trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3630 dnia: Wrzesień 28, 2017, 06:22:00 pm »
Oj słabo zapowiada się jesienny sezon anime:

https://myanimelist.net/anime/season

Jedyne co znalazłem dla siebie to kinówki Fate i Girls und Panzer. A na te będę musiał czekać aż wydadzą je na DVD.


No i jest jeszcze kinówka Code Geass, ale znając życie będzie to jeden sezon upchany w jeden film.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3631 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:53:24 pm »
Czy ja wiem, ja co najmniej 3 nowe tytuły ciekawe dla siebie znalazłem:


The Ancient Magus' Bride - do tej pory wyszły 3 epki OVA i były IMHO bardzo dobre więc czekam z niecierpliwością na wersję TV do której były one prequelem

Inuyashiki Last Hero - starszy pan bohaterem? Wydaje mis ię ciekawe i zapowiada się bardziej na dramę niż shounen akcję

Girls' Last Tour - Slice of life z dziewczynkami w świecie postapo to coś dla mnie :biggrin: 

A to tylko główne bo są na liście jeszcze z 2-3 tytuły które sprawdzę z ciekawości

Co do list na każy sezon wolę korzystać z http://anichart.net/ ich lista częściej aktualizowana i pełniejsza, po za tym ma timery do kolejnych epków :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 07:57:25 pm wysłana przez wyspa »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3632 dnia: Wrzesień 30, 2017, 11:43:12 am »
Popieram Wyspę, również mi fajnie kilka nowych tytułów wygląda. No i kontynuacje! Shokugeki no Souma, Himouto! Umaru-chan, Gintama - wszystko z wielką chęcią, prędzej lub później, obejrzę. (:

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3633 dnia: Październik 03, 2017, 10:10:56 pm »
Podobnie jak Wyspa.
No może po za "starszym panem", to manga jakoś mnie zanudziła, niby autor Gantza, ale jakoś tak leniwo to szło.

Po za tym widzę ze 2 tytuły które może sprawdzę, no i Hajimete no Gal bo manga mnie wessała. :biggrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3634 dnia: Grudzień 06, 2017, 03:30:52 pm »
Taki trailerek wyszedł, nie powiem wygląda IMHO ciekawie :)

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3635 dnia: Grudzień 06, 2017, 06:05:01 pm »
Nawet  po zobaczeniu jakoś tego nie widzę :smile: . Największy minus to wykonanie CG, a zamiast rysowane. Tak jak to było w guren lagan czy kill la kill. Zastanawiam się czym jest spowodowany  ten nowotwór? Taniej i szybciej się taką animację robi [czy po prostu taka im się podoba]? W grach jest ładniejsza animacja, a przecież kilka lat temu to było odwrotne. Smutnie będzie jak za parę lat anime będzie posiadło grafikę rodem z PS2, bo to wygląda jak wyjęte z PS3.

Przecież Berserk stracił potwornie na klimacie i żebym nie wiedział, że to dobre to nie wiem czy bym oglądał[ dobrze, że manga cieszyła oko].
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 06:09:37 pm wysłana przez Jackal »

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3636 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:25:23 pm »
Kiepskie. Bardziej czekam na Gotham w Świetle Lamp Gazowych. Ładniejsze i lepszy klimat. Wolałbym już żeby zrobili kompletne anime w tym stylu:

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3637 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:40:00 pm »
Taki trailerek wyszedł, nie powiem wygląda IMHO ciekawie :)

Nawet nazwiska niczego sobie się przewijają, ale ja do CGI dalej nieufnie. (:

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3638 dnia: Grudzień 19, 2017, 10:03:03 pm »
Hmm wystarczył znaczek DC bym z miejsca wyłączył... jakoś nie jestem fanem amerykańskich bohatrów. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3639 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:26:04 am »
Kiepsko wygląda ten sezon. W sumie oglądam tylko Violet Evergarden, który jest typowym przedstawicielem dzieł Kyoto Animation. Ładne toto niemożebnie, szczególnie gdy ktoś lubi ten styl i chardes. Bohaterowie sztampowi, akcji zero, ale ogląda się w miarę fajnie. Daleko mi jednak do zachwytów i poza stroną wizualną ciężko na chwile obecna wymienić mi jakieś niesamowite zalety (szczególnie, że po pierwszym epku animatorzy spuścili z tonu). Zobaczymy, jak to będzie dalej.

Overlord II sobie odpuściłem, bo wątek z lizardmenami nie był imo ciekawy. Potem pewnie wrócę, jak Sebas Tian otrzyma więcej czasu ekranowego.

Za to wypadałoby oglądnąć Hakumei to Mikochi, tylko na chwilę obecną nie mam ochoty na tego typu historie.


Pewnie coś jeszcze z czasem wygrzebię z tego sezonu na podstawie Waszej rekomendacji.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3640 dnia: Luty 18, 2018, 01:19:39 pm »
Darling in the FranXX: Dość ciekawy tytuł, podobny pod wieloma względami do Gurren Laganna i Kill la Kill. Podobieństwa dotyczą świata przedstawionego - ludzie walczą z jakimiś nieokreślonymi bestiami za pomocą robotów, kierowanych oczywiście przez dzieci. To co jest jednak zupełnie różne i stanowi walor tego tytułu to bohaterowie i ich zwyczajne problemy z seksem. Sprawa jest oczywiście ubrana w niuanse i dość niewybredną symbolikę (pozycja w jakiej para damsko-męskich pilotów siedzi w robocie), ale odbiorca w miarę szybko odkrywa co jest istotą tego anime.

Mam parę teorii na temat geniuszu ludzi którzy wyprodukowali Darling. Są to w dużej mierze ludzie, którzy pracowali w Gainaxie i wydaje mi się, że chcieli utrafić problematyką w grupę odbiorców, którzy kiedyś jako nastolatkowie fascynowali się czymś innym, teraz natomiast są dorosłymi ludźmi w stałych lub mniej stałych związkach ze swoimi partnerami i mają swoje bardziej dorosłe problemy. Wielki plus za odwagę.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3641 dnia: Luty 18, 2018, 08:30:20 pm »
Z tego co szybko zerknąłem, to masz jak najbardziej rację - anime jest produkowane na spółkę przez A-1 Pictures i Studio Trigger, czyli ludzi właśnie od TTGL (wtedy jeszcze w Gainaxie) i Kill La Kill. :) Wrzucam w planowane do obejrzenia, dzięki!

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3642 dnia: Luty 25, 2018, 05:43:21 pm »
Nadchodzi trzeci sezon Chihayafuru! <3

https://twitter.com/pKjd/status/967636219940167680

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3643 dnia: Marzec 14, 2018, 12:53:56 pm »
Kiepsko wygląda ten sezon. W sumie oglądam tylko Violet Evergarden, który jest typowym przedstawicielem dzieł Kyoto Animation. Ładne toto niemożebnie, szczególnie gdy ktoś lubi ten styl i chardes. Bohaterowie sztampowi, akcji zero, ale ogląda się w miarę fajnie. Daleko mi jednak do zachwytów i poza stroną wizualną ciężko na chwile obecna wymienić mi jakieś niesamowite zalety (szczególnie, że po pierwszym epku animatorzy spuścili z tonu).

Wlazłam przypadkiem, a tu Wilczasty ;) Pewnie znowu wysatelituję i zapomnę na śmierć o forum, ale po tylu latach nadal pamiętam hasło, to jest coś :D

Violet evergarden ma absolutnie genialny pierwszy ep, który tak naprawdę opowiada całą historię, kompletną, z wszystkimi potrzebnymi wyjaśnieniami odnośnie uczuć i charakterów postaci. Wszystko dalej to smutne dziewczynki w deszczu. Choć seiyuu męscy są wyjątkowo smakowici, pozycja jest średniostrawialna. Pewnie i tak obejrzę końcówkę, bo mam Podejrzenia o Bisza, a ja jestem wciąż i niezmiennie tropicielką biszów.

Obejrzałam B: The Beggining. Przyjemne, ale dupy nie urywa. Przynajmniej nie miałam wrażenia, żę do obejrzenia tego powinnam mieć 20 lat mniej i penisa, a to ostatnio spore osiągnięcie, patrząc na wychodzące tytuły anime.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3644 dnia: Marzec 26, 2018, 02:54:31 pm »
Jest czekanie:
Choć w sumie nastepny objaw że Gainax is dead... z tego co widze nie mają nawet udziału w tej produkcji...

 

anything