

Offline yanczi

Tomb Kings
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2003, 06:43:02 pm »
wiesz co lucznik nie wiedzialem ze po tej wizycie na tarhominie szyndler ci taka sieczke z mózgu zrobi !!
kreślenie charakteru narodowego:
1 Włoch: patriota, 2 Włochów: demonstracja, 3 Włochów: defetyzm
1 Francuz: dowcip, 2 Francuzów: miłość, 3 Francuzów: rewolucja
1 Niemiec: poeta, 2 Niemców: organizacja, 3 Niemców: wojna

Offline daysleeper

Tomb Kings
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2003, 08:21:10 pm »
Tomb Scropion albo Cakscet of souls... Tomb scorpiony w ilości dóch lub więcej są na prawdę zabójcze a Cascket rozkłada przeciwnikowi całą taktykę...
...nawet sam Mesjasz był na sprzedaż..."

Offline Fluffy

Tomb Kings
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2003, 03:36:09 pm »
Skorpiony sa lamerskie (co nie oznacza ze czasem ich nie uzywam), a cascet  - nie przesadzajcie. Mozna to latwo zdispelowac, a jak przeciwnik ma wysokiego lidera, to nawet mu takiej strasznej krzywdy nie zrobi.. Jezeli rozmawiamy o jednostkach, to wg mnie pewnie wygraja rydwany - wieu przeciwnikow je ignoruje (bo co one mi zrobia, sa badziewne) - tymczasem one potrafia zjesc nawet dosc mocny oddzal.. I nie mowie o astronowmicznej liczbie tych wechikulow, wystarczy trzy - cztery.. Jezeli rozpatrzymy tyymczasem jednostke ze wsparciem Charaktera - co jest podstawa w Khemri, to moze regiment 23 szkieletow, l. armour, shield i Banner of Undying Legion, Tomb King z: Collar of Shapesh, Spear of Antarhak i Blue Khepra. Chce widziec, co ich moze zjesc =) Oczywiscie, cos sie znajdzie, ale potezna jednostka.. Jezeli chodzi o kombo dla Tomb Kinga, to proponuje Spear of Antarhak, Collar of Shapesh i Scorpion Armour =)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Finfarin

Tomb Kings
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2003, 05:37:51 pm »
Cóż dużo zależy do stylu gry. Khemri nie są  samograjką, tam trzeba jednostek dobrze używać. Przynajmiej tak mi sie zdaje.
Ale zawsze warto brać:
- Screaming Skull Catapult- razem ze skull of the foes i koniecznie rzucać czar by strzelałą dwa razy...potrafi być świetna
-Castet- przeciwnik będzie robił wszysatko by ci go rozwalić(i słusznie :wink: )ale i tak warto go brać
-Tomb Giant- hmmm, tu tak pewny nie jestem, ale wydaje się ciekawy
-Tomb Scorpions- na def mus, na ofens też się przyda(opóxnianie marszu itp.)
-charioty- niezłe, choć nei super..ale core, warto brać
Co od reszty to do piechot szkieletowej to się nigdy nie przekonam, scorpion swarms fajne ale chyba są undead więc się smaża, cięzka kawaleria- uuuu save całe 4+! beznadziejni są, lekka i łucznicy- jak masz punkty to bierz, przydają się ...Ushabti-fajni są, ja bym ich brał,ale opinie sa różne.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Fluffy

Tomb Kings
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2003, 05:48:56 pm »
Do piechoty szkieletowej sie nie przekonasz  :? ? Wiec zycze powodzenia z przeciwnikiem, ktory wystawi tylko piechote szkieletowa  :D + jednostki wsparcia. Przebijaj sie wasc przez 40 zonierzy (max rozmiar dla Khemri) majacych 4+ armour save, tworzacy niebrejkowaly regiment.. Jeżeli jeszcze ten regimencik jest wyposazony tak jak opisaem wcześniej, to jest to naprawde poważny problem. Oczywiście to nie jest jedyny taki oddzial w tej armii.. A druga sprawa - jazda, ta  badziewna z sawe 4+ ma jedna podstawowo zalete: jest makabrycznie tania. I też można ją dożywiać...  :D  Kocham tą armię  8)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Iberales

Tomb Kings
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2003, 07:46:10 pm »
Cytat: "Finfarin"
- Screaming Skull Catapult- razem ze skull of the foes i koniecznie rzucać czar by strzelałą dwa razy...potrafi być świetna


W połączeniu z magią to to jest mój personalny Numero Uno


Cytat: "Finfarin"
-charioty- niezłe, choć nei super..ale core, warto brać


Core? Jak dla kogo?
IMHO mało przydatne - lepiej wywalić punkty w Heavy Cavalry...

Cytat: "Finfarin"
Co od reszty to do piechot szkieletowej to się nigdy nie przekonam,


Mnie równiez odstrasza masakryczna mobilnośc tych kolesi...

Cytat: "Finfarin"
scorpion swarms fajne ale chyba są undead więc się smaża,


Aleroni nie służą do tego co zwykłe swarmy - od tego masz całą armię unbreakable...

Cytat: "Finfarin"
cięzka kawaleria- uuuu save całe 4+! beznadziejni są, lekka i łucznicy- jak masz punkty to bierz, przydają się ...


Jesteś kolejną osobą którą zwioła nazwa - ci goście nie służą do zażynania chosenów Khorna!
Ci goście służą do posiadania trzech ranków i magicznej zasady Fear-Outnumber na US 32+
Łucznicy są fajni bo przy pomocy magii można mieć ich tak jakby dwa razy więcej ale ich ostrzał jest IMHO raczej rzadko skuteczny.
Lekka kawaleria z kolei jest cholernie droga - piętnaście punktów za badziewiastego łucznika który nie maszeruje i nie ucieka to jednak drogo...

Cytat: "Finfarin"
Ushabti-fajni są, ja bym ich brał,ale opinie sa różne.


Ushaci to jedyna jednostka która tak naprawdę może zrobić kuku w walce - a dzięki magii mogą uderzać dwukrotnie - bardzo użyteczne jak chcemy się szybko pozbyć jaikichś opasłych rycerzyków

Cytat: "Fluffy"
Skorpiony sa lamerskie


Byłbym wdzięczny za sprecyzowanie zdania

Cytat: "Fluffy"
Chce widziec, co ich moze zjesc


Dowolny atak kombinowany? Przy ich mobilności?


Jednostkim której nikt nie wymienił (zadziwiające) są carriony - szarżujące w pierwszej turze i ściągajądce coś strzelającego - im mniej badziewia będzie żyło w turze oponenta tym mniej trzeba będzie kawalerzystów wszkrzeszać...
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline Iberales

Tomb Kings
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2003, 07:49:16 pm »
Cytat: "Fluffy"
Przebijaj sie wasc przez 40 zonierzy (max rozmiar dla Khemri) majacych 4+ armour save, tworzacy niebrejkowaly regiment.. Jeżeli jeszcze ten regimencik jest wyposazony tak jak opisaem wcześniej,


Więcej graczy ładujących po czterysta punktów w regony najgorszej piechoty do walki wręcz!!!
Właśnie z takimi armiami chciałbym grać khornem!
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline wste

Tomb Kings
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2003, 07:52:25 pm »
Aco ? ? ? Nie lubisz np. 50 slavów z BSB z Banner of the Horny One ? ? ?
Bo ja tambym chciał aby Finf takie rzeczy wystawiał ! ! !

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Iberales

Tomb Kings
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2003, 07:57:17 pm »
On niestety przedkłada pięć ratlingów i full magic... chlip.
Nad myślenie... chlip chlip.
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline wste

Tomb Kings
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2003, 08:05:57 pm »
EEEEE... Daj Autiemu spokój. Po prosty nasz maly pragmatyk nie jest do tego predysponowany : ) on jest homo pseudosapiens : )

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

 

anything