Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: XIII
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 31, 2014, 10:15:29 am »
głupi/niegłupi..... nie mam pojęcia, ważne, że coś ruszyli z serią dwukrotnie już skazaną na ścięcie.
Jeśli od tomu 20. zaczyna się nowa opowieść, to chyba dobry pomysł, by tu zacząć. Skoro pierwsze 13 tomów z Siedmiorogu można dostać po taniości, a egmontowe poszły na przemiał i mamy tu deficyt, Taurus mógłby zadeklarować, że w przypadku dobrego przyjęcia serii, wznowi brakujące tomy (tak jak to robi np. z Trupkami), wtedy pewnie więcej osób od razu skusi się na wejście w Trzynastkę.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 31, 2014, 10:17:23 am »
Taurus mógłby zadeklarować, że w przypadku dobrego przyjęcia serii, wznowi brakujące tomy (tak jak to robi np. z Trupkami), wtedy pewnie więcej osób od razu skusi się na wejście w Trzynastkę.

a potem, jak nie będzie dobrego przyjęcia, to wszystkie fora pojadą po nich jak po psach, że łżą i że obiecali...
już tu widziałem taki jeden przypadek...


lepiej nic nie obiecywać takiego w miejscu, gdzie przynajmniej 30% (nie, nie mam badań statystycznych) ludzi nie umie czytać ze zrozumieniem, a drugie tyle widzi napisane to co chce widzieć, a nie to co tam naprawdę napisano (nie, nie przeczę, że być może do jednej z tych grup należę. kto wie...)
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2014, 10:20:41 am wysłana przez fragsel »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 31, 2014, 10:17:55 am »
Oczywiście zamiast się cieszyć, jak zwykle znowu kłótnie. Natomiast fakty dotyczące XIII są następujące:

1. Rzeczywiście Siedmiogród, czyli albumy 1-13 jeszcze do niedawno można było kupić za ok. 100 zł całość;
2. Jednakże Egmont, czyli albumy 14-19 plus 2 spin-offy Mystery (Irina i Mangusta), do ok. połowy ubiegłego roku były dostępnę w Incalu za ok. 30 zł sztuka, zaś po wykupieniu chodziły na Allegro ok. 50 zł sztuka (w zależności od albumu);
3. Z głównej serii wydano ponad to, co wydano u nas, na razie chyba tylko 4 albumy (20-23), które prawdopodobnie są co najwyżej średnie, ponieważ chyba trudo coś wycisnąć interesującego z tego dośc mocno wyeksploatowanego tematu. 
4. Bardziej interesujące są właśnie spin-offy Mystery (każdy album robiony przez inny zespól autorów), które opowiadają historie poszczególnych bohaterów występujących w historii głównej - w tym zakresie wyszło jak na razie 7 albumów, czyli do wydania u nas 5.
5. Koniec kłótni, bo to po prostu nie dość, że OT jest, to jeszcze gupi i nawet nie śmieszny.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: XIII
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 31, 2014, 10:25:40 am »
a potem, jak nie będzie dobrego przyjęcia, to wszystkie fora pojadą po nich jak po psach, że łżą i że obiecali...
już tu widziałem taki jeden przypadek...
może i masz rację... a o jakim przypadku myślisz?
Dla mnie taka deklaracja warunkowa pokazałaby tylko wolę wydania, a nie bezwarunkową obietnicę. Wiadomo, że jak coś się nie będzie sprzedawać, to nie będzie raczej następnych tomów. Więc ten, co kupi nr 20 może nie doczekać np nr 22, ale w dobrej wierze będzie kupował kolejne tomy. Tak samo byłoby w tym przypadku - kupuję od nr 20, licząc na uzupełnienie KIEDYŚ brakujących na rynku tomów.
Ale może rzeczywiście wydawcom bardziej zależy na nierozwścieczaniu groźnych forumowiczów, niż na zaspakajaniu apetytu czytelników.


3. Z głównej serii wydano ponad to, co wydano u nas, na razie chyba tylko 4 albumy (20-23), które prawdopodobnie są co najwyżej średnie, ponieważ chyba trudo coś wycisnąć interesującego z tego dośc mocno wyeksploatowanego tematu. 



Nie ma to, jak dobra reklama! No dobra, wygrałeś - nie wchodzę w XIII  :lol:
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2014, 10:34:41 am wysłana przez fragsel »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 31, 2014, 10:34:10 am »
a o jakim przypadku myślisz?

nie pamiętam szczegółów, ale pamiętam, że oberwało się Kołodziejczakowi z Egmontu...
też tylko deklarował wolę czegoś, a potem mu się oberwało, jakby komuś od ust odbierał... a to już zły PR... bardzo groźna rzecz na tym naszym maluteczkim ryneczuszku...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 31, 2014, 10:51:02 am »
Nie ma to, jak dobra reklama! No dobra, wygrałeś - nie wchodzę w XIII  :lol:
Jeśli masz na myśli również serię poboczną Mystery, to nie wiem, czy jest to dobra decyzja, bo 2 albumy, ktore u nas wyszyły są co najmniej bardzo dobre, a co za tym idzie, dobrze to wróży dla 5 spin-offowych albumów, które jeszcze się u nas nie ukazały.

Offline bosssu

Odp: XIII
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 31, 2014, 10:57:06 am »
Ja myślę, że jest to głównie ukłon w stosunku do klientów, którzy posiadają poprzednie tomy i chcieliby uzupełnic kolekcję a tych na pewno jest wielu. Za to ja osobiście wydawcy biję pokłony. Seria się nie przyjęła u nas na rynku bo sensacja słabo schodzi (prym wiodą raczej szeroko pojete fantasy i superhero). Wydawanie od początku miało by wyłącznie sens w przypadku takiego wydania:
http://www.youtube.com/watch?v=8aRc4UbxjdM
https://www.goodreads.com/series/108545-xiii-l-int-grale
spinającego po 3 albumy, jednak najprawdopodobniej Taurus stwierdził, że nie ma co się pchać w serię, którą był zawalony rynek i nie znajdą nabywcy a raczej wolał sprzedać mniejszy nakład pewnym nabywcom.
Co do Largo myślę, że ta seria jest bardziej "żwawa" i lepiej by rokowała na naszym rynku.

Offline vision2001

Odp: XIII
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 31, 2014, 11:06:54 am »
http://www.youtube.com/watch?v=8aRc4UbxjdM
Fajna rzecz, ale osobiście na 99% bym nie kupił tego tytułu po raz drugi (nawet dla dodatków).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 31, 2014, 11:07:33 am »

Wydawanie od początku miało by wyłącznie sens w przypadku takiego wydania:
http://www.youtube.com/watch?v=8aRc4UbxjdM
https://www.goodreads.com/series/108545-xiii-l-int-grale
spinającego po 3 albumy, jednak najprawdopodobniej Taurus stwierdził, że nie ma co się pchać w serię, którą był zawalony rynek i nie znajdą nabywcy a raczej wolał sprzedać mniejszy nakład pewnym nabywcom.
... i wydaje mi się, że w tym przypadku Taurus stwierdził prawidłowo.

Cytuj
Co do Largo myślę, że ta seria jest bardziej "żwawa" i lepiej by rokowała na naszym rynku.
Largo to zupełnie odrębny temat. Oczywiście jak najbardziej zasługuje na wydanie, jednak powstaje tu m.in. problem formy wydania, powodowany w dużej mierze wydaniem przez Egmont tych "okaleczonych" integrali  a'la "Aldebaran" - nie dość, że mietkie to, to jeszcze małe i rozklejające się przy nawet delikatnym otwarciu.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: XIII
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 31, 2014, 12:07:26 pm »
nie dość, że mietkie to, to jeszcze małe
no wiesz... hmmm, mówią, że w dzisiejszych czasach to nie problem...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: XIII
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 31, 2014, 02:37:55 pm »
no wiesz... hmmm, mówią, że w dzisiejszych czasach to nie problem...
kłamią :lol:

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 31, 2014, 02:41:17 pm »
proszę o info - ile na tą chwilę jest tomów głównej serii?


Offline pioma10

Odp: XIII
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 31, 2014, 02:45:33 pm »
proszę o info - ile na tą chwilę jest tomów głównej serii?

W listopadzie ma wyjść 23 część.

Offline adro

Odp: XIII
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 31, 2014, 03:08:14 pm »
swietne info, czekam jeszcze na Largo wincha. Moze Taurus rozejrzalby sie za jakas ciekawa sensacja z rynku frankofonskiego. Kiedys jak troszke pogrzebalem w temacie, to znalazlo sie kilka ciekawych pozycji. No zobaczymy jak przyjma sie w nowej rzeczywistosci komiksowej XIII i Largo, oby wszystko ladnie wypalilo.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kenji

Odp: XIII
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 31, 2014, 06:39:31 pm »
Czyli taurus ma 3 tomy do wydania aby sprawdzić jak seria sie sprzeda. Pozniej serie poboczne i ewentualnie albumy ktore wydał egmont. Nie wierzę aby mieli nawet w planach wydać to co Siedmiorog. Chyba nie ma to większego sensu.

Super. Cieszę sie bardzo. Mimo tego ze moja kolekcja kończy sie na 14 tomie- na pewno kupie to co wyda Taurus

 

anything