Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 742320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3555 dnia: Czerwiec 07, 2016, 07:44:31 am »

Cytuj
Piszą, że "Planetarian" jest na podstawie visual novelki. Ktoś może powiedzieć o tytule coś więcej? (Albo choć nakierować na stronkę z sensownymi recenzjami takowych?) Bo opis mnie zaintrygował.

Teoretycznie nie jest to Visual Novelka, bo nie ma tam ani jednej opcji wyboru. Jest to jedno z pierwszych dzieł studia Key (Kanon, Clannad Air) Tytułowa Planetarian to android, który przed wojną nuklearną zajmował komentarzami do prezentacji w planetarium. Teraz bezczynnie siedzi w ruinach budynku od 30 lat. Bohater ją znajduje i pomaga jej naprawić sprzęt do prezentacji. To chyba jedna z najbardziej przygnębiających rzeczy jakie widziałem. Dodatkowo nie wiem jak chcą z tego zrobić serię, skoro "gra" trwała ok 2 godzin.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2016, 07:50:00 am wysłana przez Hollow »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3556 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:40:08 am »
Tylko wygląda na to, że znowu postacie z anime wyglądają inaczej niż w mandze.

No niestety. W mandze postacie miały naprawdę fajną kreską doskonale oddającą ich charakter (szczególnie główny bohater). No zobaczymy, jak to wyjdzie. Co najważniejsze zobaczymy, czy nie ugrzecznią tego, bo główny bohater w oryginale jest nieletnim babiarzem sypiającym z mamami koleżanek : p

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3557 dnia: Czerwiec 08, 2016, 12:27:53 am »
Śmiesznie, bo widzę jeszcze Rewrite, czyli Key x 2 w tym sezonie. Próbowałem ograć, ale po bodajże 10 godzinach gry byłem wciąż gdzieś na początku fabuły, więc się poddałem. x) Od siebie z kolei polecam Shokugeki no Souma, którego zbliża się drugi sezon. Seria jednocześnie luźna, wesoła i dobrze trzymająca w napięciu. A przede wszystkim - jest to shounen o
Spoiler: pokaż
gotowaniu!
Ja się przy nim bawiłem świetnie, a odcinki zlatywały w chwilę.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3558 dnia: Czerwiec 08, 2016, 02:04:31 am »
Bidne te gorące źródła były, co? : )
Chciałem dotrwać do końca serii z nastawieniem, yolo i tak nie mam nic lepszego pod ręką, ale nosz... Jeszcze ten dezajn postaci, jak tak popatrzeć na mangę co się wyprawia to ni... pantofla, nie widzę tych dziecinnych moeblobów.

Za to zainteresowałem się tym Nejimaki Seirei Senki, czytam powoli mangę i nawet wydaje się to ciekawe.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3559 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:28:55 pm »
Jestem po pierwszym odcinku nowego Berserka. Cały odcinek to jedno wielkie WTF!!!.
Guts na początku ratuje Pucka w karczmie, gdzie pracuje Isidro, potem jedzie na wozie ze starcem i dziewczynką,  a na końcu walczy z drzewem, któremu składano ofiary. Jednym zdaniem jedno wielkie pomieszanie fabuły. Animacja nie jest najgorsza jak na stworzoną komputerowo, ale kreska oryginalnej serii idealnie podkreślała mroczny klimat tego anime. Mam do tego mieszane uczucia, ale zobaczę co dalej.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3560 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:09:18 pm »
Ciekawe czy rzucili tak odcinek na rozruch i dalej będzie ok czy będą mącić. Ciekawe czy chcą zrobić wiernie i treściwie czy takie naruto. Rozumiem, że to dalszy ciąg wydarzeń po serii tv/kinówkach?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3561 dnia: Lipiec 04, 2016, 09:01:43 pm »
W premierowym epie Tales of Zestiria wysoce wypaśna animacja, zwłaszcza gdy główna bohaterka pokazuje że nie jest z dworskich księżniczek tylko takich co potrafi wymiatać włócznią nie gorzej od hmm... samego Lancera? No tak, ufotable.

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3562 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:56:24 am »
https://www.youtube.com/watch?v=aJSXEsoT-ZI

Ło! Tego się nie spodziewałem. KyoAni podejmuje się adaptacji Koe no Katachi!

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3563 dnia: Lipiec 09, 2016, 06:03:48 pm »
Nie słyszałem, ale zaciekawiłeś mnie tym trailerem.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3564 dnia: Lipiec 10, 2016, 08:32:07 pm »
Bardzo fajna manga z ciekawą historią. Za pierwszym podejściem jakoś nie dotarłem do 3 rozdziału, ale wtedy szukałem czegoś z fantasy. Za to za 2 podejściem jak zacząłem czytać, tak się nie mogłem oderwać.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Tiszka

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3565 dnia: Lipiec 23, 2016, 06:21:53 pm »
Ok, ja z pytaniem - chodzi mi po głowie "Lady Detrective" z Yumegari. Ktoś to czytał? Poleci? Już pominąwszy problem z terminami premier :)
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3566 dnia: Lipiec 23, 2016, 07:25:50 pm »
Trochę nie ten temat, ale mangę polecam. Obecnie na polskim rynku brak kryminałów. A tu na dzień dobry mamy morderstwo w zamkniętym pokoju. Bohaterka też jest świetna. Czasami potrafi rozbawić do łez. Ale mnie najbardziej zaciekawił opis XIX-wiecznych początków kryminalistyki.

Offline Tiszka

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3567 dnia: Lipiec 23, 2016, 07:54:57 pm »
Czyli autorka dobrze ogarnia temat? No to git. 6 tomów - nie za dużo, więc też spoko. Tylko trzeba z wydawnictwa wyciągnąć, jaki w końcu jest tryb wydawniczy - 2. tom miał być w lipcu, w sklepach zapowiedź jest na za 5 dni, ale gdy pytałam, mówili tylko o dodrukach The Breakera i 1. Vampire Library. Cóż :)
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Tiszka

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3568 dnia: Sierpień 10, 2016, 08:18:22 am »
Może nie każdy widział, a ja każdemu wpycham info w gardziel - Hanami wydaje "Vinland Sagę" <3
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3569 dnia: Sierpień 10, 2016, 08:54:12 am »
Świetny tytuł, ale bardzo ryzykowny niestety. Viz "zawiesiło" wydawanie tej mangi (co jest pewnie równoznaczne z anulowaniem stąd cudzysłów). Tutaj niestety też może się tak skończyć po części dlatego, że fani będą się obawiali, że zaczną kolekcjonować i nie skończą, a głównie dlatego, że to nie jest historia dla gimbusów.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

 

anything