trawa

Autor Wątek: Leon Zawodowiec  (Przeczytany 21019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline potworek

Leon Zawodowiec
« dnia: Grudzień 06, 2005, 02:42:34 pm »
Leon Zawodowiec - mimo że oglądałem tem film już coś koło piątego razu, zrobiłem to z dużą przyjemnością. Film jak wiadomo kultowy, ze świetną muzyką i genialną grą Jeana Reno. Film ma w sobie to "coś". Historia w nim opowiedziana jest świetna, a sama postać Leona jest dla widza pozytywną, mimo że wykonuje taki zawód. Poza tym pierwsza rola Natalie Portman
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Clayman_

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2005, 03:22:58 pm »
akurat z calej trojki glownych bohaterow to reno najgorzej gral
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline ManiaC

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2005, 05:27:52 pm »
Wczoraj o 20:45 starzy wyjadacze mogli sobie spędzić wieczór z Leonem Zawodowcem. Bardzo chciałbym zaliczyć ten wieczór do udanych ale 15 minutowe reklamy i inne tego typu przerywniki każdego wytrącą z klimatu nawet najlepszego filmu.  :(
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline spidey

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2005, 05:58:29 pm »
Cytat: "ManiaC"
Wczoraj o 20:45 starzy wyjadacze mogli sobie spędzić wieczór z Leonem Zawodowcem. Bardzo chciałbym zaliczyć ten wieczór do udanych ale 15 minutowe reklamy i inne tego typu przerywniki każdego wytrącą z klimatu nawet najlepszego filmu.  :(

Do tego jeszcze lotto i inne tego typu bzdety. A jak by tego wszystkiego było mało dostaliśmy wersję okrojoną i to o całkiem spory wymiar czasowy. Boli mnie to szczególnie bo Leona oglądałem pierwszy raz (tak jakoś się złożyło, że wcześniej nie miałem takiej przyjemności). Jak bym wiedział że tak będzie to bym poszedł sobie do jakiejś hiperki i kupił DVDeka. Ale mimo wszystkich tych niedogodności film mi się bardzo spodobał a końcówka mną wstrząsneła. Leon Zawodowiec przypomina mi trochę klimatem i scenariuszem inną świetną produkcję - Man On Fire :]

A na Polsacie i TVN już chyba nigdy nie będę oglądał żadnych filmów. Te telewizje są po prostu żałosne z tym całym przerywaniem filmów i innych programów. Nie mają żadnego porównania z HBO czy Canal Plusem albo nawet z TVP1 czy TVP2.

Offline Spartan

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2005, 08:18:09 pm »
Co do Leona to DVD w naszych sklepach to też tylko wersja kinowa. Na razie nasi dystrybutorzy nie planują wypuszczenia wersji reżyserskiej ( :? ) Takową widziałem kiedyś w Niemczech ale jedynie w ichszym dubbingu  :(
nbowed, Unbent, Unbroken

Offline Kormak

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2005, 06:25:23 am »
Cytat: "Spidey"
Leon Zawodowiec przypomina mi trochę klimatem i scenariuszem inną świetną produkcję - Man On Fire :]

Chyba na odwrót?

Offline graves

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2005, 08:54:10 am »
Cytat: "spidey"
A na Polsacie i TVN już chyba nigdy nie będę oglądał żadnych filmów. Te telewizje są po prostu żałosne z tym całym przerywaniem filmów i innych programów. Nie mają żadnego porównania z HBO czy Canal Plusem albo nawet z TVP1 czy TVP2.

To chyba oczywiste, choćby z tego powody, że są darmowe :roll:
Leona oglądałem, jak zwykle z dużą przyjemnością. Przerwy reklamowe wykorzystałem na poczytanie forum :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline ManiaC

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2005, 11:27:34 am »
Cytuj
A jak by tego wszystkiego było mało dostaliśmy wersję okrojoną i to o całkiem spory wymiar czasowy.


Wersja była normalna - kinowa. Jest jeszcze wersja reżyserska ale jest dziwna. Jest zdecydowanie mnie realistyczna. Jak ktoś chce poczytać o tej wersji chętnię zamieszcze linka.  :)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline potworek

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2005, 12:11:23 pm »
Ja bym się bardzo chętnie dowiedział o wersji reżyserskiej Leona Zawodowca, prosze o link  :D
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2005, 12:27:44 pm »
A mi właśnie w wersji "normalnej" kilka rzeczy nie pasowało. To jak Leaon szkolił Mathilde wydawało mi się bardziej zabawą niż czymś poważnym. No a potem dziweczyna, jak gdyby nigdy nic, bierze giwerę i idzie rozwalać gliniarzy. No i jeszcze inne zgrzyty fabuły. Wycięte sceny sporo wyjaśniają i (przynajmniej u mnie) powodują całkiem inny odbiór filmu. Polecam.

Offline potworek

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2005, 12:41:25 pm »
Mi jej trening nie wyglądał na zabawę. Strzelała sobie ze snajperki, Leon dawał jej wskazówki jak być niezauważoną, a raczej nie przyda się jej to do zabawy. Poza tym pokazywał jej jak się składa broń, ale zapomniał nauczyć ją strzelać  :roll:
A czy w końcu będzie druga część?? Natalie Portman twierdzi że już czytała scenariusz i bardzo się jej spodobał, ale czy wiadomo coś o pracach nad filmem??
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2005, 12:47:40 pm »
Cytat: "potworek"
Poza tym pokazywał jej jak się składa broń, ale zapomniał nauczyć ją strzelać  :roll:


Zapomniał też nauczyć ją jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy.

O drugiej części słyszałem, jak widzę, nie wiecej od Ciebie.

Offline potworek

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2005, 01:11:18 pm »
http://film.onet.pl/O,226,946782,wiadomosci.html
http://film.onet.pl/O,226,1111759,wiadomosci.html
W jednym z newsów (starszym) mówi że kolejna część Leona Zawodowca to wymysł dziennikarzy.
W drugim newsie (rok później) przyznaje, że już widziała projekt filmu.
Może więc jednak szansa jest...
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline freshmaker

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2005, 01:39:55 pm »
w wersji rezyserskiej pojawia sie motyw obraczki, ktora pozniej pojawia sie na koniec filmu. poza tym mala jest troche twardsza - szczegolnie pokazuje to scena w ktorej wklada gnata kolesiowi do geby. hardcore.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline ManiaC

Leon Zawodowiec
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2005, 02:40:27 pm »
Cytat: "ManiaC"
Cytuj
A jak by tego wszystkiego było mało dostaliśmy wersję okrojoną i to o całkiem spory wymiar czasowy.


Wersja była normalna - kinowa. Jest jeszcze wersja reżyserska ale jest dziwna. Jest zdecydowanie mnie realistyczna. Jak ktoś chce poczytać o tej wersji chętnię zamieszcze linka.  :)


No to już podaje. http://www.kmf.org.pl/dir_cut/leon.html
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

 

anything