trawa

Autor Wątek: Playstation Portable  (Przeczytany 67152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalasanty

Playstation Portable
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 23, 2008, 08:17:25 pm »
Doszły mnie słuchy, że ponoć PSP może emulować gry z PS1. Prawda to?
Bo chętnie pograłbym znowu w FF7/8 :).

Offline DARKMAN

Playstation Portable
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 23, 2008, 10:18:49 pm »
Jakis tam jest, jak dobrze dziala to nie wiem, ale jest :)

Offline bufaloxxx

Playstation Portable
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 24, 2008, 10:16:25 am »
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PSPemupsx/

Tu są informacje o 1 emulatorze. Pisze tam także o jakimś 2, ale z tego co wiem takich nieoficjalnych jest chyba więcej.
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline Kalasanty

Playstation Portable
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 24, 2008, 06:42:36 pm »
O, znalazłem listę gier działających na emulatorze:
http://psp-team.pl/forumpsp/index.php?showtopic=3342
Wszystkie fajnale działają... Fajnie, może jednak zdecyduję się na to PSP.
BTW, słyszałem też, że jest możliwość grania na PSP w tytuły z PS3, z tym że sama gra "pracuje" na dużej konsoli, a PSP służy jedynie jako wyświetlacz i kontroler. Czy jest w ogóle taka funkcja, i jeśli tak, jak dokładnie ona działa?

Offline Kalasanty

Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2008, 07:06:52 pm »
No i kupiłem tę diabelską machinę :>. Pozwolę sobie na małą "recenzję" :).
Konsolka jest bardzo ładna (mam wersję srebrną) i nieźle leży w dłoniach. Wyświetlacz duży, fajnie podświetlany. Niestety, odbija wszelakie refleksy także gra na świeżym powietrzu w słoneczne dni może być mocno utrudniona. Po 2 tygodniach użytkowania wyskoczył mi martwy piksel, ale da się z tym jakoś żyć. Wbudowane głośniczki są całkiem w porządku, chociaż oczywiście lepiej się gra na słuchawkach. Bateria trzyma dosyć krótko - jeśli wezmę konsolkę do szkoły i jeszcze pogram po lekcjach, to trzeba ją ładować codziennie.
Co do gier, to jest naprawdę sporo tytułów wartych uwagi. Systematycznie staram się testować największe hity - na razie najbardziej do gustu przypadły mi Tekken i Locoroco, natomiast Patapon jakoś mnie nie wciągnął. Grafika jest w większości przypadków rewelacyjna (filmiki ze story mode w Tekkenie są przepiękne!).
Najbardziej jednak przypadła mi do gustu możliwość emulacji PS1. Ten wbudowany w cfw spisuje się doskonale, ani razu nie zdarzyło mi się, żeby jakaś gra odmówiła współpracy. Możliwość ponownego zagrania w Crasha, fajnale czy inne świetne gierki na przenośnej konsolce jest super (przypominają mi się czasy podstawówki ;)).
W sumie konsolka jest bardzo fajna, szkoda tylko że ze względu na krótki czas działania baterii traci sporo na mobilności. Jeśli jedziemy gdzieś dalej pociągiem, lepiej wyposażyć się w dodatkową baterię.

Offline Harun

Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 13, 2008, 07:32:35 pm »
Witam
Wczoraj zakupiłem psp razem z god of war i jedyne co mam do powiedzenia to to że maszynka zabija podobnie jak ps3 multimedialnością. Już zamówiłem kamerkę i patapona bo demko przeszedłem chyba z 7 razy. Co do Gow to właściwie zostało przeniesione wszystko co było znane z ps2 więc jest mega grywalność, mega grafa i oczywiście fajna historia. Ciekawa poza graniem jest opcja skypa i radia internetowego. opisze więcej jak się konsolką pobawię i dołączę aparat narazie mam odczucia jak najbardziej pozytywne.

Offline Kalasanty

Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 27, 2008, 10:06:59 pm »
Patapon jakoś mi nie podszedł - mam niezbyt dobre wyczucie rytmu, może to dlatego...
Poza tym przetestowałem też parę innych gier:
GoW - REWELACJA, piękny, wciągający slasher, może fabułą trochę naiwna ale to, co w grach tego typu najważniejsze - zabijanie - stoi na najwyższym poziomie. Siekanie przeciwników sprawia ogromną radość, cieszy duża ilość broni i możliwość ich ulepszania. Sterowanie jest bardzo wygodne, gałka analogowa spisuje się doskonale.
Flatout - bardzo ładna grafika (wygląda jak FO2 na PS2), rozgrywka podobna do tej z pc czy ps2, szkoda natomiast że soundtrack już taki fajny nie jest, brak jakichś znanych zespołów czy przebojów
Burnout - grafika średnia i gra imo niezbyt wciągająca, dobry jest jedynie OST

Offline Harun

Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 28, 2008, 07:51:09 pm »
Cytuj
Patapon jakoś mi nie podszedł - mam niezbyt dobre wyczucie rytmu, może to dlatego...
Może bo ja już mam pełną wersje i jak dla mnie gra wymiata bo nawet MGS4 na razie czeka na swoją kolejkę.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 25, 2008, 02:12:15 pm »
U mnie oststnio podział "obowiązków". Żona gra w Luxora, córka w Naruto: Ultimate Ninja Heroes, a ja zapadłem na Puzzle Questa. Problem w tym, że konsola jest jedna.

Offline DARKMAN

Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 25, 2008, 04:17:08 pm »
Puzzle Quest -> jakbys mial wersje na Live'a chetnie bym w multi popykal :). Zdaje sie niedlugo druga czesc ma byc wydana.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 27, 2008, 11:35:41 am »
Darkman --> Znaczy na X360? Jeśli jest, to poszukam...mógłbym się "uniezależnić" od PSP :P

Offline [robak]

Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 27, 2008, 03:13:06 pm »
Hm, ja właśnie się zastanawiam nad kupnem PSP. Warte polecenia Gambit? Czy wybór gier jest szeroki? :) Można spędzić parę dobrych godzin na graniu? Jakie są Wasze [Wy - posiadacze PSP :P] odczucia?

Offline DARKMAN

Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 27, 2008, 04:46:51 pm »
Gambit -> na XBLA masz Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, zdaje sie praktycznie jest to ta sama gra co na PSP (+ teraz wydali dodatek z dodatkowa mapa, paroma nowymi klasami itp, niestety chyba tez z $10 kosztuje). Na jesieni wychodzi Puzzle Quest:Galactrix, druga czesc i zapowiada sie bardzo ciekawie. Praktycznie wszystko rozwineli i zmienili klimat z fantasy na SF (jak nie trudno sie domyslic po nazwie :P). Dla mnie murowany zakup :)

[robak] -> PSP ma spory wybor gier (i zdaje sie jest wiecej dobrych gier niz na NDS), jednak duzo zalezy od osoby. Osobiscie teraz juz zupelnie nie gram na PSP i zbiera u mnie tylko kurz... Jak jeszcze bylem na studiach to jak mialem dluzsze przerwy miedzy lekcjami to se gralem, teraz po prostu czasu nie mam a bedac w domu wole odpalic X'a...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 27, 2008, 07:33:40 pm »
[robak] --> Na początku traktowałem PSP jako "odstresowywacz" i zabawkę. Wiesz, jakieś Locoroco, Tekkenik, Lumines. Ot konsolka na kolejkę u lekarza, czy coś w tym guście. Tyle, że potem dorwałem Valkyrie Profile: Silmeria, wspomnianego już Puzzle Questa, God of War, czy Silent Hill: Origins...no i skończyło się lightowe granie. Generalnie są tytuły na granie "na chwilkę" i rzeczy cięższe, nad którymi siedzisz tygodniami...jak dla mnie konsolka warta wydania tych pieniędzy...

No ale ja powoli z zatwardziałego PC'towca zmieniam się w konsolowego freaka.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Playstation Portable
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 27, 2008, 09:29:24 pm »
Dokładnie jak powiedział Gambit. Konsola nadaje się zarówno do grania w podróży jak i na długie godziny w domu. A gier jest multum. Także prawie wszystkie znane exclusive`y marki PlayStation także mają swoje odpowiedniki na tej konsolce. Że nie wspomnę o możliwościach dodatkowych zarówno tych oficjalnych (GPS, internet) jak i nieoficjalnych (emulacja starszych konsol np. SNES, masa dodatkowego "domowego" oprogramowania). Do absolutnych hitów zaś należy zaliczyć emulator PlayStation oficjalnie dodany do firmware konsoli. Dzięki niemu (po pewnym nieoficjalnym przeróbkom) jesteśmy w stanie grać w każdą grę z pierwszej generacji PlayStation. I muszę przyznać, że o ile w takiego FF VII nie chciałoby mi się grać ponownie na dużym ekranie, na konsolce gra prezentuje się tak wyśmienicie że poświęciłem na prawdę wiele czasu na ponowne przejście tego tytułu.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

 

anything