Autor Wątek: Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę  (Przeczytany 85357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BuXi

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 03, 2007, 02:17:32 pm »
Ha ale ze mnie nekromanta :P Dobra, rozmawialiście tu na temat rozpisek ale co z figurkami ? Mam problem ponieważ jestem troszkę pedantyczny i moja banda musi być lux (a przynajmniej figurki bo z malowaniem mam jeszcze problemy....) no i nie wiem jakich figurek używać... myślałem nad takim zestawem :
http://gildianajemnikow.pl/index.php?d=produkt&id=82 lub 7 edycyjny pan od balisty ten z wyciągniętym palcem jako inzynier.
http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=gz0533&sid=5f13a306 - beardlingi
http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=gz0503&sid=5f13a306 - dowódca
http://gildianajemnikow.pl/index.php?d=produkt&id=44 lub http://www.jotte.istore.pl/sklep,1121,,,03,,pl-pln,174650,0.html - kusznicy
Slayerzy no to z GW, co o tym myślicie ? Może ktoś ma jakieś tańsze  (wychodzi 151 zł za 8 figurek :/ ) lub ładniejsze rozwiązania ?? Straszne problemy są z kusznikami bo Ci których mam obecnie (chyba 4 edycja albo i starsza) wyglądają jak z kreskówek. A kupić 3 z 7 edycji jest problem :/

Help :)

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 03, 2007, 04:50:02 pm »
Krasnoludy tylko z 5 ed. Zarośnięte baryłkowate.
Nowsze edycje to jakieś chorobliwe wystraczone krasie.

Sowją dorgą.. mam sposro metali na sprzedaż. Kurza mi półki :(
Kamil. (miszczu)

Offline Dwalthrim

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 03, 2007, 05:08:54 pm »
Też mam jedną bande krasiów do opchnięcia. Jak ja pomaluje dam cynk na forum.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Kapitan_Hak

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 03, 2007, 05:25:02 pm »
IMHO Gamezone'owe krasnoludy są średnio udane, zarówno w zestawieniu z innymi produktami tej firmy, jak i chociażby wspomnianymi przez mistrza V-edycyjnymi baryłkami.

Poza tym bądź ostrożny z nadmiernym mieszaniem figurek różnych producentów i różnych edycji w jednej bandzie - może się okazać, że chociażby styl wykonania, czy proporcje będą się różnić i nie będzie to najlepiej wyglądać.

Offline Skavenblight

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 03, 2007, 05:27:18 pm »
Slayerzy Gamezone'a są przepakowani. Dosłownie. To już nie mięśniak, tylko nienaturalny steryd. Mimo że żyły na rękach są jak najbardziej na korzyść.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline BuXi

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 03, 2007, 05:42:51 pm »
Ooo Państwo Bolsowie :) Już wszystko przeczytałem, przemyślałem i albo kupię bandę od Dwalthrim'a albo od Mistrza. Jednak najbardziej mi zależy na pokazaniu się z nią na oMTH więc zobaczymy jak to będzie :)

Offline Majsinek

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 30, 2007, 05:42:49 pm »
Siemka gram krasnoludami od kilku dni mam 6 modeli i coś nie mogę dać rady na inne bandy (zwłaszcza Skaveni) może moglibyście coś doradzić jakąś taktykę albo przerobienie rozpiski:

Noble 85
pistolet 15
Topór 2-ręczny 15

Inżynier 50
pistolety 30

2x tunderer 80
2x kusza 50

2x tunderer 80
2x pistolety 60

razem: 465 pkt

Napiszcie co dodalibyście do tej rozpisce albo co byście w niej zmienili żeby dobić do 500, chciał bym utrzymać bandę w klimatach broni palnych i strzelania i nie, chce troll slayerów :]
IRE, FIRE, DONT MOVE DROP THE GUN!

Offline Khogall

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 30, 2007, 06:34:31 pm »
Po mojemu
W kampanii OBOWIAZKOWO komplet bohaterow.
Za duzo pistoletow, za malo wszystkiego bezposrednio do hth. Jak dojdzie do walki wrecz to wszyscy poza noblem walcza samym sztyletem. Nic dziwnego, ze byle szczury wciagaja ich nosem. Zostaje ci 35pkt, za ta cene mozna kupic troche sprzetu. Jakos nie pasuja mi thunderersi z pistoletami.

Ja za to mam takie pytanie: Jak najlepiej radzic sobie z banda krasi gdzie kazdy bohater biega z master of blades i para krasnoludzkich toporow? (Poza strzelaniem do nich ;))

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline BuXi

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 30, 2007, 06:59:02 pm »
1. za mało modeli - dlatego przegrywasz, co by nie było w mordheim chodzi o dojście z przewagą minimum 2-1 wtedy 1 wywraca 2gi zabija i jest jazda
2. Za dużo strzelania, za mało walki wręcz, jeżeli nie masz pistoliera to musisz 1 turę przeładowywać te wspaniałe pistolety a to Cię troszke unieruchamia. Jak już Khogall powiedział że do thunderersów nie pasują pistolety. Ci panowie mają WS 4 to są prawdziwi mordercy w hth !!
3. Slayer nie jest wcale taki zły, ma troszkę ciekawych możliwości, u mnie niestety slayerzy zawsze mają pecha i padają w jakiś absurdalny sposób - np  od 1 procy albo fanatyka....
4. 4 thunderersów to troszkę dużo jak na początek, jakieś beardlingi by się przydały no i może jakiś najemnik ?
5. Rozpiskę układałeś baaaardzo na klimat ale niestety klimat nie zawsze się wiąże ze skutecznością w walce.

Więc pomyśl nad tym by banda była liczniejsza, może bardziej różnorodna i każdemu jakaś broń do hth. Do tego podstawa jakiej nauczył mnie Kamil - "bande trzymaj w kupie" i będzie miodnie :)

Offline vader_NH

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 30, 2007, 07:25:05 pm »
Dla mnie Krasie to najszybsza banda w Mordheim.

Najpierw z kusz wystrzelać przeciwnika, a co ocaleje zaciukac toporami. Sam osobiście pistoletów nie lubie

Offline Motorek

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 30, 2007, 07:48:12 pm »
Cytat: "Khogall"


Ja za to mam takie pytanie: Jak najlepiej radzic sobie z banda krasi gdzie kazdy bohater biega z master of blades i para krasnoludzkich toporow? (Poza strzelaniem do nich ;))

K.
A czym grasz?

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 30, 2007, 08:02:47 pm »
Cytuj
Ja za to mam takie pytanie: Jak najlepiej radzic sobie z banda krasi gdzie kazdy bohater biega z master of blades i para krasnoludzkich toporow? (Poza strzelaniem do nich )


Jesli maja te rozwinięcia to z pewnoscia i Ty możesz sobie na podone pozwolić. Dlatego polecam narkotyki i odpowiednia S. Przewaznie S 6 (halabarda rozwój i narkotyk.. wystarcza w zupełni) wytarcza aby kras z S3 nie mógł parować :)

To standardowa zagrywka.
Poazatym sa czary. Np. obszarówki + loty. Obszarówka ostrzałem ogłuszamy a z lotów wchodząc w combat dobijamy automatycznie.

Mozna też takiego krasia zasypac gradem ataków. 2-3 sparuje ale nie 6 :)

Polecam też baty, Xpistole, inne bronie omijajace parowanie.

Natomast nie polecam do nich strzelać jesli nie masz mobilnych jednostek. Wymiana ogniowa w prost zawsze kończy sie nasza przegraną.
Kamil. (miszczu)

Offline Majsinek

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 30, 2007, 10:10:47 pm »
Nie rozumiem o o co wam chodzi przecież brace of pistols to świetna broń do close combatu 2 ataki z siłą 4, mało kto potrafi nic sobie z tego nie robić a strzelanie to raczej taki dodatek i jeśli mam brace of pistols to strzelam w każdej turze.
IRE, FIRE, DONT MOVE DROP THE GUN!

Offline Mistrz wałków :)

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 31, 2007, 12:07:46 am »
Brace of pistol to zeczywiscie dobra broń do walki. Lecz sprawdza sie w przypadku nierozwiniętych stronników.

Najgorsze co mozna spotkać u brodatych to rozwinietych stronników z A i S. Takie kwadraty z toporem w łapie przedeptuja sie słownie przez wszystko.

Zaś jesli chodzi o startowa rozpiske to nie ma jak 9 krasiów. A dokładnie 8 + najemnik. Taka liczba pokurczów mozan sie mierzyć z każdym. 6 to o wiele za mało. Nie bedziesz mial czym kontr szarzować, a zapewniam Cie że to właśnie Ciebie bedą szrzowali pierwszego.
Dlatego nici z twoich pistoletów jesli dostaniesz po głowie i padniesz trupem.
Za thunderer z pistoletami wystawiasz 2 brodatych z młotakimi i jeszcze zostaje Ci prawie 15 gc na najemnego halfinga.
Zwaz sobie teraz w rękę mozliwiści tych 3 panów przeciw jednemu thunderer. Nie dośc ze łuk ma wiekszy zasieg to w starciu nie masz najmniejszch szans.

Tak.. tak..  tym systemie masa tez sie liczy. Dopiero kiedy mamy ta choćby 9 mozna myśleć o drogim ekwipunku.

Pistolety też trzeba umieć docenić. Taka parka na noblu działa wyśmienicie. Po ruchy jeśli tylko przeciwnik sie nie skitrał trafiamy wroga na 5+ (ruch, zasięg..) i mamy całkiem spora sznase przy S 4 że go poturbujemy. Do tego dodajmy halfasa lub warlocka z strzałakmi, fire bolem i zyskujemy całkiem niezały mobilny ostrzał :)
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Dwarf Treasure Hunters - jak złożyć bandę
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 31, 2007, 07:39:48 am »
Cytat: "Majsinek"
Nie rozumiem o o co wam chodzi przecież brace of pistols to świetna broń do close combatu 2 ataki z siłą 4, mało kto potrafi nic sobie z tego nie robić a strzelanie to raczej taki dodatek i jeśli mam brace of pistols to strzelam w każdej turze.


Tylko że nie w combacie. Wtedy tylko strzelasz z obu w pierwszej rundzie, a potem.... sztylet.

A strzelanie z pistoletów tak o poza walka to mocna rzecz. Kiedy gram na klimat czasem tak robie, ale tylko jak mam rozwoje - Pistolier i EagleEye.

Przejrzyj jeszcze raz zasady pistoletów.

Dokup 2 slayerow, inżyniera wystaw z kuszą.
paweł

 

anything