Autor Wątek: dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju  (Przeczytany 15449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« dnia: Październik 23, 2002, 12:13:31 pm »
Chodzi mi o to, że rozwój komiksu upatruję przede wszystkim w jego dostępności, w tym w ilu ksiegarniach, sklepach itp. mozna kupic komiks. Można wyobrazic sobie czlowieka ktory interesuje sie komiksem tylko sporadycznie. Gdy zauwazy cos w ksiegarni, przejrzy to i byc moze kupi. Gdy nie ma miejsc w ktorych mozna kupic nowości to po prostu nawet nie bedzie mial okazji by cos kupic. Nawet nie wszyscy milosnicy sa sklonni kupowac je wysylkowo. Np. ja musze komiks wpierw zobaczyc, z grubsza ocenic.
Wracając do tematu w Trojmiescie oprocz Empikow w ktorych nie wszystko jest jest w zasadzie jedna tylko ksiegarnia sprzedajaca komiksy. Western pojawil sie np. z dwu miesiecznym opoznieniem w porownaniu z premiera :| to nie wrozy dobrze na przyszlosc

Ciekaw jestem jakie zdanie macie na ten temat? :)

Offline Clayman_

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2002, 12:29:24 pm »
troche mnie bawi takie narzekanie,zwlaszcza u osoby mieszkajacej w gdyni, u mnie sa cztylko cztery ksiegarnie i nawet jednego empiku a jednak nie kupnem w kioskach produktu,p-luxa czy origina,a nowosci z egmontu czy mandragory mam zawzyczaj 2/3 dni po premierze,zaopatruje sie w malutkiej ksiegarni pedagogicznej,wystaczylo isc i porozmawiac a sprowadzaja prawie wszystko,


zapomnialbym:tak ogolnie to sie jak najbardziej zgadzam z tym ze powszechna dostepnosc zwiekszyla by sprzedaz
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Cujo

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2002, 09:43:14 pm »
Nawet w warszawskim Empiku nie wszystko jest co wychodzi na rynku. Jednak jezeli czegos nie ma a chce to miec to problem kota w worku odpada - zamawiam przez net.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2002, 11:17:16 pm »
a może by tak dało się wpłynąć na Empik żeby zaczął sprowadzać Metal Hurlant?

jak się z nimi skontaktować?
opyright by mykupyku

Offline Karol Kremens

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2002, 10:38:45 am »
Z moich dosw. z wroclawskim Empikiem wiem, ze ta siec malo ochoczo podchodzi do sprowadzania czegos na specjalne zamowienie, jesli nie maja tego w katalogu.
Co mozesz natomiast zrobic, to sprawdzic dostepnosc danej pozycji na ich witrynie internetowej. Jesli tam cos jest, mozna to zamowic, a potem odebrac w wybranym przez siebie Empiku. Juz tak robilem, nie jest to problemem.

Offline mykupyku

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2002, 10:55:16 pm »
Cytat: "Karol Kremens"
Z moich dosw. z wroclawskim Empikiem wiem, ze ta siec malo ochoczo podchodzi do sprowadzania czegos na specjalne zamowienie, jesli nie maja tego w katalogu.
Co mozesz natomiast zrobic, to sprawdzic dostepnosc danej pozycji na ich witrynie internetowej. Jesli tam cos jest, mozna to zamowic, a potem odebrac w wybranym przez siebie Empiku. Juz tak robilem, nie jest to problemem.


zamówieniami internetowymi empiku zarządzała firma powiązana z elektrimem, wobec jego trudnej sytuacji finansowej także i działalność internetowa została zawieszona :(
opyright by mykupyku

Offline Cujo

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2002, 11:07:28 pm »
Fakt, Metal Hurlant by sie przydal...  :x
A nie wiecie przypadkiem jak mozna zamowic dana pozycje nie posiadajac karty kredytowej? Moze przez jakis sklep da sie sprowadzic?
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Karol Kremens

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2002, 11:26:40 pm »
Poprobuj na allegro.pl  
Ludzie rozne rzeczy tam oferuja. W sierpniu widzialem nawet calego Preachera w TPBs (inna sprawa, ze koles chcial za to 1000 zl).

Offline Rzezbiarz.wg

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2002, 08:35:32 am »
Zaloz sobie konto w mBanku. Oferuja tam eKarte do transakcji w internecie.

Offline krytyk

czemu nie w kioskach?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2002, 07:45:32 am »
Dziwi mnie postepowanie wydawców, przecież gdyby komiksy były powszechnie dostepne w kioskach, jestem pewien że sprzedaż by im znacznie podskoczyła!

Offline wilk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2002, 10:03:40 am »
krytyk wlasnie o to mi chodzilo tworząc ten topic. Przez internet np. przez allwgro nie moge przeciez zobaczyc w jakim jest stanie komiks, jak wyglada od strony graficznej

Offline Karol Kremens

Re: czemu nie w kioskach?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2002, 12:50:44 pm »
Cytat: "krytyk"
Dziwi mnie postepowanie wydawców, przecież gdyby komiksy były powszechnie dostepne w kioskach, jestem pewien że sprzedaż by im znacznie podskoczyła!


W kioskach raczej mozna sprzedawac pojed. zeszyty (Origin teraz tak jest sprzedawany, pewnie ma wiekszy naklad), a nie albumy. Kioskarze raczej nie pojda na to, bo pewnie chcialbys obejrzec drozsze wydawnictwo, zanim je kupisz. Babcia z kiosku bedzie sie bac podac komiks przez okienko, bo nie bedzie przeciez gonic nikogo ulicą. Stad w kiosku sukces odniosa tylko tanie pojedyncze odcinki, a drozsze - obawiam sie, ze tylko ksiegarnia (lub sklep komiksowy, ale tych jest niewiele).

Offline wilk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2002, 06:35:49 pm »
Wracajac do tematu... Ostatnio zrobilem maly rekonesans po gdynskich ksiegarniach. Co sie okazalo? Chyba w kazdej ksiegarni w jakiej bylem sa komiksy... Amberu... Zdalem sobie sprawe jaki wielki potencjal ma to wydawnictwo. W wiekszosci tych ksiegarn nie bylo nic prócz komiksow z Amberu. Ja mam duze watpliwosci czy ktos to w ogole kupuje. I tylko pomyslec ze gdyby Amber wydawal komiksy pokroju Egmontu to bysmy mieli raj na ziemi, zwazywszy na wzorowa dostępnosc komiksow z Amberu ;)

Anonymous

  • Gość
dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2002, 07:54:34 pm »
miejmy nadzieje, ze rowniez Amber otrzyma(ł?)  nasze propozycje wydawnicze i decydenci wezma je sobie do serca  :?

Offline wilk

dostępność komiksu siłą napędową jego rozwoju
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2002, 10:44:29 pm »
Nic dodać nic ująć   :?