Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 748436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3465 dnia: Październik 16, 2014, 02:34:57 pm »
Też się przyłączam do opinii, że Esdeath jest bardzo fajniutka. Nie mogę też zaprzeczyć, że anime ogląda się lekko i przyjemnie. Czy to względu na akcje przeplataną głupiutkim romansem, czy na zaskakujące twisty w fabule. Ale wiele rzeczy poza tym - animacja, główny bohater, prowadzenie akcji, czy choćby nawet same imperial armsy - dupki nie urywa.

Edit: I w sumie odechciało mi się rozpisywać na temat obecnego sezonu, ale polecić mogę wszystkim do sprawdzenia Shingeki no Bahamut: Genesis. Pod względem animacji o parę klas wyżej jak w powyższej produkcji, do tego klimat wszechobecnego misz-maszu wszystkiego z wszystkim może przywodzić na myśl jakieś samuraje champloo, czy pokrewne, tyle że w o wiele lżejszym tonie. Imho pierwszy odcinek świetny.

A, i Gugure! Kokkuri-san z komedii, w tym przypadku o zblazowanej dziewczynce, która podaje się za lalkę i przyzywa lisiego boga. Jeżeli kogoś śmieszy ta scenka - http://www.youtube.com/watch?v=2iK69IQ8Dwg&t=4m19s to polecam, jak nie, to nie. xD
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 02:52:30 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3466 dnia: Październik 16, 2014, 04:28:55 pm »
Przekonałeś mnie do tej komedii x D

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3467 dnia: Październik 16, 2014, 05:05:25 pm »
Cóż za wyjątkowa jednomyślność lokalnego fapdomu w kwestii Esdeath - niechaj zatem słowo stanie się ciałem i ja też dołączę do grona fanbojów :wink:
W czternastym epie (tym na wyspie) dialog mnie pozamiatał:
- (...) Esdeath, zadaj mi jakoś ból
- Och, Tatsumi, wiedziałam że cudownie do siebie pasujemy ♥
-... żebym upewnił się że nie śnię!

Aha, w temacie dalszych rozważań jak mógłby dalej przebiegać ten gorący romans polecam 14 ep Akame Theater (jeśli ktoś przepadkiem nie widział) :D

ps. spoilery już dawno nie działają, bodajże od ostatniego upgrade'u forum, pozostaje po chłopsku bawić się w zamienianie kolorów na biały
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 05:09:01 pm wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3468 dnia: Październik 16, 2014, 10:30:19 pm »
Gugure! Kokkuri-san ... polecam, jak nie, to nie. xD



Zaraz...jak...hee? Dezajn głównej bohaterki mnie zmiażdżył. Przy scanie gościa z kartonem i uśmiechem dostałem mindblowa. :0
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3469 dnia: Październik 23, 2014, 11:45:47 am »
W 2 i 3 odcinku Log Horizon mamy walki z potężnymi potworami. W pierwszym sezonie śmierć postaci była dość problematyczna. Teraz padają jak muchy, ale nikogo to nie rusza.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3470 dnia: Październik 24, 2014, 10:24:43 pm »
Hm, a nie jest czasem tak że podczas Full Raidu obowiązują nieco inne, zamknięte, zasady? Już sam fakt że się respawnują na miejscu, a nie w katedrze na Akihabarze jak to było dotychczas by na to wskazywał. Może dopiero gdyby ich jakiś smok wyczochrał w komplecie nastąpiła by "prawdziwa" śmierć i wymuszone przerwanie imprezy?
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3471 dnia: Październik 24, 2014, 11:09:16 pm »
Trzeba by książkę przeczytać. Tam pewnie jest więcej opisane.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3472 dnia: Październik 28, 2014, 04:35:54 pm »
Sanzoku no Musume Ronja smutek trochę bo to w czy de... co prawda modele i cellshading wyglądają w porządku ale animacja tych kukiełek zdradza... ehhhhh a miałem nadzieje, cóż pozostaje sprawdzić czy jednak mimo wszystko się obroni ale pierwsze ale technika 3d zepsuła pierwsze wrażenie :(

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3473 dnia: Listopad 06, 2014, 08:55:14 am »
Madan no Ou to Vanadis - jestem miło zaskoczony. Po screenach spodziewałem się czegoś pokroju Seikoku no Dragonar. A tu zdziwko - biusty choć są, to nie są głównym daniem, bohaterowie całkiem znośni choć na pierwszy rzut oka sztampowi, historia sensowna, smoki też niby są, są magiczne miecze itp. A jednak odbiór całkiem inny. Niby to samo, ale wszystko jest zrobione z poważniejszym podejściem, sensowniej, bez majtkowych żartów, bez nachalnego haremu. Ogląda się bardzo przyjemnie.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3474 dnia: Listopad 06, 2014, 01:06:08 pm »
True, bardzo lekko wchodzi, mimo tego, że brakuje tej produkcji jakichś cech szczególnych. Na podobnej zasadzie zatrzymałem się w tym sezonie jeszcze przy Trinity Seven i Akatsuki no Yona. Bez szału, ale odcinki przelatują błyskawicznie. Przy czym pierwsze to bezczelna haremówka przykryta akcją, a drugie sympatyczne przygodowe shoujo, kojarzące mi się z produkcjami, które kiedyś się robiło, a obecnie są na wymarciu.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3475 dnia: Listopad 06, 2014, 05:28:22 pm »
Yona bardzo właśnie mi przypadła do gustu z tego powodu, że czuć w niej tą nutkę oldschoolu. No i fakt fajnej postaci kobiecej jako głównej bardzo na plus, nie jestem zwolennikiem SJW ale kobitka zamiast faceta w animcu przygodowym to miła odmiana.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3476 dnia: Grudzień 27, 2014, 08:05:56 pm »
Tradycyjnie. Nowy sezon nowa lista :



Z tego wszystkiego chyba zobaczę nową Durarare .

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3477 dnia: Grudzień 28, 2014, 10:46:29 pm »
http://anichart.net/spring - można też podejrzeć trochę wiosnę. Sama zima zapowiada się dość spokojnie, co mnie w sumie zadowala, bo i tak mam trochę zaległości, które bym w końcu rozpracował.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3478 dnia: Styczeń 09, 2015, 06:57:43 pm »
Jakby ktoś się na coś niespodziewanie fajnego w nowym sezonie natknął, to dajcie znać, bo mnie przywaliła obecnie tona obowiązków i nie mam czasu się bawić w riserczowanie.  :cry: :cry: :cry:

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3479 dnia: Luty 10, 2015, 04:05:23 pm »
Ogarnąłem w końcu pobieżnie sezon zimowy, póki co po jednym odcinku z rzeczy, które wydawały mi się ciekawe na pierwszy rzut oka. I tak oto tytuł zaskoczenia sezonu otrzymuje Rolling☆Girls, podtrzymując klimaty znane z Kill la Kill, czy starszych produkcji Gainaxu. Na ekranie dzieje się dużo, chaotycznie i kolorowo, a przede wszystkim z odpowiednim wyczuciem i smakiem. Jeżeli ktoś lubi te klimaty - gorąco polecam.

Junketsu no Maria to kolejna wariacja wokół tematyki wiedźm, luźna i przyjemna. Szczególnie do gustu przypadł mi projekt postaci głównej bohaterki, który z jakiegoś powodu kojarzy mi się z kreską Akiry Toriyamy. Specyficzne cieniowanie nosa, łagodny górny łuk przy ciągnięciu linii oczu. Bardzo mi się to podoba.

Saenai Heroine no Sodatekata to całkiem fajna haremówka, w której główną ekipę łączyć będzie cel wspólnego wykonania gry. Duży plus za zgrabne dialogi, które z dystansem i ironią odnoszą się do obecnej kondycji japońskiej popkultury.

Shaftowe Koufuku Graffiti jest klasyczną serią leczniczą. Główna bohaterka odtwarza potrawy swojej babci, a wszystko otulone jest ciepłym i relaksującym settingiem. Na zmagania z nudą seria zdecydowanie nie styknie, za to na odpoczynek po ciężkim dniu pracy idealna.

W Ansatsu Kyoushitsu (TV), czyli Assassination Classroom czegoś mi brakuje. Koncepcja najeźdźcy z obcej planety, który postanawia zostać nauczycielem, a do tego jego uczniowie mają za zadanie na przestrzeni roku go zabić, bo w przeciwnym wypadku zniszczy całą ziemię, jest osobliwa, ale nie mogę powiedzieć, by samo anime było wyjątkowo wciągające, bądź w jakikolwiek inny sposób wyróżniało się. Ot, zwyczajna fajna seria.

O Death Parade już napomknąłem w innym temacie. Solidna animacja, świetna kreska, interesujący pomysł na anime. Bardzo się cieszę, że z pojedynczego odcinka powstała cała kontynuacja.

Nie wyrobiłem za to jeszcze sobie zdania na temat spin-offu jedynej idolkowej serii, która naprawdę mi się do tej pory spodobała. W pierwszy odcinek The iDOLM@STER Cinderella Girls widać było, że włożono trochę pieniędzy, jak i nie można powiedzieć, żeby animacja była jakkolwiek leniwa, ale miejscami miałem wrażenie, że coś z buźkami postaci było nie tak. Trochę jakby były środku na produkcję, ale nie wszędzie robotę wykonywano z należytą starannością. Na temat samych postaci również trudno coś powiedzieć, gdyż przewinęły się jedynie dwie bohaterki, całkiem zresztą podobne do Haruki i Chihayi z oryginalnego Idolm@sa. Będę oglądać dalej, liczę na to, że się rozkręci.

No i jedyny drop póki co - Yoru no Yatterman. Z sentymentu chciałem zerknąć cóż wymodzili wokół mojej bajki dzieciństwa, ale nie mogę powiedzieć, żeby anime szczególnie mnie zaciekawiło. Seria została przystosowana do obecnych czasów, pomysł na to, żeby bohaterami byli potomkowie bandy drombo całkiem spoko, ale nic mnie w tej pozycji nie przykuło do ekranu. Bez nienawiści i rozczarowania, ale dropłem.

 

anything