trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3615 dnia: Czerwiec 26, 2017, 09:23:47 pm »
W sumie nie wiele dla mnie, a reszta do sprawdzenia -Owarimonogatari 2nd Season, Hajimete no Gal, Fate/Apocrypha,

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3616 dnia: Lipiec 11, 2017, 01:58:46 pm »
Jak na razie oglądnąłem sobie tylko pierwszy epek Fate/Apocrypha. Jest inaczej. Można powiedzieć, że gorzej, bo wszystko robi się zbyt shounenowate, ale jak się przymknie na to oko, to nie jest tak źle. Jakość wykonania serii Fate jak zwykle na nienagannym poziomie (na A-1 Pictures też można liczyć).

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3617 dnia: Lipiec 13, 2017, 04:36:03 pm »
Jestem po pierwszym odcinku Knights & Magic i jednym słowem: porażka. W pierwszym odcinku upchali połowę pierwszego tomu LN. Dużo ważnych scen pominęli, część zmyślili, resztę przeinaczyli. Jeśli ktoś nie czytał pierwowzoru szybko się zamota i odpuści sobie, a kto czytał zdenerwuje się  na masę przeinaczeń i też sobie odpuści. Szkoda czasu na to coś.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3618 dnia: Lipiec 17, 2017, 09:30:14 am »
Fate/Apocrypha #3 - jednak A-1 Pictures do pięt nie dorasta dla Ufotable jeżeli chodzi o choreografię walk i jakość animacji. Jak przypomnę sobie pojedynek Saber z Lancerem w Zero i popatrzę na pojedynek tych samych klas z 3go epka Apocrypha to mi się smutno robi. Zamiast finezji jest młócka, zamiast szczegółowej animacji kreska godna Kill la Kill. Jeszcze walka Mordred z 2go epka dawała jakąś nadzieję, ale teraz wyraźnie widać, że brakuje pomysłu i umiejętności, by sobie z walkami poradzić.


BTW. są juz PV No Game No Life: Zero. I to 3 nawet.
Jest na co czekać : )


EDIT: Knights & Magic - nie znam pierwowzoru, ale z miejsca czuć, że powycinano sporo i poskracano. Mnie to osobiście nie przeszkadza i nie gubię się w tym, ale brakuje jednak ogromnej dawki informacji o postaciach, relacjach i świecie. Pewnie z czasem to uzupełnią. Może to w sumie nie taki głupi pomysł.
EDIT2: po 3 epkach K&M jako osoba nie znająca oryginału stwierdzam, że anime ogląda się dobrze.
Nie wiem tylko po jaką choinkę główny bohater jest spadochroniarzem z naszego świata - nic to nie wnosi do historii.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 07:33:51 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3619 dnia: Lipiec 21, 2017, 04:54:32 pm »
Początkowo nic nie wnosi, ale potem będzie to bardzo znaczące. Na przykład zacznie wykorzystywać zdolność programowania do tworzenia nowej magii, a potem zacznie projektować nowe mechy czerpiąc z anime i sklejanych modeli z poprzedniego życia.


Jestem po 2 odcinkach Isekai wa Smartphone to Tomo ni. Zapowiada się lekka haremówka o przeciętnym facecie z naszego świata w świecie magii i miecza. A jego najpotężniejszą broniom jest smartfon osobiście stuningowany przez boga. Kreska ładna, ale puki co fabuła szczątkowa.

EDIT: a wracając jeszcze do K&M to przeczytaj kilka rozdziałów mangi. Jest wierna oryginałowi, więc porównaj różnice i oceń co lepiej wypada i co opuścili.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 07:22:08 pm wysłana przez Hollow »

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3620 dnia: Lipiec 24, 2017, 09:15:10 pm »

Ktoś się zainteresował sprawdzał? Mnie zaciekawiło, zabawne też jest to, że obojętnie za co się  zabiorą i zrobią mangę/anime to w grę wkraczają jakieś techniki, poziomy geniusze :)

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3621 dnia: Lipiec 24, 2017, 10:11:55 pm »
Nie widziałem, ale w sumie bym zobaczył. :D

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3622 dnia: Lipiec 25, 2017, 03:06:14 pm »
Ja oglądam. Całkiem sympatyczne, łącznie z głównym bohaterem który w sumie nie jest jakąś totalną ciapą i generalnie ujął mnie tym jak potrafił docenić skill i poziom faceta który zawodowo obmacuje najlepszą panienkę w okolicy :smile:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3623 dnia: Lipiec 25, 2017, 07:07:09 pm »
Skoro nie ma głosów przeciw, a nawet lekkie za. To nie pozostaje nic innego jak zainteresować się tytułem.

Offline LordDisneyland

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3624 dnia: Sierpień 08, 2017, 07:33:23 pm »
Słuchajcie, wiem, że "Bungou-Stray Dogs" to nowością dawno juz nie jest, ale jestem ciekaw waszych opinii. Warto te tomiki kupować?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3625 dnia: Sierpień 15, 2017, 11:24:16 pm »
http://www.animenewsnetwork.cc/news/2017-08-15/utena-penguindrum-kunihiko-ikuhara-to-direct-new-work-at-mappa/.120133

Kunihiko Ikuhara to reżyser Uteny, Mawaru Penguindruma a ostatnio Yurikuma Arashi.
Innymi słowy - ostre odloty gwarantowane.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3626 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:14:01 pm »
Violet Evergarden  - Kyoto Animation, przynajmniej jeżeli chodzi o animację, kolejny raz pokazuje klasę.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3627 dnia: Wrzesień 13, 2017, 05:45:27 pm »
Rzeczywiście kusi oko, nie wiem czemu od razu rzut do pamięci z zażenowaniem po obrazy z berserka 2016 i 2017.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3628 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:09:07 am »
https://www.youtube.com/watch?v=iPkljmFKzEM

Trudno to nawet teaserem nazwać, ale myślę, że szykuje się niesamowita perełka. (:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3629 dnia: Wrzesień 28, 2017, 02:22:18 pm »
Zmartwiło mnie to "short" na końcu.