trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 748984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3405 dnia: Lipiec 16, 2014, 10:08:38 am »
Jakoś nie mogę się wgryźć w ten nowy sezon. W sumie tylko nowy SAO oglądam i Akame ga Kill!

Co do SAO II to przeczytałem sobie jeszcze raz książkę i nie mam pojęcia gdzie oni znaleźli tam materiał na 24 epki. Boję się, że znowu pomieszają historie. Choć akurat Mother's Rosario jest fajne, to i tak nie bardzo widzę mieszanie tego. Dodatkowo w Phantom Bullet jest sporo retrospekcji i przemyśleń postaci - ciekawe jak z tym sobie poradzą.

A w Akame ga Kill! dranie wywalili bardzo fajną akcję, gdzie na teren naszych bohaterów wlazła grupa zabójców - koncertowo i się z nimi rozprawili, aż szkoda, że tego nie pokazali. Chyba że wrzucą to gdzieś dalej, bo to nie ma super mocnego umocowania w czasie, ale jakoś wątpię.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3406 dnia: Lipiec 16, 2014, 02:40:31 pm »
Wczoraj oglądałem Akame ga Kill! i tez mi brakowało tego ataku, ale to może być zabieg celowy bo w sumie wtedy pokazali kto jaka mocą dysponuje. Zatem, albo zostawili to na 3 odcinek, albo w ogóle wywalili i będą pokazywać moce poszczególnych członków w miarę trwania fabuły. Jest też opcja, że zrobią podobny motyw ataku kiedy Tatsumi dowie się o Teigu, tak by pokazać co potrafi załoga.
Ja i tak czekam aż się pojawi Esdeath (Esdesse), nie wiem jak się ją powinno zapisywać,
Spoiler: pokaż
razem ze swoim pomysłem na znalezienie ukochanego i wciągnięcie w to Tatsumiego
. Wtedy dopiero będzie wesoło, w sensie ilości zwrotów akcji, rozterek do tego gagów, no i sama załoga Esdeath jest niczego sobie.  :wink:

A tak po za tym, to podobała mi się prezentacja Bulata, jakoś w anime lepiej to wyglądało, niż w mandze. :P
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3407 dnia: Lipiec 18, 2014, 09:13:16 pm »
Co co Sabagebu! to raczej odniosłem wrażenie takiego tam przeciętniaczka. Niektóre komentarze narratora śmieszne, jak i pojedyncze skrajnie absurdalne sceny (HELIKOPTER W ONSENIE). Mimo wszystko drop, bo z szczelaniem się nijak nie mam, a sam humor, który ma swoje przebłyski, niestety nie wystarczy.

Po Zankyou no Terror spodziewałem się chyba czegoś lepszego. Soundtrack od Yoko Kanno zawsze na propsie i nie mogę powiedzieć by tutaj zawodziła, ale przy reszcie czegoś brakowało. Wkładów Watanabe Shinichiro żadnych nie odczuwam, projekty postaci, a miejscami i kreska, kojarzą mi się z Coppelionem, czyli nienajlepiej. Ale zawsze fajnie mieć głównych bohaterów, którzy robią za tych złych. Może się jeszcze rozkręci.

Ao Haru Ride - sympatyczne shoujo. Dość klasyczne, bez szczególnych wydziwnień. Jeżeli ktoś tęskni za tego typu seriami, to polecam.

W kategorii akcja/supernatural całkiem dobrze sprawuje się Tokyo ESP. Część esperów chce zawładnąć ludzkością, część się temu buntuje, wszystko będzie prawdopodobnie obfitować w fantazyjne walki pełne ciekawych umiejętności. Tempo pierwszego odcinka całkiem konkretne.

Hanayamata - sam nie wiem. Trochę jakiegoś moe, trochę fantasy, trochę tańców, w których szkolić się  będą bohaterki. Myślę że po Madhouse można by się spodziewać czegoś lepszego, ale jeszcze kuknę z dwa odcinki.

Glasslip - jak to piejłorksowe anime - rozkręca bardzo się powoli. Obejrzę jednak tak czy inaczej, po Nagi no Asakara jestem w stanie uwierzyć, że ze wszystkiego mogą zrobić coś pięknego.

I jeszcze na koniec Gekkan Shoujo Nozaki-kun, które zdecydowanie przypadło mi do gustu. W sumie wszystkie ostatnie produkcje od Doga Kobo przypadają mi do gustu; nie szczędzą na animacji, robią pogodne anime z lekkimi romantycznymi wątkami, ogląda się to świetnie. W tym przypadku licealista Nozaki-kun, choć aparycja zdecydowanie by na to nie wskazywała, jest autorem mang shoujo, zaś zakochana w nim Sakura Chiyo stara się wyznać mu swoje uczucia. Przez pomyłkę bierze on ją jednak za swoją fankę i zezwala na współpracę pod postacią asystowania. Plot zupełnie standardowy, ale wyegzekwowany w bardzo przyjemny sposób.

W sumie chciałem skromnie w tym sezonie, a i tak znowu wyjdzie tego za dużo do oglądania.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3408 dnia: Lipiec 18, 2014, 10:42:50 pm »
Odpaliłem sobie Sabagebu! pozytywnie nastawiony, jako że kolejna seria z AirSoftem w fabule, myśląc będzie zajefajnie...ale nie jest. 
Gagi oklepane, choć jeszcze niektóre śmieszą, ale takie "rodzynki" jak akcja w pociągu, czy sam motyw "królowej szkoły"...no nie, po prostu na nie.
W sumie liczyłem na serie poniekąd promująca zabawę w repliki ASG a tu mamy jego wypaczenie, może inaczej na to patrzę bo sam się w to bawię, ale odniosłem wrażenie, że twórcy chcieli opchnąć za dużo w jednej serii.

Z dziennika fanatyka, czyli okiem gracza AS.
Wysiadłem niemal na początku, widząc jak laska wymac**je gnatami w pociągu, ale stwierdziłem, że dokończę ten odcinek. Dalej było, gorzej, paradowanie w pełnym oporządzeniu taktycznym po ulicy/pod szkołą. Klub szkolny kompletnie z...nie dokończę. Trochę pocieszyła mnie sprawa pokazania "młodej" jak się strzela z repliki i ukazania okularów ochronnych na oczach. Sklep jak dla mnie przebajerowany, choć ciekawy pomysł (jakby tak mniej nachalnie) a napakowany właściciel wciśnięty na siłę. No ale ok. Drop nastąpił po ostatniej akcji, jak dziewczyny strzelają się między sobą. Pomijam kwestie huku, ognia wylotowego, to wytłumaczyli nawet sprytnie, że tak to sobie bohaterka wyobraża...ba są repliki zasilane gazem CO2/propanem i faktycznie wydają huk, choć nie tak jak prawdziwa broń. :p Natomiast brak osłony oczu mnie dobił. O strzelaniu z replik, przez nieletnie osoby nie wspomnę.
Nie wiem, czy seria miała pokazać wypaczenie Air Softu, jeśli tak to się udało. Choć z tego co znalazłem w necie, miała to być seria zachęcająca do zabawy w AS, niestety wyszła bardzo słabo.

Dlatego pod względem samego anime to wygląda to słabo. Pod względem merytorycznym dla AirSoftu, poniżej krytyki.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3409 dnia: Lipiec 25, 2014, 06:23:10 pm »
ogarnia ktoś te nowe psajkopassy? Bo się pogubiłem które to powtórki, a które nowa seria

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3410 dnia: Lipiec 29, 2014, 09:07:27 am »
Akame ga Kill! - po odcinku 03 i 04 mogę spokojnie powiedzieć, że zdecydowanie warto. Naprawdę fajne wychodzą im niektóre sceny, szczególnie z czwartego epka dekapitacja tej biednej dziewczyny. Dostaliśmy też Lubbock'a w akcji. Aż nie mogę się doczekać, kiedy pojawi się nasza naczelna sadystka Esdeath oraz Seryuu Ubiquitous : ) Wtedy dopiero się zacznie i pewnie co poniektórym nieznającym mangi szczęka opadnie w kilku momentach : )

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3411 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:26:54 pm »
Właśnie obejrzałem 3 i 4 odcinek Akame ga Kill...nie chce tego pisać, ale
Ha, a jednak miałem racje, że w 3 odcinku wstawią akcję z tymi bandytami, żeby pokazać co potrafi załoga. Po za tym w nowych odcinkach uważam iż lepiej im wyszły te statyczne kadry, całkiem ładnie zgrane.
Ale z jednym się Wilku nie zgodzę z Tobą, Seryuu jest irytująca z tą jej manią sprawiedliwości i porządku, napisałbym gorzej, ale cenzura tego nie przepuści. Mimo to zakładam, że dziewczyna ma jakąś chorobę psychiczną co najmniej.
Uważam iż znacznie ciekawszą postacią jest chociażby Bors, albo Chelsea, choć autor jest nieubłagany jeśli chodzi o ciekawsze postacie, chlip. No i Leone, jak dla mnie nadal stoi na pierwszym miejscu, jest takim lekkim duchem i otwarta na wszelkie zabawy, że aż nie pasuje do całej tej bandy zabójców, choć tak może odreagowywać to i tak jakoś do mnie najbardziej przemawia.
Po za tym szefowa jest dość tajemnicza, zwłaszcza teraz zaczęło robić się ciekawie w mandze.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3412 dnia: Lipiec 31, 2014, 08:52:39 am »
Nie powiedziałem nigdzie, że tą małą psychopatkę lubię : ) Po prostu wraz z jej pojawieniem się zaczną dziać się naprawdę ciekawe rzeczy.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3413 dnia: Lipiec 31, 2014, 01:39:31 pm »
No w sumie faktycznie teraz leci dopiero wstęp/prolog jakby i faktycznie od jej pojawienia się całość zaczyna się rozkręcać. Jak tak pomyśle, to jestem w stanie ją ścierpieć tylko dlatego że ma fajne Teigu, a tak po za tym to...nie wiem, oddział zamknięty? :)

A i jednego zapomniałem dopisać. Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że sceny ukazujące tortury są jakby ściemniane, rozmazane specjalnie, by obniżyć ograniczenia wiekowe. Chyba, że nie mieli kompletnie pojęcia jak to pokazać, ale to tak trochę jakby brak profesjonalizmu? Jakby cukiernik chciał wypiekać chleb.
Nie żebym był jakimś sadystą, ale tak zwróciłem uwagę na to.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3414 dnia: Lipiec 31, 2014, 02:36:12 pm »
Podobnie miałem przy pierwszych tego typu scenach - wydawały się dziwne, ale w sumie szybko się przyzwyczaiłem i wcale mi tego nie brakuje. Aktualnie to jest PG 17. Przemoc przemocą, ale szczegółowo ukazane tortury mogłoby to wrzucić na 18+.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3415 dnia: Lipiec 31, 2014, 06:20:20 pm »
I tak szok, że nie powycinali połowy by nie zrobić PG 15 powiedzmy... drażni mnie już to "ugrzecznienie" wszystkiego na siłę, tak jakby kiedyś, bajki były takie miłe. Niech sobie baśnie braci Grimm publika poczyta, to im włosy staną dęba, a jakoś nie odnotowano by więcej psychopatów wtedy biegało.

Ale...w sumie to tak w kolejnym odcinku powinna się pojawić Seryuu (i pomyśleć, że lubię dziewczyny z włosami upiętymi w kucyk), no i pewnie kolejne 2 epki nim zobaczymy naczelną sadystkę. A wtedy to już Tatsumi wpadnie między młotek a koło tortur. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3416 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:41:35 pm »
Pojawiła się pierwsza wersja listy anime na sezon jesienny:



Zapowiada się dość ciekawie. Już mi ślinka cieknie na myśl o nowym Tenchim, Log Horizon.

Mam nadzieję, że do nowej wersji Fate/Stay Night dodadzą trochę nowych scen które pominięto w anime, a były w grze.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3417 dnia: Sierpień 07, 2014, 07:47:44 am »
"Terra Formars" - I to jest pomysł na fabułę! :D
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3418 dnia: Sierpień 07, 2014, 12:49:10 pm »
Troche się boję tego nowego Tenchiego - pierwsza seria jest kamieniem milowym komedii ecchi i nawet pomimo wielu lat na karku praktycznie nic nie straciła, nawet pod względem kreski. Imo to jedna z najlepszych serii i nic jej nie brakuje, tak więc z oporami podchodzę do pomysłu zrobienia z tym czegoś - w sumie nie wiem czego, bo na charcie jest stary Tenchi, a na MAL jest mowa o czymś całkiem nowym i dziwnym.

Za to Log Horizon to totalne must see - nie mogę się doczekać kontynuacji.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3419 dnia: Sierpień 07, 2014, 07:36:48 pm »
Co ciekawe na zdjęciu za Tenchim jest Kagato więc to może będzie nowa wersja pierwszej serii.