trawa

Autor Wątek: 13 piętro (spoilery!)  (Przeczytany 8149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jimmy

13 piętro (spoilery!)
« dnia: Listopad 12, 2005, 11:59:41 pm »
Po raz kolejny genialne 13 piętro - co prawda suspensu i zaskoczenia takiego już nie ma, ale cały czas można się wciągnąć w klimat, podziwiać pomysł i bezbłędne prowadzenie fabuły i intrygi, cieszyć się wątkiem miłosnym ;), no a przede wszystkim zachwycać się niuansami fabuły i drobnymi tropami, rozważać i zastanawiać się... W ogóle ten film to wspaniała rozrywka dla oczytanego/obejrzanego ;) fana science fiction.
[spoiler](a jeżeli chodzi o tropy i przemyślenia, to np:
1) bohaterka mówi, że jej mąż nagle się zmienił, co prawda dodaje, że to zepsucie władzą, ale czy taka zmiana nie wskazywałaby , że "zawładnął" nim jakiś użytkownik i nad rzekomo rzeczywistym światem jest jeszcze coś nadrzędnego, i jeszcze, i jeszcze... i mamy klasyczną fobię science-fiction o nierealności światów znaną choćby z "Oka na niebie" Dicka
2) znakomity jest moment pierwszego wyjścia bohatera z "dawnego LA" - chwilę po tym widzimy, że życie tam toczy się dalej i wirtualni ludzie cały czas "żyją" sami dla siebie a nie dla swoich stwórców - co później znajduje oczywiście potwierdzenie w fabule, ale to jest mój ulubiony, przełomowy moment
3) na szczęście my nie mamy się co obawiać, nasz przełom wieków na pewno realny jest bo u nas (znaczy się u nas w USA) nie ma 13 piętra :D

Offline bagienny

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2005, 12:03:40 am »
Cytat: "jimmy"
Po raz kolejny genialne 13 piętro

Zrezygnowałem ze względu na inną 13tkę ;] Ale zgadzam się ;] Swoją drogą do punktu spojlera numer 2, w Simpsonach był odcinek gdzie nabijali się z tego (pytanie z czego nie nabijali się ;]
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Clayman_

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2005, 11:23:05 am »
13 pietro

rotfl,jakie bzdury
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2005, 11:30:37 am »
Rozwiń może swoją wypowiedź. Bo ja nie oglądałem tego filmu i takie ogólniki wcale mnie nie odstraszają.

Offline Clayman_

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2005, 12:23:06 pm »
(Odpowiedź dotyczy filmu13 piętro - Waszą rozmowę anihilowałem ze względu na wątpliwe wartości merytoryczne i nadmiar sarkazmu..... - mo(r)d)

wprawdzie powinno byc calym zdaniem ale niech ci bedzie

idiotyczny scenariusz,naciagany do granic mozliwosci,akcja filmu podporzadkowana jest koncowemu zaskoczeniu widza "o co w tym tak naprawde chodzi" przez co zachowanie bohaterow jest bez sensu
aktorstwo powiedzmy ze srednie,wiekszosc aktorow gra jak gra ale koles grajacy glownego bohatera to jakas parodia
kiepski scenariusz i kiepskie aktorstwo to wlascowie wystarczy zeby skreslic film wiec nawet wiec nawet nie bede sie rozpisywal nt efektow specjalnych,w sumie nie ma ich duzo,w sumie fajnie,ale jeden,koncowy,chociaz w srodku tez byl,ktory powinien robic jakies wrazenie wyglada jak robiony na atari 65xe
calosc wyglada jak jakis naprawde kiepski odcinek po tamtej stronie,traci tandeta i amatorka
jedyne co bylo dobre w tym filmie to wyglad roku 37
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Jimmy

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2005, 06:35:29 pm »
Cytat: "Clayman_"
idiotyczny scenariusz,naciagany do granic mozliwosci,akcja filmu podporzadkowana jest koncowemu zaskoczeniu widza "o co w tym tak naprawde chodzi" przez co zachowanie bohaterow jest bez sensu

Co w nim idiotycznego i naciąganego? Które zachowania bez sensu?
Cytat: "Clayman"
nie bede sie rozpisywal nt efektow specjalnych,w sumie nie ma ich duzo,w sumie fajnie,ale jeden,koncowy,chociaz w srodku tez byl,ktory powinien robic jakies wrazenie wyglada jak robiony na atari 65xe

Bo może w tym filmie nie chodzi o to żeby oszałamiać efektami specjalnymi?

Offline Clayman_

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2005, 08:07:03 pm »
Cytuj
Co w nim idiotycznego i naciąganego? Które zachowania bez sensu?

chcialem bez spoilerow ale dobra
dyskutowac mozna a nawet trzeba (jak jest o czym) o fabule filmu, ale spoilery zawsze mozna jakos wydzielic
j.

motyw ze smiercia w programie i zamiana osobowosci,program(czy tez komputer,nie wiem jak to nazwac) zamienia sie osobowoscia z zywym czlowiekiem,no bez przesady ale czy scenarzysta ma 12 lat?
Cytuj
Bo może w tym filmie nie chodzi o to żeby oszałamiać efektami specjalnymi?

jak juz ktos wrzuca do filmu efekty specjalne to niech one nie wygladaja zenujaco,a jesli nie potrafi to niech zrobi film bez efektow
kiepskie efekty wygladaja kiepsko niezaleznie czy mialy oszalamiac czy nie
chyba ze zamierzeniem rezysera bylo wrzucenie beznadziejnych efektow zeby dodatkowo pograzyc film,wtedy byloby to nawet zrozumiale
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Jimmy

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2005, 10:12:00 pm »
Cytat: "Clayman_"
motyw ze smiercia w programie i zamiana osobowosci,program(czy tez komputer,nie wiem jak to nazwac) zamienia sie osobowoscia z zywym czlowiekiem,no bez przesady ale czy scenarzysta ma 12 lat?

Takie samo science-fiction jak np: świadoma sztuczna inteligencja.
Cytuj
kiepskie efekty wygladaja kiepsko niezaleznie czy mialy oszalamiac czy nie

Prawda, tylko tutaj było raczej zamierzona, alegoryczna ubogość a nie przypadkowa (z braku funduszy/umięjętności) kiepskość, która dobrze wpisuje się w cały film. Ale to kwestia odbioru, dla mnie to akurat tak wyglądało i w żaden sposób nie przeszkadzało.

Offline Clayman_

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2005, 11:54:25 pm »
Cytuj
Takie samo science-fiction jak np: świadoma sztuczna inteligencja.

aha
w dniu niepodleglosci w kosmosie rochodzi sie dzwiek
ale to pewnie nic dziwnego
w koncu to science-fiction
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline graves

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2005, 08:32:33 am »
Cytat: "Clayman_"
motyw ze smiercia w programie i zamiana osobowosci,program(czy tez komputer,nie wiem jak to nazwac) zamienia sie osobowoscia z zywym czlowiekiem,no bez przesady ale czy scenarzysta ma 12 lat?

W pierwszym przypadku zamieniły się 2 sztuczne osobowości, a w drugim... Czy na pewno to była zamiana z "żywym człowiekiem" do "świata rzeczywistego"? A to już możemy różnie interpretować. Może to kolejny sztuczny świat, gdzie wszyscy myślą, że są prawdziwi :lol:
graves, proszę Cię...
sorry.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jimmy

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2005, 08:44:43 am »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Takie samo science-fiction jak np: świadoma sztuczna inteligencja.

aha
w dniu niepodleglosci w kosmosie rochodzi sie dzwiek
ale to pewnie nic dziwnego
w koncu to science-fiction

Nie no, bez jaj - to akurat wiemy na pewno, bo mogliśmy sprawdzić, niektóre rzeczy, jak np: SI albo to o czym rozmawiamy z 13 piętra to tylko sfery domysłów/badań/science-fiction - i nikt nie wie jak to może być naprawde :roll:

Offline Clayman_

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2005, 01:03:39 pm »
Cytuj
jak np: SI albo to o czym rozmawiamy z 13 piętra to tylko sfery domysłów/badań/science-fiction - i nikt nie wie jak to może być naprawde

ok,nanotechnologia,podroze kosmiczne,sztuczna inteligencja,rzeczywistosc wirtualna,spoko
ale przejecia ciala przez postac z gry komputerowej to juz nie s-f,to bajka
albo komedia
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Jimmy

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2005, 01:25:13 pm »
Cytat: "Clayman_"
ale przejecia ciala przez postac z gry komputerowej to juz nie s-f,to bajka

Racja, że coś o dużodużodużo niższym prawdopodobieństwie i na 99% takie coś nie ma prawa mieć miejsca, ale tak naprawdę to nikt na 100% tego nie wie - bo czy ktoś się podłączał do superkomputera SI? O to właśnie mi chodziło - po prostu do czegoś potrzeba dużo większego zawieszenia niewiary , ale IMO do konwencji pasuje i jakoś nie prezentuje się szczególnie źle na tle innych pomysłów sf.

Offline bagienny

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2005, 07:45:16 am »
Cytat: "jimmy"
Cytat: "Clayman_"
ale przejecia ciala przez postac z gry komputerowej to juz nie s-f,to bajka

Racja, że coś o dużodużodużo niższym prawdopodobieństwie i na 99% takie coś nie ma prawa mieć miejsca, ale tak naprawdę to nikt na 100% tego nie wie - bo czy ktoś się podłączał do superkomputera SI? O to właśnie mi chodziło - po prostu do czegoś potrzeba dużo większego zawieszenia niewiary , ale IMO do konwencji pasuje i jakoś nie prezentuje się szczególnie źle na tle innych pomysłów sf.

Dziwne, że nikt nie czepiał się agenta Smitha kiedy wyszedł na świat w durnym filmidle Matryca ;]
A poza tym to jest sf, a nie bieżące osiągnięcia nauki.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Clayman_

13 piętro (spoilery!)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2005, 10:08:38 am »
Cytuj
Dziwne, że nikt nie czepiał się agenta Smitha kiedy wyszedł na świat w durnym filmidle Matryca ;]

wielu sie czepialo

chociaz moze nie na tym forum bo tu wiekszosc jest z pokolenia matrixa i skrycie wierza ze kiedys przyjdzie po nich neo i ich uwolni

Cytuj
A poza tym to jest sf, a nie bieżące osiągnięcia nauki.

jak bym zrobil film w ktorym marchewki ktore za dlugo rosna w ziemi zamieniaja sie w niedzwiedzie to tez bys twierdzil ze to sf?bo dla mnie science jest w nazwie nie bez powodu
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

 

anything