Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 130964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

XIII
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2007, 07:09:52 pm »
Szkoda że rysownik nie koloruje już w taki sposób jaki zaprezentował w tomie 13. Te akwarelki dodawały rysunkom niesamowitej realistyczności i urody po prostu. Po nich, zwykłe "płaskie" kolory w kolejnych częściach już mi nie wystarczają.
spoiler(?)Druga szkoda jest taka, że scenarzysta tak bardzo lubi wymyślone przez siebie postacie, że chyba nie wie kiedy wypadałoby się z nimi rozstać. Takie zmartwychwstania można znieść w x-menach, bo to konwencja, czy nawet tradycja że mutant umiera, nie ma go przez odcinek, dwa a potem bach i wielki comeback! W x-menach tak, ale w europejskim komiksie tchnie mi to fałszem i trochę psuje przyjemność czytania. Stąd mój apel: Panie van Hammie, pozwól pan zmarłym postaciom nie żyć w spokoju.

Offline ljc

XIII
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 24, 2007, 10:58:05 am »
14 i 15 trzymają poziom
dalej historie dorzująceją kolejny kamyczek, ale są w miarę samodzielne i mozna je od biedy czytać bez znajomości serii, dalej też to seria, która ma znacznie lepszy scenariusz niż rysunki, choć te złe nie są absolutnie - taka do czytania bardziej niż oglądania

w 14 są dwie plansze streszczajaće poprzednie 13 tomów, w 14 zaś poprzedni 13 - czy tak było też w siedmiorogowych XIII? bo mam remont i nie mogę się dogrzebać do komiksów, żeby sprawdzić...
tamtam!

Offline DaryW

XIII
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 24, 2007, 02:45:03 pm »
Cytuj
w 14 są dwie plansze streszczajaće poprzednie 13 tomów, w 14 zaś poprzedni 13 - czy tak było też w siedmiorogowych XIII? bo mam remont i nie mogę się dogrzebać do komiksów, żeby sprawdzić...


nie było to regułą, ale często takimi streszceniami  się Trzynastki zaczynały...

Offline ljc

XIII
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 25, 2007, 01:32:38 pm »
dzięki
tamtam!

Offline 4-staczterdzieściicztery

XIII
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 26, 2007, 09:28:27 pm »
Na Targach Książki w Krakowie ( trwają do niedzieli ) można nabyć przedpremierowo 16 i 17 album o przygodach XIII z 10% rabatem. Po MFK myślałem, że będę musiał poczekać na grudniową premierę, a tu miła niespodzianka.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline weiter

XIII
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 27, 2007, 11:07:21 am »
Nie wiem czy to pomylka czy nie, ale 16 i 17 tom XIII, bedzie mozna kupic juz w listopadzie:
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,563759.html
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,563763.html

Offline graves

XIII
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 27, 2007, 11:42:43 am »
Cytat: "weiter"
Nie wiem czy to pomylka czy nie, ale 16 i 17 tom XIII, bedzie mozna kupic juz w listopadzie:
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,563759.html
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,563763.html

Czemu nie, skoro już tyle ludzi je ma. Po co zawalać magazyny wydrukowanymi dwa miesiące wcześniej albumami. Przedsprzedaży ciąg dalszy czas zacząć...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 4-staczterdzieściicztery

XIII
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 27, 2007, 01:28:29 pm »
Na rozdawanej na Targach Książki, ulotce reklamowej "XIII", było napisane, iż 16 i 17 tom będą w sprzedaży od 3 grudnia.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Raf Fariszta

XIII
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 27, 2007, 03:22:55 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "weiter"
Nie wiem czy to pomylka czy nie, ale 16 i 17 tom XIII, bedzie mozna kupic juz w listopadzie:
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,563759.html
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,563763.html

Czemu nie, skoro już tyle ludzi je ma. Po co zawalać magazyny wydrukowanymi dwa miesiące wcześniej albumami. Przedsprzedaży ciąg dalszy czas zacząć...

444 napisał:
Cytuj
Na rozdawanej na Targach Książki, ulotce reklamowej "XIII", było napisane, iż 16 i 17 tom będą w sprzedaży od 3 grudnia.

Brawo, wreszcie marketingowcy się wzięli do roboty......Sporo ludzi zdąży łyknąć przed Świętami...
Nocy Matko Dnia

Offline graves

XIII
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 28, 2007, 09:01:00 pm »
Przeczytałem !!!
Najpierw przeczytałem cała 13 część (poprzednio udało mi się dojść tylko do połowy :roll: ). Dzisiaj za to przeczytałem wszystkie 5 części 13-17 (czyli trochę ponad 300 stron XIII-stki).

Muszę przyznać, że ciągle ten komiks jest bardzo interesujący i od początkowych tomów nie stracił rozmachu, impetu i zaskakujących fragmentów. I co ciekawe nawet w 17 tomie tak do końca nie wiadomo na pewno kim jest ten XIII-ka :shock:
Trochę zaskoczyło mnie jedno "zmartwychwstanie" na ostatniej stronie 17 tomu, ale jestem to wstanie wybaczyć van Hamme'owi, pewnie w części 18 jakoś to uzasadni :)
To najlepsza Political fiction seria jaką czytałem i jest 13 razy bardziej zawiła niż losy Bourne'a.
Doceniłem również świetny pomysł z zebraniem całego materiału w tomie 13 jako "Dochodzenie". Ten tom to kawał świetnej roboty. To najlepsza seria van Hamma'a jaką czytałem.
Świetne. Polecam wszystkim ostatnio wydane 4 tomy. Historia nadal jest pasjonująca.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline chlopak-z-M

XIII
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 31, 2007, 11:33:02 am »
pewnie od 3 grudnia będą tomy 18 i 19
bierz co chcesz i płać za to"

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
XIII
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 31, 2007, 03:43:41 pm »
Cytat: "chlopak-z-M"
pewnie od 3 grudnia będą tomy 18 i 19


Według najświeższych informacji z Egmontu tomy 16 i 17 będą dostępne od 5 listopada.

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Spajder

XIII
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 20, 2007, 08:33:40 pm »
Van Hamme pewnie wpadł na nowy pomysł i podobnie jak w Thorgalu musiał korygować wstecz. Ojciec odwołujący swoje ojcostwo średnio jest przekonywujący, ale przecież chodzi o większą intrygę. Do tej pory każda nowa odpowiedź tworzyła dwie lub więcej zagadek. Głowy scenarzyście pozazdrościć. Zobaczymy, co będzie dalej.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline jef.costello

XIII
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2007, 09:05:19 pm »
Cytat: "Spajder"
(…) Zobaczymy, co będzie dalej.

tom nr 18 narysowany przez Moebiusa będzie, ot co. i 19 również, już Vance’a. w Dargaud oba wyszły w tym roku. Egmont pewnie „rzuci” oba na Łódź.

ciekawy jestem co było powodem gościnnego występu Moebiusa. nie znalazłem w sieci żadnej informacji.


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: XIII
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 26, 2008, 05:16:44 pm »
Egmontowskie tomy 14 – 19 przeczytane. Naturalnie – jako wielki fan serii - bardzo się cieszę, że poznałem historię XIII do końca. Nie ukrywam jednak, że to chyba jedyny plus, jaki teraz przychodzi mi do głowy, bo cała magia zniknęła... Kiedy przed lekturą nowych części przeglądałem dla przypomnienia tomy z Siedmiorogu, czułem tę samą ekscytację, co dawniej. A teraz czar prysł... Generalnie opowieść stała się nudna, przewidywalna, Van Hamme potrafi zaskoczyć czytelnika najwyżej pomysłem typu: XIII to idiota, bo nie jest w stanie stwierdzić czyjegoś zgonu... William Vance często nie radzi sobie z umiejętnym pokazaniem następstwa zdarzeń na kolejnych kadrach, a im mniej statycznie, tym gorzej... Na przykład plansza z ostatniego tomu, przedstawiająca pojedynek Jessie z Iriną, to moim zdaniem tragedia... Tak więc w sumie najlepiej wypada (również pod względem scenariusza) tom 18, ten rysowany przez Jeana Giraud.
Nigdy bym też nie przypuszczał, że przyjdzie mi ponarzekać na Marię Mosiewicz, którą uważałem za tłumaczkę kompetentną, bardzo dobrze operującą polszczyzną... Tymczasem w "XIII" pewne rzeczy mogą zirytować. Pal sześć! literówki (np. "leweo" czy "Wallly"), bo to w końcu norma w komiksach wydawanych w Polsce, ale zdarza się tu też sporo niezgrabności językowych ("Wciąż ta cholerna siwizna...", "pewnego Charliego Priora" zamiast "niejakiego Charliego Priora") i zwyczajnych błędów ("W drogę" zamiast "W drodze", "Nie jesteś Jasonem Kellym", "piętnaście" zamiast "pięćdziesiąt", "Wiedziała, że podjęła trop" zamiast "Wiedziała, że podjąłem trop"). A moim faworytem jest fragment "...zawsze stałem na służbie narodu i jego demokratycznych wartości".

 

anything