Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 750240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3450 dnia: Wrzesień 09, 2014, 11:22:46 pm »
O, to nawet całkiem realnie im to wyszło. W sumie to rzadko w MiA logicznie podchodzą do tych zagadnień. No dobra, to jutro zobaczę jak to wygląda, bo jakoś Agame ga Kill poczekam chyba na resztę odcinków i oglądnę ciurkiem.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3451 dnia: Wrzesień 15, 2014, 03:08:35 pm »
Jest ostateczna wersja listy anime emitowanych w jesiennym sezonie i przybyło kilka godnych uwagi pozycji do zobaczenia:




Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3452 dnia: Wrzesień 15, 2014, 06:07:39 pm »
Fate, Mushihi, Psychopass to pewniaki Musume Ronia tez na pewno zobacze bo pierwszy raz Ghibli maczało palce w serii TV.
Ciekawy jestem bo Ghiblii zapowiadało że w najbliższym czasie z filmami koniec... ale gdyby tak zaangażowali się w serie TV to mogłoby się dużo dobrego wydarzyć :)

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3453 dnia: Wrzesień 15, 2014, 07:23:24 pm »
Dla mnie pewniakami są Terra Formars no i przede wszystkim Kiseijuu i Ronia. Mushishi w sumie też, ale to zostawię sobie na później, gdy wyjdzie już wszystko. Fate to murowany gniot, a Psychopass średniak więc małe szanse, że zobaczę nawet 1 odcinek.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3454 dnia: Wrzesień 15, 2014, 08:02:59 pm »
Dla mnie pewniakami są Terra Formars no i przede wszystkim Kiseijuu i Ronia. Mushishi w sumie też, ale to zostawię sobie na później, gdy wyjdzie już wszystko. Fate to murowany gniot, a Psychopass średniak więc małe szanse, że zobaczę nawet 1 odcinek.
Terra Formas brzmi ciekawie, ale obawiam się czy podoła...
Fate... pierwszy sezon mi się nie podobał ale prequel trzymał fajny poziom, jeżeli nowy fate będzie jak prequel to mimo wszystko na miano gniota sobie nie powinien zasłużyć :wink:
Co do Psycho Pass to poziom Ghosta czy Ergo mu daleko, jednak mimo wszystko oglądało się przyjemnie, a i ta wizja przyszłości jakaś bardziej bliska temu czego można się spodziewać.
O ile kocham Cyberpunk to niestety bardzo się postarzał i widać, że świat poszedł w trochę innym kierunku niż ta już nieco leciwa wizja... choć niektórzy twierdzą że już żyjemy w cyberpunku :smile: 

Patrząc na taką technologie człowiek zaczyna się zastanawiać:
http://www.ted.com/talks/hugh_herr_the_new_bionics_that_let_us_run_climb_and_dance?language=en
http://www.livescience.com/47708-human-brain-link-sends-thoughts.html

 :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 08:12:26 pm wysłana przez wyspa »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3455 dnia: Wrzesień 15, 2014, 08:09:58 pm »
Nowy Fate to po prostu dłuższa wersja filmu kinowego, więc raczej będzie ciekawszy od pierwszej serii.
Ciekawi mnie czy wyciągną z tego 12 czy 24 odcinki. Ciekawi mnie ile wykorzystają scen, które były w grze, a pominięto je w filmie...

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3456 dnia: Wrzesień 16, 2014, 11:30:06 am »
A mnie ucieszył Nanatsu no Taizai, śledzę mangę i nawet wesoło mi się to czyta, pomimo początkowego sceptycyzmu i bodaj 2 dropów. :p
Chociaż obawiam się jak im to wyjdzie.
Po za tym Log Horizon 2 bo pierwsza seria była ciekawa oraz ten tytuł od Ghibli mocno mnie ciekawi, do tej pory królowali w kinówkach.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3457 dnia: Październik 05, 2014, 01:57:29 pm »
Jesień 2014

Terra Formars - zdaje się, że brutalną mangę, która mogłaby przywodzić na myśl futurystyczne Shingeki no Kyojin, znacząco tutaj ugrzecznili. I mimo że sam nie przepadam za fontannami krwi i flaków, to cenzurowanie połowy anime, kiedy ono samo w dużej mierze na tym elemencie bazuje, trochę rozmija się z celem. Z ciekawości jednak jeszcze dwa próbne odcinki kuknę, bo sam klimacik jest na tyle absorbujący by być zaciekawionym - "co dalej?".

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3458 dnia: Październik 05, 2014, 03:05:57 pm »
Po nowym odcinku Log Horizon. Akcji jest niewiele, ale za to pojawia się pewna nowa postać, a opening zapowiada pojawienie się kilki innych ciekawych postaci i zdarzeń. A ostatnia scena robi apetyt na dalsze odcinki.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3459 dnia: Październik 06, 2014, 01:31:29 pm »
Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo - pierwsze skojarzenie "Strike Witches". Tyle że tutaj typiarki latać będą bardziej w mechach, a nie samolotonogach, a ecchi zamiast na wesoło, to jest na żenująco. Bo przynajmniej ja zażenowany byłem ostatnią sceną gwałtu, czy co tam się nie stało. Do tego wpleciony gdzieś jest element segregacji ze względu na jakąś specyficzną mutację przy urodzeniu, która pozwala niszczyć magię, która broni porządku tego świata, więc ci mutanci są źli, ale główna bohaterka całe życie była dobra i teraz nagle okazuje się zła, bo też ma tam coś zmutowane i przyjmują ją do super jednostki, żeby broniła wszechświat w skąpym stroju, bo przecież nie wszystko zło co się świeci. W każdym razie zupełnie tego nie kupuję, drop.

Sora no Method - anime od świeżuteńkiego studia 3Hz, które widać, że się postarało ze swoim pierwszym odcinkiem. Mocno przyłożono się do animacji, a gdyby tylko zwiększyć ilość klatek, to oglądałoby sie to z niebywałą przyjemnością. Całość trąci klimatami VN'ek spod szyldu "Key", a to za sprawą scenariusza skreślonego przez Hisaye Naokiego od "Kanon" i "Soli". A lubię mieć od czasu do czasu przyjemność obcowania z takimi tworami. Do tego podszywane to wszystko jest lekką aurą zjawisk nadprzyrodzonych i okruszków życia. Póki co taka klasyczna siódemka, ale liczę na to, że anime zamiast nudzić będzie urzekać i zasłuży na nawet lepszą ocenę.


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3460 dnia: Październik 07, 2014, 09:49:17 pm »
World Trigger - kolejny shounenik z popularnym ostatnio katastroficznym motywem najazdu potworów (w tym przypadku z innego wymiaru) na biednych ziemian. Tych z kolei broni jakaś tam specjalna organizacja i ich "triggery", które umożliwiają transformacje i power upy. Projekty postaci marne, animacja marna, całość - mówiąc dość optymistycznie - średnia. Drop.

Denki-gai no Honya-san - całkiem przyjemna komedyjka ze studia Shin-Ei Animation, którego 90% portfolio, to właśnie Shin-chany i Doraemony. Efekt przypomina nieco Working!!, tyle że osadzone w sklepie z mangami, nie zaś restauracji. Parę razy mi się parskło (koncepcja sommeliera mang xD), parę razy uśmiechnęło. Myślę że zostanę przy tej produkcji.

Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken - zaskakująco fajne 3-minutowe komediowe shorty. Setting rozchodzi się o małżeństwo w którym on jest otaku, a ona jest... A ona nie jest otaku. Poniższy dialog całkowicie podbił moje serducho:

Cytuj
- I don't get those at all... are they interesting?
- Interesting? Mashiro-tan is my waifu!
- I'm your wife!
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 11:19:36 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3461 dnia: Październik 08, 2014, 01:11:49 am »
Też dziś sobie obejrzałem te shorty Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken i teksty są tam zaskakująco dobre. Chociaż jak omawiał animca z kina to kilka razy strzeliłem w spacje bo nie wyrabiałem z czytaniem...za szybko leciało. :D Tylko nie łapię czemu się przefarbowała (?) na blond.
Tekst o waifu dla mnie motywem tygodnia. :)

A ten tytuł podobny do Workinga mnie zaciekawił, lecę go zobaczyć.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Krova

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3462 dnia: Październik 16, 2014, 12:58:22 pm »
AKAME GA KILL JEST ŚWIETNIE I NIE WIEM JAK MOŻE SIĘ WAM NIE PODOBAĆ. Spodziewałem się średniego shounena a dostałem jakiś cudowny miks z haremówką,
Spoiler: pokaż
ze śmiertelnymi bohaterami
, złymi postaciami, które są likeable (nie mówię o ministrze, który jest beznadziejny, ale Jaeger to zbieranina postaci z którym można sympatyzować na równi z ekipką głównych bohaterów), latającymi kończynami i krwistością no i totalny szoker w postaci
Spoiler: pokaż
Esdeth zakoc**jącej się w głównym bohaterze i zabierącej go ze sobą
- rewelacja. Postać Esdeath to mój osobisty fav - na początku przedstawiona jako pure evil nazi general, potem coraz częściej pokazana ze słodszej strony i robiąca cudowne blushe :3

HNNNGG



 powodem, dla którego ostatnio oglądam mało serii, jest moje zmęczenie powielanymi w nieskończoność szablonami, AgK zdecydowanie wykracza poza schematy, oferując odświeżającą mieszankę, której na pewno nie dropnę :3

spoilery się popsuły, czy ja robię coś źle?

Co do Aldnoah Zero - mnie np zupełnie odrzuciły 3d mechy animowane w rażąco mało płynny sposób.


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-11/working-wagnaria-anime-gets-3rd-season/.77485


za komentarz niech wystarczy fakt że obrazek wyciągnąłem z mojego yamada folderu <33333333333333
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 01:12:05 pm wysłana przez Krova »
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3463 dnia: Październik 16, 2014, 01:46:48 pm »
W Esdeth fajne jest to, że jedynie ukazano jej inną stronę, ale nie zrobiono z niej jakiejś bardziej dobrej postacie - dalej jest taką same chorą sadystką : )

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3464 dnia: Październik 16, 2014, 02:18:38 pm »
Faktycznie wczoraj nadgoniłem animca AgK i muszę przyznać iz Esdeath ładnie wybrnęli, nie naginając jej w żaden sposób, można powiedzieć, że idealnie wyważyli jak w mandze, dzięki czemu mamy poronioną sadystkę i słodką dziewczynę w jednym. :biggrin:
Spoiler: pokaż
Ach ten Tatsumi...noc poślubna mogła by mieć ciekawy i zaskakujący przebieg, gorzej jakby oglądał się za innymi. xD


I czemu ktoś wyłączył spoilery...?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau