trawa

Autor Wątek: Playstation Portable  (Przeczytany 67150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dr. Zoidberg

Playstation Portable
« dnia: Grudzień 04, 2005, 03:27:37 pm »
Zapraszam do dyskusji o konsoli Playstation Portable. Jeśli nie wiesz co to PSP, czy UMD, warto wcześniej przeczytać TEN artykuł.

Jak dla mnie PSP to całkiem niezłe cacko, warte tego tysiąca złotych, niestety trochę gorzej z oprogramowaniem =/ Mieliście już przyjemność trzymać PSP w ręku? Czy może też uważacie, że to lanserski gadżet dla bogaczy? Let the fight begin! =)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Playstation Portable
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2005, 04:10:52 pm »
Gdybym miał dziecko w wieku naście lat i 1000 zł, z którymi nie wiedziałbym co zrobić, to bym PSP kupił :) Dla siebie raczej nie. Zbędny bajer.

Offline adiego

Playstation Portable
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2005, 08:45:43 am »
Droga nadal. Teraz zastanawiam sie nad PS2, choc perspektywa pilki noznej na PSP mnie kusi;)
Z tym, ze w Saturnie raty 20xO;) i Playaka 2 bym sobie z checia sprawil. 25 PLN miesiecznie, to nie duzo;p
Hmm... A 1000 na konsolke przenosna jakos szkoda...
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline śmigło

Playstation Portable
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2005, 08:01:11 pm »
Cytuj
Dla siebie raczej nie. Zbędny bajer.

koszt to 179 funtow. masz odtwarzacz  mp3, cos w rodzaju odtwarzacza dvd (bo wypuszczaja na to ogromna ilosc filmow) i konsole do gier. gdybym byl "konsolowcem" to bylby dla mnie prioretytowy zakup. zabawka jest git, co tu duzo mowic.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Playstation Portable
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2005, 08:11:49 pm »
Cytat: "śmigło"

koszt to 179 funtow. masz odtwarzacz  mp3, cos w rodzaju odtwarzacza dvd (bo wypuszczaja na to ogromna ilosc filmow) i konsole do gier. gdybym byl "konsolowcem" to bylby dla mnie prioretytowy zakup. zabawka jest git, co tu duzo mowic.


A i racje masz. Ja to odrazu zaszuflatkowałem ;) Ale podtrzymam zdanie, że to nie dla mnie - wolę w ogóle nie oglądać filmów niż się męczyć z tak małym ekranem, a odtwarzacz mp3 kupię za dużo mniejszą cenę. Choć nie umniejszam tym użyteczności samej PSP.

Offline śmigło

Playstation Portable
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2005, 08:21:45 pm »
Cytuj
wolę w ogóle nie oglądać filmów niż się męczyć z tak małym ekranem, a odtwarzacz mp3 kupię za dużo mniejszą cenę. Choć nie umniejszam tym użyteczności samej PSP.

hmm. co do tego nieoglodania filmow - wole w ogole nie grac w gry bo moge grac na domowym telewizorze? miedzyinnymi dlatego nazywa sie to "portable" ;) ale zalozmy, ze jedziesz pociagiem, autobusem, lecisz samolotem - masz do wyboru posluchac muzyki, pograc w gry i poogladac filmy. dla mnie to mega uniwersalny i optymalny "przenosny system". oczywiscie, ze mozesz kupic tanszy odtwarzacz mp3. mozesz tez kupic drozszy - jak np. i-pod nano, ktory ma jedynie opcje sluchania, kalendarza i przegladania zdjec. po prostu zalezy jak bardzo uzyteczna bedzie dla ciebie ta zabawka.
jedyna wada psp jaka zauwazylem jest jego wielkosc - jako odtwarzacz mp3. w takim wypadku i-pod nano rzadzi :)
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Playstation Portable
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2005, 09:38:38 pm »
Tylko jest dużo droższy :)

W sumie tak to jest ze wszystkim. Im bardziej "do wszystkiego" tym bardziej "do niczego" ;) Coś za coś.

Zmienim swoje zdanie na "przydatny bajer" :D  Ale to ciągle pozostaje "bajerem", który bym kupił tylko wtedy gdy naprawdę nie miałbym co z tym tysiącem zł zrobić.

Offline śmigło

Playstation Portable
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2005, 10:02:33 pm »
Cytuj
Tylko jest dużo droższy  

zalezy. jesli chodzi o sam odtwarzacz to jest faktycznie drogi, ale jego wielkosc (albo raczej malosc) a przede wszystkim jakosc mowia same za siebie.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Dr. Zoidberg

Playstation Portable
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2005, 10:38:34 pm »
Ok, rozwieje kilka watpliwosci, jako, ze mialem przyjemnosc testowac PSP =)

Zasadniczo w cenie PSP mamy:
- przegladarke zdjec - super dodatek do cyfrowki na wyjezdzie,
- odtwarzacz MP3 - to co zawsze,
- odtwarzacz filmow - zjada wszystkie tanie MP3 playery z opcja odtwarzania filmow. W praktyce tylko palmtop lub dedykowane odtwarzacze skutecznie konkuruja z PSP,
- konsole do gier - imo lepsza od DS, ale tego nie sprawdzilem empirycznie (takie odczucie)
- przegladarke internetowa - co prawda bez myszki, choc joy niezle sobie daje rade. Poza tym jest WLAN i USB, wiec zawsze cos sie znajdzie jako kontroler. Przegladanie stron idzie w miare, choc czasem sie kaszani - tutaj z pomoca przyjdzie pewnie ktorys tam update.
- wszystko, co ludzie na PSP napisza - elastycznosc PSP moze spowodowac, ze stanie sie to najtanszy i jednoczesnie najbardziej wielofunkcyjny palmtop na rynku =D

Co do wielkosc - miesci sie w kieszeni spodni, nie wspominajac juz o plecakach i innych takich; imo nie sprawia problemow
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline śmigło

Playstation Portable
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2005, 05:38:25 pm »
podpisuje sie pod tym obiema mackami. oprocz tej wielkosci - imo nie miesci sie do kazdej kieszeni ;) raczej do takiej na nogawce w bojowkach, niz takiej w spodniach jeansowych. natomiast, jesli szuka sie tylko odtwarzacza mp3, to w tej cenie warto kupic albo i-poda (nano szczegolnie ze wzgeldu na rozmiar) albo nowego sony walkmana, ktory ma wieksza pamiec niz 4gb nano a jest do tego jakies 40 funciakow tanszy. ale jesli chce sie miec mega kombo, to moim zdaniem jest to najlepszy i najszybciej budujacy sobie zaplecze sprzet tego typu. [/quote]
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline greah

Playstation Portable
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2005, 12:03:52 am »
Cytat: "śmigło"
Cytuj
Dla siebie raczej nie. Zbędny bajer.

koszt to 179 funtow. masz odtwarzacz  mp3, cos w rodzaju odtwarzacza dvd (bo wypuszczaja na to ogromna ilosc filmow) i konsole do gier. gdybym byl "konsolowcem" to bylby dla mnie prioretytowy zakup. zabawka jest git, co tu duzo mowic.
zapomniałeś o 400pln na memorkę, bo mp3 player z 32mb to śmiech na sali. wychodzi 1400 w porywach do "zaledwie" 1300

idąc do konkurencji mamy konsolę (450-500) i dobrego, wielkiego ipoda (800). filmy? w podróży? kogo okłamujemy :] ?


Dr.Zoidberg >>> "lepsza od DS". ok ale "odczucie"? gdzie? jakie? bo tam jest marian? osobiście wolę Adv Wars niż odgrzewane kotleciki :] a że stary jestem i większość praojców obecnych produkcji mam za sobą to szukam jakiegoś powiewu świeżości, a że fanboye sony powiedzą że to dziecinne to trudno - ja tam dorosłości osób po grach w jakie grają nie oceniam :badgrin:

Offline Dr. Zoidberg

Playstation Portable
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2005, 12:30:08 am »
Cytuj
idąc do konkurencji mamy konsolę (450-500) i dobrego, wielkiego ipoda (800). filmy? w podróży? kogo okłamujemy :] ?


Cytuj
"lepsza od DS". ok ale "odczucie"? gdzie? jakie? bo tam jest marian? osobiście wolę Adv Wars niż odgrzewane kotleciki :] a że stary jestem i większość praojców obecnych produkcji mam za sobą to szukam jakiegoś powiewu świeżości, a że fanboye sony powiedzą że to dziecinne to trudno - ja tam dorosłości osób po grach w jakie grają nie oceniam


Greathor
<-- Mamy tylko konsole z mini wyswietlaczem i mp3 player (za doplata z ew. mozliwoscia odtwarzania filmow, z mini wyswietlaczem ;). A gdzie przegladarka internetowa i elastyczny pseudo-palmtop?? Czemu filmy w podrozy sa glupim pomyslem?

<-- Szczerze nie zywie przywiazania do zadnej firmy produkujacej konsole, czy to przenosne, czy tez nie. Jestem PieCowcem i dzieki temu moglem surowo i bezstronnie podejsc do rzeczy.

<-- To, ze stawiasz DS nad PSP wynika tylko z Twoich preferencji co do gier. Racjonalnie rzecz biorac, PSP jest lepsze =D Jesli sklonnosc do gier exclusive dla Nintendo bedzie wieksza od wyzszosci technicznej PSP nad DS, wtedy lepszym bedzie DS...
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline greah

Playstation Portable
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2005, 12:00:20 pm »
Dr.Zoidberg
- wierz mi bądź nie ale NDS nadrabia słabszą grafikę i mały wyświetlacz pomysłami. oczywiście w obecnej chwili nie ma zbyt wiele tytułów wykorzystujących touchscreen ale np Nintendogs, Adv Wars czy rajcowne WWT. przeglądarka internetowa? w kraju, gdzie WiFi kojarzy się z HiFi?

czemu filmy w podróży są głupim pomysłem? jedno słowo - bateria :]


- wybór NDS nie wynika z moich preferencji. zawsze lubiałem produkty zarówno ze stajni sony jak i Ninny jednakże po pewnym czasie najnormalniej znudziło mnie ciągłe ciachanie potworów kierując Dante czy rozwalanie głów zombie po raz setny kierując Jill czy inną bohaterką RE:<sufix>. uprzedzę pytanie - nie, nie zdziecinniałem, po prostu po tylu latach tego samego już mam tego powoli dość. zauważ jaki tytuł jest najpopularniejszy wśród starszych graczy; nie jest to ani MGS ani RR tylko logiczne Lumines ;)



-jestem konsolowcem ale na szczęście nie fanboyem. Ninny lubię za Mariana podobnie jak Sony lubię za Tekkena i patrzę na to okiem konsolowca, który zjada kawałeczki tortu od czasów MegaDrive i powoli ten sam tort tyle, że z udziwnionymi świeczkami i złotą paterą nadal smakuje tak samo

Offline Dr. Zoidberg

Playstation Portable
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2005, 02:05:18 pm »
Spox, nie zakladalem, ze zdziecinniales. Np. w Japonii wlasnie takie podejscie do gier powoduje ciagle istnienie Nintendo =) Bateria, coz, podkreslilem to w artykule, ze na zbyt dluga podroz nie wystarczy, ale od czego ladowarka samochodowa czy battery pack? Wiadomo, dodatkowe koszty ;)

Co do WiFi, jak dla mnie byloby to git, bo mam cala uczelnie osieciowana, duze miasta juz powoli zyskuja miejsc, gdzie mozna sobie spokojnie posurfowac, wiec tak bardzo zle nie jest. Natomiast jesli rzeczywiscie nie ma sie dostepu do bezprzewodowki, to faktycznie ten argumen traci na znaczeniu...
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline śmigło

Playstation Portable
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2005, 07:38:51 pm »
Cytuj
czemu filmy w podróży są głupim pomysłem? jedno słowo - bateria :]

eh tam bez przesady.
co do pamieci. greah, jak stac cie na psp to i stac cie na pamiec, gry filmy itp. w innym wypadku nie widze sensu zeby to kupowac. wydasz prawie 1000zl na konsole, na ktorej polsuchasz tylko muzy (i to rapptem 5-8 kawalkow)? faktycznie bez sensu.
ale zakladajac ze stac cie na wszystkie "dodatki" psp staje sie bardzo dobrym kawalkiem elektroniki. nintendo ds nie mam, chociaz zastanawialem sie nad kupnem - wlasnie ze wzgledu na wifi. ubaw pograc sobie w wyscigi mario, ale... nintendo nie oferuje mi nic wiecej. a szczeniaczkami tez jakos nie mam ochoty sie opiekowac ;) kupuje wiec sony. wybor jest prosty.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

 

anything