Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3435 dnia: Sierpień 20, 2014, 09:29:13 am »
Mnie tam Akame ga Kill pasuje, ale to może być wynikiem tego, że znam dobrze mangę, gdzie takie konwencje łapie się dużo łatwiej.
No i przynajmniej w mandze podobieństw do FMA nie widziałem, ale jak patrzę na anime, to rzeczywiście pewien stopień podobieństwa jest, choć imo konwencja jest inna, a bohaterowie to w ogóle są inni.

Btw. oglądam Illya 2wei! i naprawdę świetnie się bawię przy tym anime. Kreska i zachowanie postaci idealnie do mnie trafiło, do tego fajny humor - to wszystko razem powoduje, że trudno mi się od tego oderwać. No i te miny strzelane przez Illię : )

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3436 dnia: Sierpień 20, 2014, 02:05:55 pm »
Illye odpuściłem sobie na pierwszym sezonie. Jakoś klimat mi nie podchodził...

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3437 dnia: Sierpień 20, 2014, 06:41:33 pm »
Jeżeli chodzi o anime akcji to od Akame ga Kill i Tokyo Ghoula o niebo lepiej dla mnie wypada choćby Zenkyou no Terror. Kreska postaci momentami mi nie pasuje, ale wszystkie pozostałe elementy są naprawdę dobre.

A i tak jak dla mnie w tym sezonie królują spokojne serie - Barakamon, Ao Haru Ride, czy Gekkan Shoujo Nozaki-kun. Bardzo sympatyczne produkcje.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3438 dnia: Sierpień 20, 2014, 10:15:19 pm »
Jeżeli chodzi o anime akcji to od Akame ga Kill i Tokyo Ghoula o niebo lepiej dla mnie wypada choćby Zenkyou no Terror. Kreska postaci momentami mi nie pasuje, ale wszystkie pozostałe elementy są naprawdę dobre.
Aye. Zankyou no Terror trzyma póki co poziom, choć jak z tego wszystkiego wybrną później to już jest inne pytanie.
Tokyo Ghoula sobie darowałem w związku z cenzurą.
Akame ga Kill na razie ogląda się nieźle.

Cytuj
A i tak jak dla mnie w tym sezonie królują spokojne serie - Barakamon, Ao Haru Ride, czy Gekkan Shoujo Nozaki-kun. Bardzo sympatyczne produkcje.
Znów ciężko się nie zgodzić. Właśnie oglądałem siódmego Nozakiego i momentami zdychałem ze śmiechu.
Do listy dodałbym jeszcze przesłodziaśną Hanayamatę, oraz Rokujouma no Shinryakusha - ta ostatnia ze względu na Mahou Shoujo Rainbow Yurikę :biggrin: Jej postać budzi we mnie naprawdę dziwne, nieznane mi wcześniej pokłady osobowości... ekhm, dość powiedzieć że ten jej płaczliwy głosik regularnie rozsmarowuje mnie po ścianach.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3439 dnia: Sierpień 21, 2014, 05:57:46 am »
Do listy dodałbym jeszcze przesłodziaśną Hanayamatę, oraz Rokujouma no Shinryakusha

Hanayamata jest w porządku, choć na początku oczekiwałem czegoś więcej. RnS jakoś sobie odpuściłem, a chyba będę musiał kuknąć na wszelki wypadek, żeby mnie coś fajnego nie ominęło x)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3440 dnia: Sierpień 21, 2014, 01:45:27 pm »
Jakoś nie mogę się przekonać do tych wszystkich slice-of-life'owych/romantycznych produkcji z tego sezonu. Ogólnie do tego sezonu nie mogę się przekonać. Nawet AgK i SAO II jakoś tak oglądam, bo oglądam i tylko Illia naprawdę mi się spodobała.
Może dam szansę dla Hanayamata, bo ciągle widzę tą blondynę na różnych gifach i coraz bardziej mnie animiec ciekawi.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3441 dnia: Sierpień 21, 2014, 03:16:09 pm »
RnS jakoś sobie odpuściłem, a chyba będę musiał kuknąć na wszelki wypadek, żeby mnie coś fajnego nie ominęło x)
Tylko nie obiecuj sobie po tym anime zbyt dużo. W sumie jakby nie patrzeć to dość sztampowy komediowy harem z dziewczynami "nie z tej ziemi"
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3442 dnia: Sierpień 28, 2014, 07:17:35 pm »
http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-22/ai-tenchi-muyo-premise-new-characters-unveiled/.77923 - mialem wrzucić wcześniej i zapomniałem. Wygląda na to, że w nowym tenchi muyo będzie mało tenchi muyo.

Tylko nie obiecuj sobie po tym anime zbyt dużo. W sumie jakby nie patrzeć to dość sztampowy komediowy harem z dziewczynami "nie z tej ziemi"
Obejrzałem jeden odcinek póki co i faktycznie spoko. x) Dużo się działo, płaczliwy głos yuriki rzeczywiście w niewytłumaczalny sposób uroczy, a do tego przyjemny (dla odmiany) brak tłumaczenia każdego gagu. Absurdalne sytuacje pozostawione same sobie, nie tłumaczone wprost i nie wyśmiewane wprost robią się prawdziwie zabawne, rozrastając się w swoim absurdzie. Setting faktycznie mało oryginalny, ale w poprzednim sezonie przedarłem się przez podobne Kanojo ga Flag wo Oraretara, a było porównywalnie słabsze. Przynajmniej na razie.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3443 dnia: Sierpień 28, 2014, 07:53:26 pm »
http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-22/ai-tenchi-muyo-premise-new-characters-unveiled/.77923 - mialem wrzucić wcześniej i zapomniałem. Wygląda na to, że w nowym tenchi muyo będzie mało tenchi muyo.

Coś strasznego. Straciłem ochotę na oglądanie tego.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3444 dnia: Sierpień 29, 2014, 12:24:16 pm »
http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-08-22/ai-tenchi-muyo-premise-new-characters-unveiled/.77923 - mialem wrzucić wcześniej i zapomniałem. Wygląda na to, że w nowym tenchi muyo będzie mało tenchi muyo.

Znaczy to jakiś nowy slice of live z akcentem fantasy, ale tytułu jeszcze nie ma? ... bo mój umysł nie chce za nic połączyć tych postaci i konwencji "school livea" z Tenchim. Chyba, że to ma być jakaś alternatywa a Tenchi jako postać będzie gdzieś na drugim/trzecim planie urywkami przewijał. Inaczej tego nie widzę i nawet w tej odsłonie raczej niechętnie jestem nastawiony.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3445 dnia: Sierpień 29, 2014, 05:50:32 pm »
Nie wiem czy to Cię naprowadzi na cokolwiek - http://myanimelist.net/anime/24699/Ai_Tenchi_Muyo! Mi w każdym razie wystarczy, że są to 5 minutowe shorty i nic już sobie po tym tytule nie obiecuję. Z ciekawości zerknę, ale taki format nie pozwala na nic więcej, niż wesołą popierdółkę.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3446 dnia: Sierpień 29, 2014, 06:56:24 pm »
Ja to w sarkazmie pisałem... Ta seria nawet nie wiem czy fabularne tło będzie miała jakkolwiek powiązane z Tenchi Muyo, raczej czyste i niemal chamskie żerowanie na fanach. Bo o ile nie miałbym nic przeciw serii kilkunastu 5 minutowych epków z prawdziwej serii Tenchiego, o tyle to nawet nie wiem czy będzie nawiązywało do oryginału.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3447 dnia: Wrzesień 09, 2014, 09:21:05 am »
Z produkcji z ostatniego sezonu zacząłem oglądać jeszcze Aldnoah.Zero i przyznaje, że nie spodziewałem się tak dobrego anime. Niby standardowa sprawa, bo mechy, inwazja na Ziemie itp., ale zrobione naprawdę profesjonalnie. Założeniem anime przypomina takie tytuły jak Eureka Seven lub Bounen no Xamdou, czyli młodzi ludzie wplątani w dość poważną historię. Jak na razie mechy sprawują się naprawdę świetne i logicznie (przynajmniej te ziemskie), bohaterowie też są logiczni i nie wkurzają, nie ma jakiegoś naciągania fabuły, od którego bolałby zęby.
Oglądnąłem ledwie 5 epków, ale biorę się za dalsze, bo imo warto.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3448 dnia: Wrzesień 09, 2014, 12:06:26 pm »
A jak sprawa z "młodymi" pilotami, jakoś to fajnie i w miarę sensownie rozwiązali, czy po prostu wsadzili dzieci do maszyn bo tak...
Oraz czy dużo i/lub jakieś widoczne-rażące jest CG, bo po artach mechów miałem wrażenie, że walki to będą czyste nie obrobione CG (w sensie, że nie przypominające rysunków).
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3449 dnia: Wrzesień 09, 2014, 03:35:56 pm »
To są zwykłe maszyny, w powojennej rzeczywistości traktowane jako coś oczywistego, do obsługi czego szkoli się młodzież jako kadetów w ramach zajęć po lekcyjnych. Oczywiście na słabszych maszynach, ale zawsze. Coś jakby wojsko jeździło na nowoczesnych czołgach, a młodzież szkolono na starszych typach już wycofanych z użytku. Nie ma tu jak na razie żadnego mistycyzmu.

A co do DG, to nic mnie nie raziło i nawet się nad tym zastanawiałem.