trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3600 dnia: Grudzień 19, 2016, 10:04:02 pm »
Zaczarował mnie ten ED, warto się za serię brać?

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3601 dnia: Styczeń 01, 2017, 11:29:54 am »
Jestem po Fate/Grand Order. Takie sobie to. Bohater jest członkiem jakiegoś magicznego stowarzyszenia którego celem jest zapewnienie istnienia ludzkości. Mają do pomocy magiczny hologram Ziemi, który pokazuje punkty zapalne, które mogą spowodować wyginięcie ludzkości. Jeden z takich punktów jest w Fuyuki w 2004 roku, ale zanim organizacja może wysłać agentów wybuchają bomby i szlak trafia całą organizację. Bohater, jego koleżanka i szefowa organizacji trafiają do Fuyuki przez przypadek, ale zamiast znanego miasta trafiają do ruin miasta, każdy Sługa (poza jednym) jest spaczony a klasy są pomieszane (Rider to Lancer, Lancer to Caster). I muszą to naprawić. I tak to wygląda. Odcinek jest prequelem do gry i jako anime prezentuje się średnio. Postacie są słabe (zwłaszcza przywódczyni tej organizacji, która jest odpowiednikiem Rin z gry - tłumaczy bohaterowi co i jak robić i o co w tym chodzi,tylko bez całego uroku, charakteru i klasy Rin), walki są takie sobie ( Całą uwagę kradnie Lancer z F/SN, który jest Casterem i wymiata). Mam tylko nadzieję, że grę przetłumaczą na angielski, bo z tego co widziałem na zwiastunach to chętnie bym w to pograł.

Offline Pierniczek

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3602 dnia: Styczeń 06, 2017, 04:14:18 pm »
Jakoś w styczniu ma być nowy sezon Blue Exorcist, mam do tej serii sentyment.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3603 dnia: Styczeń 06, 2017, 05:11:14 pm »
Dzisiaj ma być emitowany pierwszy odcinek

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3604 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:17:36 am »
Kimi no Na wa przejęło tytuł najlepiej zarabiającego anime w historii, przebijając jednocześnie Spirited Away!

Damn, nie mogę się doczekać, by zobaczyć to w jakiejś rozsądnej jakości! A gdyby tak jeszcze dotarło do naszych kin...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3605 dnia: Styczeń 17, 2017, 09:57:10 am »
Będę musiał to w końcu oglądnąć - znajomy reklamuje to tak, jakby chciał to sprzedać : )

Poza tym z nowości jestem miło zaskoczony Youjo Senki. Główna bohaterka/bohater to prawdziwy powiew świeżości wśród pozostałych anime : ) Do tego dobra animacja i kreska, oraz naprawdę dobra reżyseria.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3606 dnia: Marzec 05, 2017, 08:36:02 am »
Wiosna zapowiada się naprawdę fajnie:
https://myanimelist.net/anime/season/2017/spring
Sword Oratoria - mangą się zaczytuję.
Kekkai Sensen & Beyond - pierwszy sezon ze świetnym klimatem. Liczę na powtórkę.
Clockwork Planet - manga fajna, zobaczymy, jak wyjdzie z ekranizacją.
Uchouten Kazoku 2 - Benten wraca!

I sporo jakiś nowych cosiów, którym dam szansę.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3607 dnia: Marzec 05, 2017, 12:06:41 pm »
Na pewno zobaczę kilka odcinków Renai Boukun. Manga potrafiła mnie rozbawić do łez, więc i anime dam szansę. Mam nadzieję, że nie zmienią ani nie ocenzurują anime.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3608 dnia: Marzec 07, 2017, 09:43:01 pm »
Ech, Shingeki no Kyojin też wypadałoby obejrzeć, Natsume Yuujinchou z ogromną chęcią, P.A. Works wraca do ataku...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3609 dnia: Kwiecień 03, 2017, 11:56:50 am »
Granblue Fantasy - poprawnie zrobione anime na podstawie gry. Sztampowe, ale nadrabiające szczegółami. Można sobie z czystym sumieniem odpuścić, ale można też przy śniadaniu oglądnąć jeden epek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3610 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:48:59 am »
Re:Creators - całkiem fajne odwrócenie ról, gdzie to nie główny bohater ląduje w innym świecie (gry, książki etc.) tylko postacie z opowieści lądują w naszym świecie. Główny bohater trochę dupowaty, ale reszta postaci bardzo fajna, a animacja, kreska i aranżacja walk kapitalna.
Jak dorzucą do tego dobrą fabułę, to dostaniemy naprawdę świetne anime.

Sword Oratoria - jakoś nie przemówił do mnie ten pierwszy epek. Pomerdali chronologię i jakoś dziwnie mi się to ogląda. Pod względem animacji poprawny średniak. Mam mieszane uczucia, ale ten jeden odcinek tygodniowo mogę oglądnąć.

Zero kara Hajimeru Mahou no Sho - znowu wiedźmy w trochę poważniejszej odsłonie. Tym razem w settingu fantasy. Pierwsze dwa epki zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie. Jest w miarę poważnie, bohaterowie fajni, animacja też fajna. Zobaczymy, jak będzie z fabułą.

Uchouten Kazoku 2 - w endingu są pocztówki z wakacji Benten. Nic mi więcej nie potrzeba od życia xD
Dla fanów pierwszego sezonu totalne must-see.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3611 dnia: Kwiecień 23, 2017, 01:20:50 pm »
Zachęcony powyższym postem przełamałem swoją passę wertowania staroci i zabrałem się za drugi sezon Uchouten Kazoku. Dwa odcinki zjedzone, Benten jeszcze nie ma, ale może to i dobrze - apetyt tylko rośnie! :smile:

A tak poza tym - dalej jest świetnie, a może nawet jeszcze lepiej, niż pamiętałem. Anime ma w sobie lekkość produkcji z gatunku "slice of life", a jednocześnie cały czas absorbuje nas lekko abstrakcyjnymi losami tanuki i tengu, które mieszczą się gdzieś na granicy świata realnego i tego ze snów. Dla mnie istna perełka, zwłaszcza, że anime ma swoją charakterystyczną kreskę, styl i bardzo przyjemną dla oka kolorystykę. Oglądałem wczoraj wieczorem z uśmiechem na pyszczku.

Edit:

W sumie muszę dodać jeszcze kilka rzeczy, bo jestem strasznie pozytywnie zaskoczony.
  • To naprawdę super, że jakość produkcji się praktycznie nie zmieniła. W sumie teraz to już mniej spotykane zjawisko, ale kiedyś z sezonu na sezon stylistyka produkcji potrafiła się diametralnie zmieniać. Tutaj od razu poczułem się jak w domu, a jest to ładnie urządzony dom. :)
  • Yasaburou jest jakimś ucieleśnieniem wartości z buddyzmu zen. Co jest genialne - nie rumieni się, nie rozżala nad sobą, nie stresuje, przechodzi nad wszystkim do porządku dziennego i z miejsca elastycznie reaguje na każdą sytuację. Obserwowanie takiego głównego bohatera, to czysta przyjemność. Zresztą, nowa postać - Tenmaya - również po części zdaje się hołdować tym zasadom.
  • Zaskoczyła mnie scenka w której Yasaburou pali papierosa. Z jakiegoś powodu wydawało mi się, że jest nastolatkiem, nie młodym dorosłym. Ale w tym kontekście zabieganie wszystkich o względy Benten zdają się być nawet bardziej racjonalne.
  • Nidaime to również interesująca nowa postać. Dobrze, że w drugim sezonie dzieje się coś nowego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 01:41:55 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3612 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:00:37 pm »
http://imgur.com/a/ItvT2

W sumie fajne zestawienie. Są gify, żeby zobaczyć na szybko kreskę/animację, jestem opinia użytkownika i krótki opis. Może komuś pomoże jeszcze wydłubać sobie coś z tego sezonu. :)

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3613 dnia: Czerwiec 26, 2017, 03:08:17 pm »
Jest lato, jest anime:

https://myanimelist.net/anime/season

Z tego wszystkiego na pewno zobaczę Fate/Apocrypha i Knights & Magic

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3614 dnia: Czerwiec 26, 2017, 08:54:32 pm »
Ale bida. Fate/Apocrypha, Owarimonogatari 2nd Season i może jeszcze Katsugeki/Touken Ranbu.

 

anything