Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

XIII

(1/52) > >>

Spajder:
Właśnie przeczytałem XIII Dochodzenie i jestem pod wielkim wrażeniem warsztatu Van Hamme. Jak wszyscy wiemy, Van Hamme lubi zamieszczać w swoich komiksach przeróżne "smaczki". Co sądzicie o nowej XIII i jakie smaczki znaleźliście? Myślę, że nie zauważyłem wszystkiego.
Niech ten temat dotyczy ogólnego wrażenia na temat Dochodzenia i ów smaczków z całej serii.

Moim znalezionym (oczywistym) smaczkiem jest zdjęcie Van Hamme, przedstawionego jako Adriana Van Horna. A co wy znaleźliście? 8)

Waltari:
Dla mnie "XIII" to mistrzostwo swiata. Ulubiona seria. "Dochodzeie" zmajstrowane jest rewelacyjnie! Teczki osobowe, 2-4 planszowki z przeszlosci bohaterow, dziennikarskie sledztwo (swietnie spinajace caly album dwa shorty na poczatki na koncu) no i ta wymiana pism miedzy dziennikarzem, redakacja i wydawca oraz tajemnicze komunikaty lowcow polujacych na pismakow.
Zdjecie Van Hamma to niezla zagrywka. Moze to "oczko" do czytelnika, aby nie traktowal wszystkiego az tak serio?

Spajder:
No, mnie też się podoba. Ale slyszałem opinię, że Dochodzenie jest pójściem na łatwiznę, bo to nic więcej, jak podsumowanie faktów - taka retrospekcja, w której oprócz akcentów nie ma nic nowego.

Rzezbiarz.wg:
Dochodzenie nie wzbudza we mnie entuzjazmu.
Taka "powtórka z rozrywki".

Zdecydowanie wolalbym , żeby zamiast tego zostal narysowany typowy album - najchetniej w takim stylu jak otwierające i zamykające album epizody.

mykupyku:
Dochodzenie fajne jest - udany eksperyment, zarówno tekst, rysunki, zdjęcia, jak i shorty komiksowe dobrze opowiadają sensacyjną historię


nie przepadam za sensacją w stylu Ludluma itp. ale XIII Dochodzenie jest warte przeczytania - tworzy niezły klimat współczesnego świata wielkiej polityki, spisków i "matactw" :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej