Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pioma10

Odp: XIII
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 31, 2014, 10:02:10 pm »
Czyli taurus ma 3 tomy do wydania aby sprawdzić jak seria sie sprzeda. Pozniej serie poboczne...

Z tym, że mają być wydawane na zmianę, najpierw XIII 20, potem XIII Mystery 3, a następnie XIII 21.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 31, 2014, 10:13:43 pm »
Czyli tzw. przeplatanka. Świetnie.

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 01, 2014, 06:10:58 am »
No to jeszcze lepiej. Czas nabyć starsze tytuły...

Offline Motyl

Odp: XIII
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 01, 2014, 03:47:48 pm »
Daj mi link do tej aukcji na której można kupić tę walającą się pierwszą połowę.

Są i to bardzo często tylko w zaporowych dla większości cenach.

A których tomów ci brakuje, czy nie masz wcale. W jednym z antykwariatów widziałem XIII z Siedmiorogu, ceny raczej niewielkie może max 10 zł za tom, których jedyną wadą jest to, że zbierają kurz, a tak są niezniszczone. Jak konkretnych ci brakuje to napisz. 

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 01, 2014, 04:30:45 pm »
Od 15 w górę. Ale chyba znalazłem juz dostawce:)

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 01, 2014, 04:38:50 pm »
A możesz coś zdradzić na ten temat?

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 01, 2014, 07:36:51 pm »
Jak leci Hamme to może dokończą również Władcę Chmielu przerwaną przez Twój Komiks 6-8 albo wydadzą od początku w takich pięknych integralach

Jak wiadomo został jeszcze wspominany Bruno Brazil

jest również świetny komiks OKKO
http://www.amazon.co.uk/Okko-cycle-terre-Edition-Int%C3%A9grale/dp/2756023868/ref=pd_sim_b_18?ie=UTF8&refRID=1TX0PHSQ5DT4DZZHASDQ
a może...DRUUNA
coś dla starszego czytelnika ;)

Offline Holsten

Odp: XIII
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 01, 2014, 07:58:48 pm »
Jestem jak najbardziej za. O wydanie Bruno postuluje od dłuższego czasu.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: XIII
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 01, 2014, 08:02:17 pm »
Miło by było widzieć Władców... i BB wydanych w naszym kraju. Co do XIII mam mieszane uczucia. Od 20 tomu scenarzystą jest Sente. Oceny jego pracy odnośnie XIII są zróżnicowane. Sporo jest negatywnych.Biorąc pod uwagę sytuacje z Thorgalem autorstwa Y. Sente, będę się wahał z zakupem XIII.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: XIII
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 01, 2014, 08:27:22 pm »
z Władcami Chmielu jest taki problem, że Twój Komiks wydał ponad 50% serii
pokazany wyżej integral zbiera wszystkie wydane u nas albumy, dopiero w drugim znalazłyby się te niewydane u nas


ja jestem zdania, że Sente lepiej sobie radzi w XIII niż w Thorgalu, bo napisanie serii sensacyjnej rządzi się trochę innymi prawami, niż napisanie serii typu "Thorgal" (na wiele sposobów wyjątkowej) -- Sente zrobił "na rozgrzewkę" m.in. sensacyjnego Janitora, napisał coś z Blake'a i Mortimera



ramirez82

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 01, 2014, 10:51:01 pm »
Jak leci Hamme to może dokończą również Władcę Chmielu przerwaną przez Twój Komiks 6-8 albo wydadzą od początku w takich pięknych integralach

Władca Chmielu w integralach to byłoby coś. Mam te wydane u nas tomy, ale w nowym wydaniu brałbym bez zastanowienia. Może Ongrys by się zainteresował tym tematem? To samo Bruno Brazil. No i Comache - mam nadzieję, że WK po zakończeniu Wież Bois Maury weźmie się za tę serię.

A XIII chyba sobie odpuszczę. Już te wydane przez Egmont tomy 14-19 nie wzbudzały we mnie takiego entuzjazmu jak 1-13.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 02, 2014, 12:49:44 pm »
z Władcami Chmielu jest taki problem, że Twój Komiks wydał ponad 50% serii
pokazany wyżej integral zbiera wszystkie wydane u nas albumy, dopiero w drugim znalazłyby się te niewydane u nas
Jeśli problem, to problem tylko pozorny, co pokazują choćby niedawne wznowienia Egmontu "Piotrusia" i "Nikopola", które na dodatek w pierwszym, "miękkim podejściu" zostały u nas wydane w całości. W przypadku "Władców" nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż wzmiankowane albumy wydano u nas 13 lat temu, a także to, że komiks pozostaje u nas praktyczne nieznany, przy równocześnie bardzo znanym i lubianym nazwisku autora. Wydaje mi się, że w świetle takiego stanu faktycznego, przedmiotowe, twarde integrale "Władców" z dużą dozą prawdopodobieństwa znalazłyby u nas wielu nabywców.


A XIII chyba sobie odpuszczę. Już te wydane przez Egmont tomy 14-19 nie wzbudzały we mnie takiego entuzjazmu jak 1-13.
Ramirez, na podstawie Twojej wypowiedzi wnioskuję, iż nie czytałeś "Mangusty" i "Iriny". Naprawdę polecam lekturę tych komiksów przed podejmowaniem decyzji o "odpuszczaniu".
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2014, 12:59:46 pm wysłana przez KukiOktopus »

ramirez82

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 02, 2014, 01:23:37 pm »
Ramirez, na podstawie Twojej wypowiedzi wnioskuję, iż nie czytałeś "Mangusty" i "Iriny". Naprawdę polecam lekturę tych komiksów przed podejmowaniem decyzji o "odpuszczaniu".

Masz rację. "Mangusta" autorów "Asgardu" - brzmi zachęcająco. Rozejrzę się za tym, choć teraz nie będzie łatwo tego dostać.

Offline raj666

Odp: XIII
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 02, 2014, 01:36:17 pm »
Mi lektura Mangusty i Iriny bynajmniej nie przywrocila checi do czytania XIII.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2014, 01:42:34 pm wysłana przez raj666 »

Offline HaVoK

Odp: XIII
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 02, 2014, 01:50:14 pm »
Nie wiem jak Irina, ale Mangusta to bardzo dobry komiks.