trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 741999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1305 dnia: Listopad 08, 2009, 02:49:06 pm »
Tego ma być chyba więcej niż jeden. Nie ma się co śpieszyć z oglądaniem Tenchi.
No to będę ciągle na bieżąco...

Masz rację Tenchi, pewne zaskoczenie odczułem po usłyszeniu tego endingu.
Choć muszę przyznać, że czegoś w tym stylu się spodziewałem (chodził mi po głowie Ai Oboete Imasu Ka  :))
Seria ta słynie z tego, iż w każdym odcinku piosenka końcowa była aranżowana i wykonywana na inny sposób. Więc słysząc kolejną wersję nie byłem zbyt zdziwiony. Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że ona mi coś przypomina, coś bardzo starego. Coraz bardziej zafascynowany słuchałem aby się upewnić, że to tylko lekkie niezamierzone podobieństwo, że zmysły płatają mi figla. No i przy refrenie nie miałem innego wyboru, jak tylko spaść ze stołka...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1306 dnia: Listopad 08, 2009, 08:09:32 pm »
Obejrzałem sobie właśnie trailery First Squad: The Moment Of Truth i się z lekka napaliłem na to. Liczę, że jutro będę już mógł zrobić sobie seans.

Animek jest z maja, że też wcześniej nic o nim nie wiedziałem  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 08:15:35 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1307 dnia: Listopad 08, 2009, 08:18:17 pm »
Jeśli za darmo, to ok. Wszyscy ludzie, których znam i którzy płacili za wstęp na festiwal, gdzie to puszczali, mówili, że pieniądze całkowicie wywalone w błoto.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1308 dnia: Listopad 08, 2009, 08:24:05 pm »
Trochę mnie tym zaniepokoiłeś ale nie łamię się. Jeśli dobrze nastawię się na film to mi nawet szmira podejdzie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1309 dnia: Listopad 08, 2009, 08:26:00 pm »
ANo tez nie widziałem że takie cuś jest a wygląda ciekawie...
Bardzo mi brak ruskich baz w ANime... a lubię takie klimaty :)

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1310 dnia: Listopad 08, 2009, 08:45:22 pm »
No i film ma jeden wielki plus - spora część polskiego społeczeństwa może obejrzeć oryginalną wersję bez jakichkolwiek subów (rosyjski dub)  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Lord Kupa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1311 dnia: Listopad 08, 2009, 09:40:57 pm »
First Squad: The Moment of Truth niestety mnie mocno rozczarował. Poza świetną animacją film jest dla mnie mocno przeciętny, tak pod względem postaci, fabuły, klimatu i ogólnej miodności oglądania. A szkoda bo music video, trailery, marka Studia 4°C i współpraca z rosyjskimi scenarzystami dawały nadzieje na coś świeżego i dobrego.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1312 dnia: Listopad 09, 2009, 04:57:35 am »
Tak jak Lord napisał - film mocno średni; imo, po prostu nudny i słabo zrealizowany.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1313 dnia: Listopad 09, 2009, 08:49:25 pm »
Jestem na świeżo po obejrzeniu First Squad i w porównaniu do trailerów rozczarowuje.
Jednak nie jest to złe anime. Plusy za ogólny pomysł i realia. Gorzej już z prowadzeniem fabuły i wykonaniem konkretnych wątków. Oprócz głównych bohaterów cała reszta postaci wydaje się jakby była nie wiadomo skąd ani po co, pojawiają się sceny którym jakby brakowało początku i końca, bardzo dużo chaosu. Oglądałem wersję z wypowiedziami różnych ludzi, które, nie wiem, miały dodać realizmu historii? Ale powodowały efekt wręcz odwrotny (po takich wypowiedziach miałem myśli, co za durnoty ja oglądam) dodatkowo nic one nie wnoszą do samej fabuły więc jeśli ktoś będzie to oglądam to polecam wersję pociętą gdzie ktoś litościwie to wyciął. Rosyjski dubbing w większości postaci jest fajny i profesjonalnie zrobiony miałem jednak wrażenie, że lepiej by to brzmiało gdyby jeszcze Niemcy mówili po niemiecku.
Ogólnie spodziewałem się czegoś innego ale dzięki ostrzeżeniom Sir_Ace nie przeżyłem jakiegoś zawodu. Dostałem zwykła animkową fabułę dla nastolatków podrasowaną krwią i przemocą z kilkoma fajnymi pomysłami ale gorszą realizacją.
A animacja według mnie wcale nie jest taka dobra, szczególnie jak na kinówkę. Przynajmniej mnie nie zachwyciła jakoś szczególnie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1314 dnia: Listopad 10, 2009, 02:36:48 am »
Kaidan Restaurant - co prawda wygląda mi to na seryjkę dla dzieci, ale ani trochę nie zmienia to faktu, iż pierwszy epizod oglądało mi się znakomicie. Uwielbiam takie naiwne historyjki z dreszczykiem. Jeśli utrzyma poziom, to okaże się niezapowiedzianą perełką tego sezonu. Świetnie by było, bo dobrych (a przede wszystkim NIEPRZEGADANYCH) serii o duchach jak na lekarstwo.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1315 dnia: Listopad 12, 2009, 08:16:07 pm »
The Book of Bantorra wybitnie mi się spodobało. Świetne postaci, niby sztampowe, ale fajnie przedstawione (Hamutz polubiłem, ciekawa wariatka z niej); do tego niecukierkowa fabuła, tajemnica i dynamiczna akcja. Plusem dla mnie jest też kreska i bure kolory - dobrze pasują do tego anime. Jak na razie mój nr 1 tego sezonu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2009, 08:20:39 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1316 dnia: Listopad 12, 2009, 08:31:05 pm »
Wilk: przejrzałem kadry i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, w opisie jest: Fantasy, mógłbyś rozwinąć czym to się przejawia ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1317 dnia: Listopad 12, 2009, 08:37:54 pm »
Jest magia, a raczej coś na kształt mocy; do tego artefakty, tajemne kulty, przepowiednie etc. Klimatem przypomina Le Chevalier D'Eon, ale jest ładniejsze, ciekawsze, mniej pretensjonalne, bardziej dynamiczne itp. No i dzieje się w bardziej współczesnych nam czasach - na moje niewprawne oko początek XX wieku (tylko nie wiem jeszcze za bardzo czy to nasz świat czy inny, w każdym razie fajnie się ogląda)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1318 dnia: Listopad 12, 2009, 08:54:35 pm »
Mnie znudziło nieziemsko. Nie pomaga nawet Mirepoc mówiąca głosem Sawashiro Miyuki. Kolejny przedumany świat z przedumanymi problemami. W dodatku designy mnie odrzucają - not enough moe. Strasznie jest dokładnie wiedzieć czego się w anime szuka...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1319 dnia: Listopad 12, 2009, 09:26:58 pm »
Jest magia, a raczej coś na kształt mocy; do tego artefakty, tajemne kulty, przepowiednie etc. Klimatem przypomina Le Chevalier D'Eon, ale jest ładniejsze, ciekawsze, mniej pretensjonalne, bardziej dynamiczne itp. No i dzieje się w bardziej współczesnych nam czasach - na moje niewprawne oko początek XX wieku (tylko nie wiem jeszcze za bardzo czy to nasz świat czy inny, w każdym razie fajnie się ogląda)

dzięki, każde anime z dopiskiem fantasy dostaje u mnie kredyt zaufania, chociaż tutaj wygląda to bardziej na coś w stylu realiów z Baccano i powagi Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything