trawa

Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 132261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: XIII
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 04, 2014, 05:41:26 pm »
Ja swoje egzemplarze XIII 1-13 kupiłem ładnych kilka lat w Buchmannie po 3 zł sztuka. Miałem 40 zł, więc za tę pozostałą złotówkę kupiłem dwie części "Tag i Bink kopnęli w kalendarz" (po 50 gr sztuka). To były czasy...
też dokładnie ten sam zestaw z Blaksadem (i Niklosem + akurat u mnie nie aldebaran ale Alvin Norge) kupiłem... oczywiście głupio Blacksada zaraz sprzedałem...

jakby nie było z XIII byłem MEGA ZADOWOLONY...
To jest księgarnia w Krakowie, która kupiła chyba pół nakładu XIII z Siedmiorogu i sprzedaje je od dobrych kilku lat. Nota bene mieli także w podobnej ilości Blacksada 2, sam go tam kupowałem, ale on dość dawno się oczywiście skończył.

Był jeszcze jakiś czas temu inny sprzedawca zestawu "trzynaście pierwszych części XIII + pierwszy Blacksad + 2 albumy Niklos Koda + 2 albumy Aldebaran z Siedmiorogu" i cena była - UWAGA - 60 zł z wliczoną już przesyłką KURIERSKĄ. Pamiętam, że był gdzieś temat, w którym wielu dziwiło się na czym ten biznes polega, bo wychodziło po 3 zł za album, ale nie było w tym nic trefnego - ja swój zestaw dostałem wtedy dostarczony na drugi dzień idealnie zapakowany.
Ta osoba akurat jeszcze z rok temu posiadała ok 20 takich kompletów i z tego co pamiętam jeszcze taniej były.


No to nie dziwota, że seria padła... skoro takich jak Ty:
A jak kupowałem XIII z Siedmiorogu w sklepie po okładkowych cenach w dacie ukazywania się poszczególnych tomów. Nawet w chwili obecnej nabyłbym to taniej.
(i ja też), czyli jak mawia wicepremier 'frajerów' była garstka. Nie wróży to dobrze nowej edycji
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 04, 2014, 05:49:46 pm »
ja na swoje "usprawiedliwienie" powiem, jak wychodził XIII z Siedmiorogu to ja wcale nie kupowałem komiksów, bo studiowałem - miałem przerwę, bo sprzedałem swoją całą kolekcję, żeby mieć na wódę...'

Za to jak wróciłem do komiksowa po studiach dzięki Klossowi z Super Expressu to już XIII z Egmontu kupowałem na bieżąco, a i tak padła...

Ale nic to nie mówi o kondycji kontynuacji z Taurusa, bo to nie te same nakłady i nie te same oczekiwania względem wielkości sprzedaży by wydawca był zadowolony i klient też happy...

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 06, 2014, 06:22:47 am »
W ramach przypomnienia serii przeczytałem po latach ponownie pierwsze pięć tomów (stanowią zamkniętą całość). To chyba najlepsza z komiksowych historii sensacyjnych jaką czytałem.

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 18, 2014, 08:10:26 pm »
Ładnie ktoś pojechał po bandzie w tej aukcji
http://allegro.pl/xiii-komplet-8-tomow-egmont-nowe-unikat-i4811007166.html
niezła cena :shock:
Informacja o wznowieniu mocno nakręciła ceny np. Mangusta był do 30zł a tu już 75!
http://allegro.pl/xiii-komplet-8-tomow-egmont-nowe-unikat-i4811007166.html
a tuż obok komplecik 13-cie XIII-tek  :lol: za miłą kasę
http://allegro.pl/komiksy-xiii-13-tomow-kpl-6-gratisow-i4807603752.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2014, 08:30:17 pm wysłana przez bosssu »

Offline TAURUS MEDIA

Odp: XIII
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 25, 2014, 07:54:31 am »
Witam

Odpowiadając na pojawiające się w tym wątku pytania:

1. Kontynuowli będziemy obie serie XIII, czyli główną i serię Mystery
2. Częstotliwość wydawania będzie standardowa dla Taurusa czyli jeden tom (z każdej z serii) co 6 miesięcy, aż do momentu kiedy będziemy "na bieżąco" z Francją. Później częstotliwość wydawania będzie uwarunkowana od tego jak często dany tytuł będzie wychodził we Francji. Do nadrobienia w tej chwili mamy 4 tomy serii głownej i 5 serii Mystery
3. Szata graficzna będzie maksymalnie zbliżona do tej z Siedmiorogu i Egmontu

Pozdrawiam
Taurus Media
TAURUS MEDIA

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 26, 2014, 07:53:26 pm »
Czyli Taurus sie wziął do roboty i informacje sa przekazywane na bieżąco.  Brawo!!!

Od strony czytelnika- jest to NAPRAWDE wielka sprawa.
Przy okazji- co dalej??

Czyli czy macie w planach dodruk archiwalnych albumów? Przede wszystkim tych niedostępnych na rynku, czyli wydanych przez Egmont??

Dzieki

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 09, 2014, 08:48:24 pm »
Są skany okładki polskiego wydania http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/xiii/20

Offline jolan13

Odp: XIII
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 22, 2015, 06:18:14 am »
Mam pytanie: posiadam tomy 1-13. Czy ma sens branie numeru 20? Mocno odczuwalne będą braki w lekturze tomów 14-19?

Offline pioma10

Odp: XIII
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 22, 2015, 09:56:01 am »
Mam pytanie: posiadam tomy 1-13. Czy ma sens branie numeru 20? Mocno odczuwalne będą braki w lekturze tomów 14-19?

Wg mnie - tak. Nie będzie wiadomo jak zakończyła się poprzednia historia, co się stało z konkretnymi bohaterami (żyją, czy nie), itd.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2015, 10:11:04 am wysłana przez pioma10 »

Offline Bogumil

Odp: XIII
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 22, 2015, 11:09:37 am »

Według mnie warto jednak sięgnąć po tom 20. Nie znamy dalszej historii (chyba że ci, którzy czytali je już po francusku lub niektóre po angielsku) i ciężko stwierdzić, jak się będzie ona mieć do tomów 14-19. Może się okazać, że przeczytanie tych od 1 do 13 całkowicie wystarczy.
Moim zdaniem po lekturze tomu XX nawiązania do tomów 14-19 będą jednak luźne...

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 22, 2015, 02:09:31 pm »

"Twórcy
XIII planowali zakończyć serię na tomie 19., wydanym w 2007 roku. Podjęli jednak decyzję o kontynuacji (2011), przekazując pracę scenarzyście Yves'owi Sentei rysownikowiYouriemu Jigounovowi

Nowy scenarzysta, nowy rysownik, poprzednia historia zakończona jako całość więc chyba nie ma problemu z ciągłością. Wątpię również aby Taurus w takim wypadku pchał się w środek serii gdzie tomy(14-19) są niedostępne  i wiadomo, ze część czytelników mogła by się w ogóle tym komiksem nie zainteresować.Prognozuję, że da się to czytać nie znając kompletnie tej serii.

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:00:45 am »
Ja ciągle liczę na to, że ktoś wznowi tomy 14 - 19

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: XIII
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:46:04 am »
Ja ciągle liczę na to, że ktoś wznowi tomy 14 - 19
...w integralu! :)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 24, 2015, 08:11:55 pm »
Raczej na takie coś nie mamy co czekać ze względu na słabą popularność serii (to nie fantastyczne trykoty tylko realistyczna sensacja)

Offline kalbaro74

Odp: XIII
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 24, 2015, 09:59:39 pm »
Raczej na takie coś nie mamy co czekać ze względu na słabą popularność serii (to nie fantastyczne trykoty tylko realistyczna sensacja)
https://www.youtube.com/watch?v=8aRc4UbxjdM
Fajnie prezentuje się ten integral może kiedyś ktoś się skusi go wydac,ja pewnie bym się na niego skusił.

 

anything