Autor Wątek: dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju  (Przeczytany 15492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Varmil

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2002, 11:33:52 am »
Jedno zdanie.
Wydawca naszę życzenia nie bierze sobie do serca lecz do prtfela.
Niestety

Offline Cujo

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 21, 2002, 12:13:14 pm »
Ale lepiej niech wydawca ma swiadomosc, ze nasze zyczenia/zdania/oczekiwania to sila napedowa dla ich istnienia. To my kupujemy to, co oni wydaja a im wiecej beda wydawali oczekiwanych przez nas pozycji, tym wiecej bedziemy ich kupowac. To jest tak proste. I lubie myslec, ze maja ta swiadomosc. Bez tego optymizmu nie byloby co sie silic na stworzenie "listy propozycji dla wydawcow".
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline wilk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2002, 12:23:02 pm »
Moze jednak ostatnio cos sie ruszylo z ta dostepnoscia? Przynajmniej niektorych tytulow... Ostatnio odwiedzajac Empik natknalem sie na komiksy Sznajdera, Rebelki i Tomaszewskiego wydane na festiwal. Bylem milo zaskoczony bo nie spodziewalem sie ze trafia one do szerokiej dystrybucji.

Offline Varmil

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 21, 2002, 01:12:25 pm »
Niestety cześć wydawców myśli, że wciąż mamy lata 90-te i jakkolwiek wydadzą swoje komiksy "durny czytelnik" to kupi.

Offline Macias

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 21, 2002, 05:08:55 pm »
wilk stary mieszkasz w gdyni i na dostepnosc komixow narzekasz? w empiku po za zeszytami z polskimi edycjami,mozna tez dostac originaly ( glownie batman,robin,superman.czasem heavy metal,wizard i animerica)po za tym sa tez wydania albumowe,w czesci z ksiazkami,ale wychodza z ok tygodniowym opoznienem.za to kolo kina warszawa jest ksiegarnia,gdzie zawsze sa nowosci ( prawie od razu) i wszystko co dotychczas wydali.no i w batorym w matrasie tez zawsze dostaniesz aktualnosci.Wilk,moze ty nie w tej gdyni mieszkasz?:)

Anonymous

  • Gość
dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 21, 2002, 05:14:54 pm »
a niedawno wilk pisal, ze nie ma u niego czegos takiego jak Matras  :?

Offline Macias

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2002, 06:01:25 pm »
Widocznie wilk nie mieszka w tej gdyni.Albo moze on w ogole nie mieszka w polsce i robi nas w wala?hmmm,trza to sprawdzic ( matrasu ksiegarnie sa ze trzy w gdyni)

Offline wilk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 21, 2002, 06:24:03 pm »
Macias... faktycznie z Matrasami nie mialem pojecia ze istnieja, dopiero pozniej sie zorientowalem ze istnieja. W kazdym razie w Batorym jest slabiutko, nie maja wszystkiego. W innym Matrasie na Swietojanskiej to juz zenada - tylko Amber. Do trzeciego nie zaglalem ale po tych dwoch to juz nie mialem wiekszych nadzieji. Jedyna ktora zaopatruje sie, rowniez jako tako w nowosci to wlasnie ex libris przy warszawie. I tu pytanie Macias. Znajdz mi nowego Rorka w Trojmiescie to zwroce honor a jesli nie, to ja postawie teze ze chyba Ty nie mieszkasz w Gdyni i nie wiesz o czym mowisz jesli sadzisz ze u nas dostepnosc jest dobra. Inne przyklady - Sen sprawiedliwych w calym Trojmiescie, nie wylaczajac oczywiscie duzego Gdanska - prawie jednomiesieczne opoznienie. A juz spektakularny przyklad Western - takze wszedzie u nas dwu lub nawet trzy miesieczne opoznienie albo nawet jeszcze dluzsze opoznienie.

Offline dnaoro

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2002, 10:52:20 pm »
u mnie np. są nylko czołowe wydawnictwa - Egmont i Amber. Od ostatniego miesiąca wyrzuciałem lupę, bo komiksy Mandragory nie są już 'igłą w stogu siana' i nie muszę szukać.. Obecności pozostałych wydawnictw w księgarniach i hurtowniach pospolitych - nie stwierdzam!

Offline Iggy

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2002, 02:41:28 pm »
chyba przejde sie do empika w gdyni,bo juz nie wiem co tamsie dzieje...
wie ktos czy nowe aqq juz jesT?

Offline wilk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2002, 03:35:23 pm »
Cytat: "Iggy"
chyba przejde sie do empika w gdyni,bo juz nie wiem co tamsie dzieje...
wie ktos czy nowe aqq juz jesT?

W srode jeszcze nie bylo...

Offline krytyk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2003, 05:30:40 pm »
Opowiem wam "zabawną"  :( historie na temat dostepności komiksu.
Ucieszyłem się gdy w jednej z ksiegarni w moim mieście, zauważyłem komiksy Egmontu. "Koniec z 100 kilometrowymi wyprawami do Warszawy po zakupy". Fakt były tylko 2 (to nie pomyłka dwa) tytuły i to sprzed kilku miesiecy, ale była też "reklamówka" kwietniowego zestawu Egmontu. Zapytałem o trzy tytuły, pani grzecznie powiedziała że jak chce to bedą za 3 dni. Byłem wniebowziety. Naiwniak! Po dwóch tygodniach dowiadywanie się usłyszełem że komiksy te jescze nie wyszły. Przypominam zestaw kwietniowy Egmontu, a była połowa maja! Potem dowiedziałem się że był przedstawiciel wydawnictwa, ale komiksów nie przywiózł! Czekałem jeszcze tydzień, zanim dowiedziałem się że w ofercie przedstawiciela Egmontu  komiksów nie ma!.

Offline Błendny Komboj

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2003, 08:18:14 pm »
Siłą napędową dla komiksu w Polsce mogłaby być reklama - tylko że tej wogóle nie ma. Nieczęsto widzi się komiksy specjalnie promowane na półkach księgarń czy Empików (tylko wtedy gdy odwiedza je Rosinski), a jeszcze nie oglądałem reklamy komiksu na bilboardzie czy w prasie (wyjąwszy poświęconą tematowi). O telewizji nawet nie wspomnę. Innym problemem jest to, że wszystkie komiksy upachane są na tych samych półkach, najczęściej razem z fantastyką, co może utwierdzać w fałszywym przekonaniu, że nie są zróżnicowane pod względem gatunkowym, tematycznym, że wszystkie są fantastyką dla małolatów. Niedawno zadałem pytanie mojej pani doktor od historii filmu, czy czytała "Dwie podróże z Fellinim" - odpowiedziała, że wie iż takie coś wyszło, ale nigdzie nie może dostać (a pochodzi z Krakowa!). Ja na to, że powinna poszukać na półkach z komiksami; ona - że nie pomyślała o tym, ponieważ półki z komiksami z założenia omija, a za "Podróżami" patrzyła... na regałach z książkami o tematyce filmowej. Cóż, ma prawo do nielubienia komiksów, ale brak odpowiedniej ekspozycji, reklamy itp. ogranicza kontakt z komiksem wyłącznie tym, którzy na półki z nimi z założenia zaglądają, co uniemożliwia nabór nowych "wiernych". W najbliższym czasie zamierzam podrzucić owej pani doktor "Sen potwora" oraz polecić "Ligę dżentelmenów" Moora, wiedząc że jest miłośniczką literatury XIX-wiecznej. To tak swoją drogą. A poza tym zauważam, że nawet niektórzy czytelnicy książek Neila Gaimana nie słyszeli o "Sandmanie", bo "z założenia" omijają półki komiksowe, co mnie do reszty dobiło.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline jax

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2003, 07:41:03 am »
Cytat: "krytyk"
Opowiem wam "zabawną"  :( historie na temat dostepności komiksu.
Ucieszyłem się gdy w jednej z ksiegarni w moim mieście, zauważyłem komiksy Egmontu. "Koniec z 100 kilometrowymi wyprawami do Warszawy po zakupy". Fakt były tylko 2 (to nie pomyłka dwa) tytuły i to sprzed kilku miesiecy, ale była też "reklamówka" kwietniowego zestawu Egmontu. Zapytałem o trzy tytuły, pani grzecznie powiedziała że jak chce to bedą za 3 dni. Byłem wniebowziety. Naiwniak! Po dwóch tygodniach dowiadywanie się usłyszełem że komiksy te jescze nie wyszły. Przypominam zestaw kwietniowy Egmontu, a była połowa maja! Potem dowiedziałem się że był przedstawiciel wydawnictwa, ale komiksów nie przywiózł! Czekałem jeszcze tydzień, zanim dowiedziałem się że w ofercie przedstawiciela Egmontu  komiksów nie ma!.

powieneś uderzyć z tym do Egmontu - może w wyniku Twoich uwag poprawią dystrybucję w Twoim rejonie
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline JANKE'S

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2003, 08:02:33 am »
Gdyby to był odosobniony przypadek to był by to świetny dowcip. Ale jeśli taka sytuacja powtarza sie w wielu innych miejscach... ?