trawa

Autor Wątek: To co lubicie - pytania o wybór armii :)  (Przeczytany 19196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fluffy

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« dnia: Grudzień 18, 2005, 09:16:24 pm »
Witajcie wszyscy!

 Sorry za tak trywialny post, ale.. Ostatnio naszła mnie chęć na rozpoczecie przygody z WH40K.. Poszukuję jakiejś ciekawej armijki do prowadzenia. Ponieważ we wszystkich pozostałych bitewniakach (a mam trochę armii do rożnych) mam armie złe/heretyckie, w 40 chciałbym zagrać jakimś lojalistycznym zakonem SM.. Ponieważ armylistów jest naprawdę dużo, i.. cięzko początkującemu się połapać o co chodzi, wiec powiem czego oczekiwałbym od armii, i poprosze o jakieś propozycje :)

1) Chciałbym zagrac jakimś raczej wymagającym w grze zakonem - nie lubię iść po najmniejszej linii oporu. Armia mająca opinię słabej, ale gdzie można cos ciekawego wykombinować :)

2) Duży nacisk kłąde na fluff armi, wiec niech bedzie tam coś ciekawego

3) Lubię grac agresywnie - więc chciałbym armię o charakterze bardziej ofensywnym (może duże składy bike'ów/landspeederów?)

4) Bardzo podobają mi się figurki dreadnaughtów, więc chiałbym miec mozliwość wystawiania ich w armyliście w dużej liczbie (czy da sie to pogodzić z punktem 3?)

5) Chciałbym, aby armia miała charakter szturnowy - czyli do walki na krótkich/bardzo krótkich dystansach, z dużym naciskiem na walkję wręcz.

 Pozdrawiam, i prosze o sugestie, któymi zakonami można się zainteresować :)
 
                                                                      Pozdrawiam!
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Brat Tomasz

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2005, 09:23:21 pm »
Blood Angels to odpowiedź na Twoje rozterki.....

1. sam czerwony pancerzyk nie spowoduje że przeciwnicy będą błagac o litość
2. jeden z najbardziej walecznych zakonów - ma wiele ciekawych epizodów i bohaterów
3. jest to armia ofensywna (no moze z tymi bike'ami bedziesz miał problem ale poza tym jest OK)
4. może byc ich tam 6
5. sa dobrzy w te klocki

I ja także pozdrawiam !
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline StoryTeller

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2005, 09:24:23 pm »
O! A ja przy okazji chcialbym sie zapytac gdzie byl Army List do Flesh Teatersow? Na GW? Czy w jakims WD?
i][...]można przeczytać, że w Raju Krat, tj. przepraszam,
w Kraju Rad ludzie żyją dłużej,
albowiem ich zdrowiu sprzyja świeże powietrze wolności;
[...][/i]

Offline Brother Michal

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2005, 09:39:09 pm »
Ja bym jeszcze polecal BLACK TEMPLARS.
Super Fluff. Faldne figurki i ...
Spelnia chyba wszystkie Twoje wymagania w 100%.

No chyba ze bedziesz wolal stworzyc swoj wlasny zakon na zasadach z Codexu Space Marines: Chapter Traits.
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.

A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Offline Master Of Mordor

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2005, 09:39:14 pm »
Niech mój głos będzie usłyszany jako pierwszy.  :)

Reszta forumowiczów zaraz mnie pewnie zbeszta za irracjonalne porady, ale cóż....Niech żyje subiektywizm.

Drogi Fluffy, masz o tyle komfortową sytuację, że zakonów SM jest wyjatkowo dużo (polecam www.ironhands.com/chapters.htm) i prawie każdy z nich ma unikalną specyfikę. Co więcej, na zasadach nowego kodeksu możesz stworzyć swój własny, unikalny zakon, korzystając z systemu wad i zalet.

Przechodząc jednak do meritum-Odpowiem po krótce na poszczególne punkty.

1) Sam wybór SM sprawia, iż decydujesz się na armię mocną. Nawet podstawowa jednostka piechoty potrafi zwykle zdziałać więcej niż odpowiedniki innych armii. Jednakże istnieją zakony z licznymi restrykcjami, które utrudniają grę...Zwykle jednak posiadają ogromne zalety, które rewanżują wady. Tak naprawdę najtrudniej jest grać zakonem wypranym z dodatkowych zasad, a więc nudnym i flufficznie nieciekawym...Ewentualnie przy doborze cech, gdy zdecydujesz się na własny zakon, możesz wybrać te od których naprawdę pocierpisz. ;]

2) Fluff można wymyślić samemu, albo zaczerpnąć ze źródła. Generalnie każdy z głównych zakonów ma swój niepowtarzalny klimat i skłamałbym gdybym powiedział, iż "ten jest ciekawszy od tamtego". są zakony zagubione w Warpie, są zakony wyklęte, są takie które uległy genetycznej degeneracji, są zakony wpisane przez inkwizycję na listę heretyków-Dużo by wymieniać. Poszukaj, poszperaj, popytaj.

3) Raven Guards i Blood Angels to te najbardziej typowe. Istnieje jeszcze odłam Dark Angels zwany Ravenwing, który to opiera się na samych Land Speederach i Bike'ach. W dodatku ten odłam jest naprawdę trudny do grania i ma ciekawy fluff, więc powinien Cię zadowolić.  :)

4) Drednoughty...Wspaniałe, klimatyczne, dość mocne jeśli odpowiednio użyte. Niestety w przypadku Ravenwinga nie uświadczysz. Jeśli jednak zdecydujesz się na inny zakon i będziesz chciał grać agresywnie, to polecam załadowanie ich do Drop Poda (orbitalnej kapsuły) i dosłowne spuszczenie na łeb przeciwnikowi. Dużej liczby mieć nie będziesz, w sumie maksymalnie 3 (wyjątkiem są Blood Angels, który mogą mieć aż 6, tyle że dwóch typów).

5) Ten punkt łączy się z 3, lecz jednocześnie kłóci z ideą Ravenwingu, w którym są same pojazdy.

Reasumując-Z twoich uwag wynika, że najlepszym zakonem Sm byliby Blood Angels (polecam, sam nimi gram, zaczekaj jak tylko wypowie się spec-Eman
 :) ) Lub "włąsnoręcznie" stworzona organizacja lojalnych sług imperatora jakimi są Marines.

Pozostawiam moje uwagi do przemyślenia.  :)
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Scorpling

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2005, 10:20:30 pm »
To ja ze swojej stronki wtrące pytanko - czy Raven Guard gra dużo osób (może być subiektywna odpowiedź ;)) i czy na turniejach 40tki jest dużo PG, którzy odbierają frajdę (tzn albo grasz wymaxowaną rozpą albo nie jedź na turniej...) ?
img]http://i53.photobucket.com/albums/g50/Ezaw/undead_male120x.gif[/img]

Offline Bartuul

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2005, 10:24:43 pm »
Cytat: "Scorpling"
i czy na turniejach 40tki jest dużo PG, którzy odbierają frajdę (tzn albo grasz wymaxowaną rozpą albo nie jedź na turniej...) ?


Na turnieje jeżdżą sami mili goście, jest fpyte wyczesana atmosfera i nigdy nie miałem zgrzytów. A PG to legenda zrodzona z mitów i bajek. I jak każda legenda - jest nieprawdziwa. Mówię zupełnie poważnie - nie słuchaj tego co ludzie gadają, tylko przyjedź na któryś i sam się przekonaj.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Brother Michal

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2005, 12:37:42 am »
Cytat: "Scorpling"
To ja ze swojej stronki wtrące pytanko - czy Raven Guard gra dużo osób (może być subiektywna odpowiedź ;))

Z tego co mi wiadomo to RV gra bardzo malo osob. A szkoda. :(
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.

A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Offline Master Of Mordor

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2005, 08:32:47 am »
Nic dziwnego, w koncu to zwykły "traitowy" zakon bez własnego kodeksu. Przykuć uwagę może tylko fluff i łatwość malowania (choć zrobienie ładnego czarnego pancerza to też sztuka).

Na moim pierwszym turnieju zostałem wyśmiany, ale to było WFB a nie 40k.  ;)  Zresztą nic dziwnego, jak się miało mało lat i zamiast Dragon Prince-ów wystawiało się Black Knightów.
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Pokpoko

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2005, 05:07:01 pm »
cóz, SW na piechotę, 13th company, wszytkie beda "słabe", i wymagajace sporej ilosci kombinowania. :D
a z PG w śrrodowisku jest róznie,jak wszędzie.ale chyba jednak mniej niż w WHB(wiem że 3 lokale to zadne doświadczenie,ale ze stołów 40k unosiło się mniej decybeli niż z WHBowej częsci sali/budynku)[/url]

Offline Bere

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2005, 05:47:18 pm »
Uoj tak... Battlowcy z reguly sa strasznie glosni... (no offence) Zebyscie widzieli wczoraj to co ja... no, najgorszy koszmar gracza- battlowcy grajacy w 40k... Nie moglem sie nadziwic jak mozna grac i jednoczesnie tak wrzeszcec? (o oszukiwaniu juz nie wspominajac!) I skad oni biora na to energie?  :shock:

Offline Pokpoko

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2005, 06:01:36 pm »
gdzie,że z płochej ciekawości zapytam? :oops:  ;)

Offline Scorpling

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2005, 06:37:53 pm »
w sumie ja gram w batla i mam nadzieje, że zmieniając na 40tke troche sie wycisze... może jest jakiś klasztor, w którym można nauczyć sie spokoju do bitwy ? No bo jak spytam o zakon, to mi zaraz polecicie jakichś SM :D
img]http://i53.photobucket.com/albums/g50/Ezaw/undead_male120x.gif[/img]

Offline Fluffy

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:28:33 pm »
No ja tez gram w battla, ale migruję - w battlu za.. khem khem.. Po prostu za.. duzo (będę dyplomatyczny:) )roznych rzeczy :) - zaczynając od decybeli na stołach, kończąc na wyskokach niektórych graczy.. Za porady jeszcze nie dziękuję - może pojawi się coś nowego.. Jeżeli chodzi o Blood Angels, to przeszkadzają mi dwie rzeczy: a) czerwone malowanie :/ b) za duż apopularność armii :/ Dlatego jeszcze bede nadstawiał ucha dyskusjom w tym temacie. Pozdrawiam!
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Scorpling

To co lubicie - pytania o wybór armii :)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:37:35 pm »
fluffy - wiem, też byłem obecny przy tej dyskusji, ale ja do 40tki uciec chciałem już wcześniej :D
img]http://i53.photobucket.com/albums/g50/Ezaw/undead_male120x.gif[/img]

 

anything