Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 424000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

• Radca bracki
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4980 dnia: Luty 28, 2018, 01:45:37 pm »
Boruto

Nadrobiłem spore zaległości i w praktycznie miesiąc obejrzałem wszystkie odcinki. Mam sporo uwag go autorów o brak koncepcji w tworzeniu bohaterów. Uczniowie akademii mają skill na poziomie chuninów od praktycznie pierwszego odcinka, a doskonale to widać na poziomie starć w Wiosce ukrytej wśród krwawej mgły. Co jak co ale pojedynki z Siedmioma mistrzami miecza były poza ich skalą. Sarada w pojedynku jeden na jednego okazuje się zwyciężczynią, kopiując technika po technice możliwości jednej z mistrzyń miecza. Czyżby twórcy zapomnieli ile czakry jest na to potrzebne? Sam Kakashi w starciu z Zabuzą miał problemy z jej końcem, a co dopiero młodziutka Sarada. Boruto również nie wytrzymałbym dziesięciu sekund w scenie kiedy pojawiła się gęsta niczym mleko mgła, gdy pozostali mistrzowie włączyli się do starcia.
Pierwsza saga z tajemniczą bestią była całkiem udana, chociaż niektóre odcinki raziły w oczy naiwnością. Kolejna po wydarzeniach z mangi, również trzymała poziom, jednakże opisane powyżej obiekcje sprawiały wrażenie sztuczności. Egzaminy na genina wypadły pozytywnie, dzisiaj zaś nastąpi odcinek domykający sagę gangu złodziei.

Co by nie pisać, scena początkowa z pierwszego odcinka zrobiła apetyt na anime. Boruto w walce z nowym przeciwnikiem, Konoha w rozsypce niczym w Pain Saga, prawdopodobna śmierć Naruto... Pytań jest wiele, odpowiedzi na razie zero. Trzeba się nastawić na kolejne kilkaset odcinków. Będzie co oglądać.

Atak Tytanów sezon 2

12 odcinków naładowane maksymalną akcją. Co odcinek dowiadujemy się czegoś nowego. Nowa umiejętność Erena, nowi tytani-ludzie, odkrywamy coraz więcej założeń autorki. Jakie jeszcze ukryte zdolności posiada główny bohater? Co ukrywa tamtejsze duchowieństwo? Pytania nasuwają się same. Jedno jest pewne to najkrwawsze anime jakie widziałem, wyjątek jeśli chodzi o napiętość emocjonalną. Te 12 odcinków to jak przystawka do większego dania.

Jak uważacie kim jest postać z ostatniego kadru zamykającego drugi sezon? Ojciec Erena?

Offline Skrzydlaty

• Szafarz bracki
  • _/_/_/_/_/_/
« Odpowiedź #4981 dnia: Kwiecień 03, 2018, 12:10:13 am »
Obejrzałem NGNL:Zero oraz Kote no Katachi, obydwa całkiem fajne, choć nie czułem wyraźnej potrzeby, żeby się na ich temat rozpisywać. Może ewentualnie warto zwrócić uwagę na fakt, że w Koe no Katachi jest ciekawy soundtrack, minimalistyczny i lekko eksperymentalny. Tego się zupełnie nie spodziewałem.

Natomiast dzisiaj sięgnąłem po swoją ulubioną kupkę wstydu i obejrzałem w końcu Perfect Blue. I choć nie jestem wielkim fanem cięższych historii, to tutaj jedynie mi przychodzi na myśl solidne "WOW". Co śmieszne, tak naprawdę przez dużą część filmu nawet się specjalnie dobrze nie bawiłem, ale rozwiązanie akcji okazało się  doskonałe. Nawet chciałem się tutaj trochę na ten temat rozpisać, ale albo mi się zdaje, albo zniknęły nam z gildii spoilery.

W każdym razie fabuła rozpisana po mistrzowsku, ostatnia scena niesamowita, a najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że film w wielu momentach był solidnie surrealistyczny, a ostatecznie wszystko układało się w sensowną całość. I o coś takiego moim zdaniem wcale nie łatwo. Naprawdę super.

Offline Jackal

• Radca bracki
  • Approaches
« Odpowiedź #4982 dnia: Czerwiec 03, 2018, 05:51:41 pm »
My gero academia s1 i s2 - niby fajne, ale czuć że to dla młodszych widzów. Zdecydowanie lepiej czułem się w one punch man czy mob psycho. Można obejrzeć w oczekiwaniu na: Attack on titan, mob psycho, one punch man, overlord.

Offline Hollow

• Asesor
  • Ultimate Pervert
« Odpowiedź #4983 dnia: Sierpień 26, 2018, 10:08:01 pm »
Mahouka Koukou no Rettousei Movie - Hoshi wo Yobu Shoujo - jak sama nazwa wskazuje jest to film kinowy. Bohaterowie mają wakacje, odwiedzają pewną wyspę połączoną z bazą wojskową. W drodze powrotnej okazuje się, że na ich samolot zakradła się dziewczynka, która uciekła z laboratorium wojskowego. Okazuje się, że jest ona klonem, który wraz z 8 innymi jest systemem operacyjnym dla pewnej superbroni. Wizualnie wygląda to ładnie, ale ze wszystkim innym tak sobie. Fabuła miejscami dłuży się, pełno tam sytuacji, które nic nie wnoszą do filmu, walki są krótkie i mało efektowne. A najbardziej śmieszy główny zły. Jest to naukowiec, który powtarza, że nie jest złym człowiekiem. Jeśli facet, który eksperymentuje na dzieciach okaleczając ich psychikę i zrzucający amerykańskiego satelitę pełnego atomówek na Stany Zjednoczone nie jest złym człowiekiem to nie wiem jak go nazwać. Jest to film w sam raz na jeden raz dla fanów serii. Wszyscy inni znudzą się po pierwszych 30 minutach. Jak dla mnie 6/10