trawa

Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram

Odp: XIII
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 20, 2017, 07:44:06 pm »
ok. przyjmuję.

Offline bluebeery

Odp: XIII
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 20, 2017, 10:05:29 pm »
O ile mnie pamiec nie myli, to niestety zakonczenie lektury na 12. tomie pozostawie wiele niedokonczonych watkow i prawdopodobnie odczucie "przerwania ksiazki w polowie". Swoista calosc otrzymamy dodajac do tych 12 pierwszych tomow, 6 tomów wydanych przez Egmont.
No nic, tak myślałem :( Dzięki za odpowiedź. Niedawno zakupiłem po okazyjnej cenie pierwszych 12 tomów i właśnie miałem zamiar zabrać się za czytanie ale teraz sam już nie wiem... może zaczekam aż Taurus  wyda te Egmontowe numery? ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 11:21:07 pm wysłana przez bluebeery »

Offline graves

Odp: XIII
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 20, 2017, 10:37:15 pm »
No nic, tak myślałem :( Dzięki za odpowiedź. Niedawno zakupiłem po okazyjnie cenie pierwszych 12 tomów i właśnie miałem zamiar zabrać się za czytanie ale teraz sam już nie wiem... może zaczęłam aż Taurus  wyda te Egmontowe numery? ;)
Spokojnie możesz przeczytać te 12 tomów plus podsumowanie. Ta seria miała już kilka momentów, gdzie wydawało, że się już definitywnie skończyła. Kolejne tomy dokładają informacji o bohaterze, ale to nie znaczy, że bez nich seria się nie broni w tych 12 tomach.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bluebeery

Odp: XIII
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 20, 2017, 11:37:12 pm »
Spokojnie możesz przeczytać te 12 tomów plus podsumowanie. Ta seria miała już kilka momentów, gdzie wydawało, że się już definitywnie skończyła. Kolejne tomy dokładają informacji o bohaterze, ale to nie znaczy, że bez nich seria się nie broni w tych 12 tomach.
W porządku. Przekonałeś mnie. Zabieram się w takim razie za czytanie.

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 21, 2017, 10:51:19 am »
bluebeery - śmiało kupuj i czytaj


tak jak pisałem wcześniej - czytanie tej serii daje naprawdę dużo satysfakcji i tomy początkowe , właśnie te 12 pierwszych jest najlepszych. Później trochę odcinanie kuponów i wymyślanie teorii na siłę .... chociaż dalej mega wciągające i zagmatwane .
Warto czytać w ciągu, dlatego Garf - polecam całość przeczytać na raz, a nie w odstępach - bo można trochę się pogubić:)


Nawet teraz gdy czytam serię Mystery i są retrospekcje ze wcześniejszych tomów, to muszę chwilę się zastanowić i przypomnieć o co w końcu tam chodziło:)


Właśnie sprawdziłem na allegro ktoś sprzedaje 12 pierwszych tomów za 99zł... grzech nie kupić!!

Offline Mefisto76

Odp: XIII
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 21, 2017, 02:46:36 pm »
Właśnie sprawdziłem na allegro ktoś sprzedaje 12 pierwszych tomów za 99zł... grzech nie kupić!!

Pewnie nikt tego nie pamięta, ale był kiedyś taki czas, że zestaw 13 pierwszych tomów XIII + pierwszy Blacksad + 2 x Niklos Koda + 2 x Aldebaran kosztował bodajże 40 zł i to już z wliczoną wysyłką KURIEREM :smile: Długo te aukcje były wystawiane, sam wtedy zamówiłem, piękne czasy...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 21, 2017, 03:00:05 pm »
W sumie to ciekawe jaki nakład tego był. I skąd w ogóle pomysł na AŻ tak duży nakład w tamtych czasach.
I to do tego nakład był utrzymywany przez 12 tomów...
Do tego wydanie Egmontu , które jest teraz praktycznie niedostępne... przez co cały czas tani można kupić tą serię.
Duże podziękowania dla Taurusa ,że jednak postanowił kontynuować serię.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: XIII
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 21, 2017, 03:33:31 pm »
I skąd w ogóle pomysł na AŻ tak duży nakład w tamtych czasach.

Siedmioróg to było wydawnictwo książkowe, które chyba po prostu nie bawiło się w małe nakłady, a szkoda, bo może wydałoby więcej komiksów, w tym kontynuowało na przykład "XIII" albo "Niklosa Kodę"

Offline bluebeery

Odp: XIII
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 21, 2017, 09:42:26 pm »
bluebeery - śmiało kupuj i czytaj


tak jak pisałem wcześniej - czytanie tej serii daje naprawdę dużo satysfakcji i tomy początkowe , właśnie te 12 pierwszych jest najlepszych. Później trochę odcinanie kuponów i wymyślanie teorii na siłę .... chociaż dalej mega wciągające i zagmatwane .
Warto czytać w ciągu, dlatego Garf - polecam całość przeczytać na raz, a nie w odstępach - bo można trochę się pogubić:)


Nawet teraz gdy czytam serię Mystery i są retrospekcje ze wcześniejszych tomów, to muszę chwilę się zastanowić i przypomnieć o co w końcu tam chodziło:)


Właśnie sprawdziłem na allegro ktoś sprzedaje 12 pierwszych tomów za 99zł... grzech nie kupić!!
Ja już kupiłem. Wahałem się tylko czy czytać teraz czy poczekać na całość, ale po tych wszystkich zachwalaniach nie pozostaje mi nic innego jak zasiąść do lektury :)

mkolek81

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 22, 2017, 03:52:41 pm »
Z FB Taurusa
Cytuj
W odpowiedzi na powtarzające się pytanie o wznowienie przez Taurusa XIII-tek wydawanych przez Siedmioróg i Egmont informujemy, że nie mamy takich planów.

Offline adam and arluk

Odp: XIII
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:14:21 pm »
Czy 24 część "Dziedzictwo Jasona Mac Lane`a" kończy cykl Sente`go? Czy finał będzie w następnym tomie?

Offline raf82

Odp: XIII
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 30, 2018, 02:27:25 pm »
Przeczytałem w końcu 13 tomów komiks mega dobry trzyma poziom i w dodatku można na all tanio kupić. Jakby ktoś to wydał od nowa to za 13 tomów po rabatach to koszt pewnie około 250-300 zł a na all za 120-150 zł w zależności od stanu można dostać. Ja kupiłem od kolekcjonera w stanie bdb nie chciałem ze zwrotów itp. i na pewno jeszcze za jakiś czas po to sięgnę. Niestety tomy 14-19 chodzą po ponad 100 zł raz nawet za 190 pare jeden tom się sprzedał ale tylko dlatego że rzadko są na aukcjach. Pewnie dodruku nie będzie bo tomy powyżej 20 są ciągle dostępne (a powinny pierwsze się kończyć) więc sprzedaż pewnie nie zadowalająca, a szkoda. Polecam nawet tomy 1-13 niezdecydowanym ale uważajcie bo i 100zł dacie za brakujący tom:)

Offline janjedlikowski

Odp: XIII
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 31, 2018, 09:19:06 am »
No niestety mam to samo. Taurus wspominał, że szanse na wydanie tomów 14-19 są bardzo małe. Aż prosiłoby się o jakiś crowdfunding.

Offline Czytelnik

Odp: XIII
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 31, 2018, 10:15:28 am »
Przeczytałem w końcu 13 tomów komiks mega dobry trzyma poziom (...)
Zazdroszczę, pamiętam kiedy ja czytałem pierwszy raz ten komiks, potem już nic nie było takie samo :) Każdy następny z tej kategorii porównywałem do trzynastki... łeee, a w XIII była lepsza intryga... łeee, a w XIII lepsza akcja... itd. :) Zgadzam się, że "XIII" (albumy 1-13) to świetny komiks. W moim rankingu ma niekwestionowane podium w kategorii sensacja/political fiction. Gdzieś w albumach 14-19 seria nieco obniżyła loty, zabrałbym jedną gwiazdkę z oceny, ale i tak w dalszym ciągu to dobry komiks.
Cykl poboczny, "XIII-Mystery", jakoś do mnie nie przemawia, nie ma już tego dreszczyku emocji jak w pierwszych albumach trzynastki.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: XIII
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 13, 2019, 10:49:00 pm »
11. tom serii "XIII Mystery" planowany jest przez Taurus Media na marzec/kwiecień.
Kilkanaście przykładowych plansz z wersji oryginalnej można obejrzeć na stronie Dargaud.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -