Autor Wątek: Tomb Kings - pytania  (Przeczytany 6925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Morfaer

Tomb Kings - pytania
« dnia: Grudzień 14, 2005, 01:23:43 pm »
Uznaem że taki temat byłby przydatny... Jęsli JJ uzna że nie można skasować...

Moje pytanie:

Czy King z przedmiotem Cloak of the Dunes będący w klocku może sam pogonić oddział?

Ile goni King w oddziale ze scorpionem? (jeden ma 7 mv a drugi może gonić na 3D6 dzieki przedmiotowi)

Czy jeżeli zostanie rzucona iluzja na oddział Tomb Guardów z Icon of Rakaph mogę użyć zdolności tego sztandaru na początku tury aby się odwrócić... i w normalnej fazie odwrócić się w kierunku punktu iluzji... (zyskuje takim obrotem 1" i ewentualny whell tak wiem że to zagranie nie zgodne z zasadami fair :D) Jęsli nie ogę prosze o uzasadnienie...

Pozdro
Bartezzz
orfaer VII wyruszył...
I nadeszli oni w pełnej ciszy pobłogosławieni przez Sachmet...  zbyt wielu... i zmietli przeciwników jak burza piaskowa...


['] Będziemy pamiętać

szafa@poznań

  • Gość
Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2005, 01:28:01 pm »
hehe
1. IMHO king z skorpem gonią 3k6 - obaj maja mv powyzej 6!

2. Wyleciec z klocka nie mogą - masz to w RB - jak wejdziesz herosem do combatu, to mozesz wyjsc z oddziału dopiero gdy masz remaining moves - a pogon nijak do remaining moves sie nie łapie...

3. Rakaph vs iluzja - miałbyś racje gdyby nie było uściślenia - że iluzja kontroluje wszelkie dobrowolny (voluntary) movement - czyli takze z czarów, także deklarowanie szarż...każdy movement na jaki masz wpływ - w odwrócenie sie tyłem zdecydowanie spowolni oddział. To tqak jakby oddział nie mający rakapha chciał na poczatku tury zrobic reforme i odwrocic sie tyłem - niby czemu mu zabronisz? Nie oddalił sie od iluzji?

Offline Kensiorek

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2005, 01:28:21 pm »
zalezy kiedy

jesli wykonales szarze skorpion + prince to zrobiles to na piechote( z Cloak of the Dunes nie mozesz) wiec gonic prince moze tez tylko na piechotke jesli przyjoles szarze do mozesz wykonac pogon lotem wiec caly oddzial ruszy sie 3d6
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Morfaer

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2005, 01:33:52 pm »
Cytat: "szafa@poznań"

3. Rakaph vs iluzja - miałbyś racje gdyby nie było uściślenia - że iluzja kontroluje wszelkie dobrowolny (voluntary) movement - czyli takze z czarów, także deklarowanie szarż...każdy movement na jaki masz wpływ - w odwrócenie sie tyłem zdecydowanie spowolni oddział. To tqak jakby oddział nie mający rakapha chciał na poczatku tury zrobic reforme i odwrocic sie tyłem - niby czemu mu zabronisz? Nie oddalił sie od iluzji?


tu się musze nie zgodzić ponieważ iluzja ma wpływ na ruch...
a Icona działa At the start of its Movement phase... czyli nie jest to w fazie movement :D

ale dla pewność ty wklei opis iluzji a ja wkleje opis Icony :D i uściślenie bo tutaj jest ważne jak działa i na co ma wpływ...
orfaer VII wyruszył...
I nadeszli oni w pełnej ciszy pobłogosławieni przez Sachmet...  zbyt wielu... i zmietli przeciwników jak burza piaskowa...


['] Będziemy pamiętać

Offline Jerzyn

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2005, 02:20:14 pm »
imo nie moga sie odwracac, bo musza isc w kierunku punktu, jako ze jest to ich deepest desire... :lol:  ciekawe jak wyglada deepest desire tomb guardow??
a tak serio, to wedlog mnie nie moga tracic punktu z pola widzenia, chyba ze zostana do tego zmuszeni(np. beda gonic)

tak przy okazji jesli juz jest mowa o tk i o iluzji to takie pytanko: czy jesli rzuce iluzje na priesta w kaszkiecie i kaze mu gdzies tam isc, to czy on opuszcza ow kaszkiet, ktory sie automatycznie rozwala?? z tego  co slyszalem, wnioskuje i gram tak wlasnie jest, ale moze sie myle... ;)
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

Offline Silverman

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2005, 02:32:20 pm »
Cytuj
tak przy okazji jesli juz jest mowa o tk i o iluzji to takie pytanko: czy jesli rzuce iluzje na priesta w kaszkiecie i kaze mu gdzies tam isc, to czy on opuszcza ow kaszkiet, ktory sie automatycznie rozwala?? z tego co slyszalem, wnioskuje i gram tak wlasnie jest, ale moze sie myle... Wink


Opuszcza Kaszkiet, a ten sie sypie.

Ale......

Sprobuje cos po powergamersku naciągnac.
Kaszkiet ma coś takiego, że sie rozwala na początku tury Tomb Kingsów. A TK jako, że są wredne bestie, mają jeszcze mozliwość rzucenia na tego licza w fazie magii inkantacji dodatkowego ruchu i ten ......  może na posterunek powrócić. Czy ratuje to skrzynkę?

Offline Jerzyn

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2005, 02:37:24 pm »
ale czleniu ja iluzje rzucam w swojej fazie magii... takze jedyna taka mozliwosc to jesli bym mial miscasta na 4... chyba ;)
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

szafa@poznań

  • Gość
Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2005, 02:39:04 pm »
primo - ruch w fazie magicznej tez trzeba wykonac do markera! zgodnie z fakiem:
Cytuj
Q. The Titillating Delusions spell. May an affected unit still
declare charges against units in LOS but not on the line designed
by the spell? What about frenzied units who are forced to declare
charges when possible? If a unit is affected, is it considered
"immune to psychology", or can psychology effects alter their
movement? Can you choose to flee from a charge, away from the
direction nominated by the spell? If you cast a magical movement
spell or incantation at an affected unit, can you freely choose
the direction or are you forced to move the unit in the direction
given by the Delusions spell?

A. The thing affected by the spell is the unit's voluntary movements:
all voluntary movement,
including those that result from a spell or
incantation, even charge declarations, have to be made in the
direction given by the delusions spell. This includes the voluntary
direction that Spawn and Pump Wagons move in. However, the affected
unit is not Immune to Psychology, and all compulsory movement still
obeys its own rules (compulsory charges, failed terror tests, etc.).
The unit can still flee a charge, but will still be affected by the
spell as soon as it regains its freedom of movement.
S. Anthony Reynolds - Warhammer Design Team (Online Q&A on the
Games Workshop Warhammer Forum)


pozwoliłem sobie wytłuścić najważniejszy fragment. KAŻDY DOBROWOLNY RUCH. Czyli jeśli gracz ma wpływ na ruch - bez względu czy w fazie ruchu, czy przed ruchem (rakaph), czy w magi (inkantacje ruchu i popychaczki), czy w kombacie (nie możesz dobrowolnie gonić po wygranej walce o ile odbiegałbyś w trakcie pogoni od iluzji - MUSISZ zdecydować sie na powstrzymanie - o ile zdasz ld. o ile oblejesz 0 już twój rych jest wymuszony wiec biegniesz).

Jeszcze jakieś wątpliwości?

Offline Jerzyn

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2005, 02:45:42 pm »
szafa myszko, mam do ciebie prosbe: skoro tak ladnie to wszystko znalazles, to moze moglbys mi wyslac na maila ta czesc faqa o iluzji, bo nie wszyscy(nawet sedziowie) wiedza o tym, zebym mogl im pokazac :D
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

szafa@poznań

  • Gość
Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2005, 02:48:04 pm »
http://www.geocities.com/mi_whplayers/faqs/hoc_faq.txt

to sie nazywa direwolf, sekcja hordes of chaos. W poznaniu co trzeci gracz ma to wszystko wydrukowane...:]

Offline Jerzyn

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2005, 02:49:15 pm »
ja wiem, ale jestem troche zbyt leniwy.... dzienx :D
owa super gierka: VisArcana
Grajcie, wspomagacie kumpli :D

Offline Scimitar

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2005, 05:43:22 pm »
Cytat: "Jerzyn"
szafa myszko, mam do ciebie prosbe: skoro tak ladnie to wszystko znalazles, to moze moglbys mi wyslac na maila ta czesc faqa o iluzji, bo nie wszyscy(nawet sedziowie) wiedza o tym, zebym mogl im pokazac :D

Odkąd źli sędziowie mi to kiedyś nie tak zinterpretowali to jeździłem z tym wydrukiem w kieszeni.

Co do gonienia po brjku. Myślę, że gonimy normalnie, nieważne czy się kierujemy w inną stronę niż iluzja. Jak daję flee to też uciekam normalnie a nie "do iluzji". Gonienie po brejku jest jakby to rzec pół-wymuszonym ruchem :D
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Tomash

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2005, 05:46:34 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
hehe
1. IMHO king z skorpem gonią 3k6 - obaj maja mv powyzej 6!

Od kiedy Tomb King ma MV powyżej 6? Płaszczyk daje mu latanie i pozwala gonić 3d6, ale wcale nie zmienia mu wartości MV ;)
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

Offline Scimitar

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2005, 05:51:37 pm »
Gonią obaj 3K6 bo to między innymi dawał ten przedmiot. Natomiast szarża jest ruchem Tomb Kinga.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Shakin' Dudi

Tomb Kings - pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2005, 06:32:47 pm »
Morfaer wyganiać z oddziału nie możesz i było to już wielokrotnie dyskutowane.  :evil: Jak stoji w oddziale szkielich to cały unit razem z nim goni 2d6. Gdyby było jakieś wyganianie z oddziału to by byli wsadzani herosi tylko po to aby mieć więcej rzutów i większą szanse na pogonienie oddziału przeciwnika :D bez sensu.....Tak samo jest z biegaczem Lizardów który siedzi w skinkach.  :D

Czy 5 carrionów daje proximity liczowi/ mumi??
)

 

anything