Autor Wątek: Podręczniki elektroniczne  (Przeczytany 7477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczur

Podręczniki elektroniczne
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 20, 2005, 09:44:55 am »
Cytat: "Lucius"
Chyba niektórzy zaczynają się czepiać…
Ja wyraziłem swoją opinię na ten temat - ogólnie, a szczegóły to już moja sprawa…
Więc jak komuś to nie pasuje to zwyczajnie ma pecha…


Nie, po prostu wypisujesz totalne głupoty o tym, jak to w sklepach internetowych są tylko nielegalne skany kiepskiej jakości a nie ma podręczników w formacie .pdf. Opinie możesz sobie wyrażać, ale w momencie gdy piszesz coś tak 'interesującego' na publicznym forum to licz się z tym, że ktoś to sprostuje takie wierutne kłamstwa ;>
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Lucius

Podręczniki elektroniczne
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2005, 10:19:54 am »
Cytat: "Szczur"
...w sklepach internetowych są tylko nielegalne skany kiepskiej jakości a nie ma podręczników w formacie .pdf. ...

Tego nie powiedziałem, ani nie napisałem...
I napewno zrozumiałeś moją wypowiedź mimo iż jest tak nieprecyzyjna...

Owszem znalazłem kilka skanów, ale nie w sklepach internetowych (jednak co gdzie i jak to niepowinno nigogo interesować, chyba że prokuratora...), owszem w sklepach internetowych nieznalazłem również podręczników w języku polskim, a sklepów DriveThruRPG, RPG Now i Paizo nie znałem wcześniej...
Pozdrawiam.

Offline Szczur

Podręczniki elektroniczne
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 20, 2005, 10:29:50 am »
Nie napisałeś, cóż, w takim razie skoro to znaczy coś innego niż moja interpretacja

Cytat: "Lucius"
Cytat: "Szczur"
Cytat: "Lucius"
Kedyś szukałem podręczników w pdf, ale znalazłęm tylko jakieś nielegalne skany i to marnej jakości...
Jak się szuka na mule a nie na drivethrough to nic dziwnego ;)


Ani w jednym, ani w drugim tylko w oficjalnych sklepach internetowych...


to zdecydowanie polecam solidną naukę konstruowania wypowiedzi.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Adam Waśkiewicz

Podręczniki elektroniczne
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2005, 10:46:17 am »
Cytat: "Lucius"
Owszem znalazłem kilka skanów, ale nie w sklepach internetowych (jednak co gdzie i jak to niepowinno nigogo interesować, chyba że prokuratora...), owszem w sklepach internetowych nieznalazłem również podręczników w języku polskim, a sklepów DriveThruRPG, RPG Now i Paizo nie znałem wcześniej...


 Polskojęzycznych podręczników nie znajdziesz w sklepach internetowych w formacie .pdf. bo po prostu polskie podręczniki nie są sprzedawane w wersji elektronicznej - jak już pisałem, Wieś Rycerza miała być tu pierwszą jaskółką, ale wygląda na to, że póki co nie ma co liczyć na upowszechnienie się tej formy dystrybucji erpegowych podręczników w naszym kraju.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline pafnucy

Podręczniki elektroniczne
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2005, 11:08:05 pm »
Ave!

Wydawnictwo The Forge, tak przynajmniej mi się zdaje, raczej odcina się od polskiego środowiska. Nie widać ich jakoś na różnych forach :? Być może dlatego właśnie sprzedaż Wsi Rycerza nie była najlepsza, bo mało osób w ogóle o tym słyszało :?:

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Drachu

Podręczniki elektroniczne
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2005, 12:12:11 am »
Przyznam szczerze, że przy niskiej ilości wydanych u nas systemów (z czego do żadnego nie ukazał się komplet dodatków) legalne pdfy są najsensowniejszym sposobem, na zdobywanie nowinek z zachodu. Jasne, można zamówić coś w sklepac wysyłkowych w UK - od kiedy jesteśmy obywatelami UE nie jest to aż taki cios po kieszeni (to znaczy - jest to solidny cios, ale dawniej było gorzej).
Opcja pobrania pdfu po uprzednim przelewie na konto jest sensowna, szybka i wychodzi taniej, niż zakup papierowej wersji+koszty przesyłki. Tu jako przykład można podać Savage Worlds do którego różne dodatki można ściągnąc ze strony wydawcy za odpowiednią opłatą. Moim zdaniem warto. Swoją drogą - Savage Worlds i jego settigi (oraz własne pomysły) uważam za największy przełom mojej RPGowej kariery ostatnich latek :)

Oczywiście jest ten problem, ze nie wszystkow  pdfach wychodzi.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Offline pafnucy

Podręczniki elektroniczne
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2005, 08:11:05 pm »
Heya!

Systemy nie wydane w języku polskim są cały czas u nas w mniejszości, jeśli idzie o zainteresowanie. Dlatego wątpie, aby sprzedawaniem ich w formie .pdf na nasz rynek zajęła się jakaś polska firma :?

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy