Autor Wątek: Tintin  (Przeczytany 89123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aguirre

Odp: Tintin
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 30, 2009, 03:11:02 pm »
Widziałem te małe książeczki. Właśnie to, są MAŁE, tak małe, że ledwo literki widać i dlatego bardzo ciężko się to czyta. Ten format jest PRZEGIĘCIEM i chociaż to chyba kopia wydania francuskiego to znaczy, że nie warto powielać takich pomysłów. Odnośnie polecania to po prostu tego nie kupiłem z tego powodu. Mam kilka tomów po angielsku no i te wydane u nas. Do tego wersję pdf ściągniętą z netu i tak poznałem całość. Ogólnie to ten komiks jedzie mychą i moim zdaniem, za jakiś czas, gdzieś tam jednak przepadnie w odróżnieniu od Asteriksa.


Jak czytałem Tintina to jakoś nie zastanawiałem się nad seksualnością bohatera, bo jej tam po prostu nie ma! Ten komiks jest całkowicie aseksualny :)
jak ktoś się zaczyna doszukiwać takich podtekstów w Tintinie to ma chyba zwyczajnie jakieś zdrożne myśli, ale sam jakoś się nie może jawnie określić.
Tyle.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 04:19:08 pm wysłana przez graves »

Offline Rudiok

Odp: Tintin
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 30, 2009, 07:05:32 pm »
Tintina w obecnym wydaniu kupiłem, bo to fajne czytadło do poduszki - lekkie, łatwe i przyjemne.
Ale dołączam się do negatywnych wypowiedzi odnośnie formatu - o ile rysunki w pomniejszeniu dają radę to tekst jest w wielu miejscach nieczytelny.

--
Pozdrawiam, Rudiok

Offline kas1

Odp: Tintin
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 03, 2009, 08:16:54 am »
Rzeczywiście, ciężko się to czyta ale cena to po części rekompenuje. Czekam na dalsze tomy.

Offline spidey

Odp: Tintin
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 05, 2009, 04:04:50 pm »
Nie wiem dlaczego Egmont przy tak małym formacie pozostawił czcionkę, która już w A4 nie była jakoś super czytelna. O ile rysunki w pomniejszeniu nic nie tracą bo nie są zbyt szczegółowe tak dymki momentami czytało mi się naprawdę ciężko mimo że wady wzroku nie mam nawet najmniejszej. Więc dalsze tomy raczej sobie odpuszczę.

Offline DaryW

Odp: Tintin
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 06, 2009, 09:43:53 am »
Nie wiem dlaczego Egmont przy tak małym formacie pozostawił czcionkę, która już w A4 nie była jakoś super czytelna. O ile rysunki w pomniejszeniu nic nie tracą bo nie są zbyt szczegółowe tak dymki momentami czytało mi się naprawdę ciężko mimo że wady wzroku nie mam nawet najmniejszej. Więc dalsze tomy raczej sobie odpuszczę.


Jak jeszcze Twój komiks wydawał TinTina do dużo rozmawiałem prywatnie z wydawcą.
Licencjonodawca dla TinTina jest bardzo wymagający. Wszytko musiało być za jego zgodą i w ogromnej zgodności z oryginałem (podobno nawet tłumacza do polskiego tłumaczenia mieli swojego, który przełożył część na francuski i sprawdzali zgodność z oryginałem :) )
Może dlatego czcionki były koniecznością...
A są nieczytelne i to bardzo. Ale Tintin z całą swą prostotą to świetne czytadło...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2009, 01:52:08 pm »
Licencjonodawcy Tintina sa juz przyslowiowo niewspolpracujacy. Nawet kiedys w ramach protestu, ktos zalozyl im falszywa witryne z domena .con (obrazliwe slowo po francusku).

Herge podjal decyzje, ze jego bohater nie bedzie rysowany przez innych rysownikow, odmiennie do zwyczaju panujacego we Francji.

Come to think of it - mam z gazety jedna plansze przygod Tintina w wykonaniu Francisa Masse (2007 r). Ciekawe jak to rozwiazali ze spadkobiercami?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline DaryW

Odp: Tintin
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2009, 02:10:29 pm »
Tym bardziej dziwi mnie dlaczego się zgodzili na takie małe wydanie...

Swego czasu - jak Tintin wychodził z Twojego komiksu, to Hiszpanie próbowali przeforsować wydanie zmniejszonego Tintina. Nie wiem czy dostali zgodę, ale wiem, że TK już nie dostał na to...

Swoją drogą mam Tintina po polsku w A4, angielsku w formacie jak np. Marzi i z Egmontu jeszcze mniejsze. Ciekawe dlaczego teraz takie maluteńkie to wyszło...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 14, 2009, 03:40:55 pm »
Artykul ma bledy i jest troche dziecinnie napisany, ale przekazuje troche informacji.

http://film.onet.pl/0,0,1551450,1,600,artykul.html
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Tintin
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 24, 2009, 07:17:59 am »
Właśnie kupiłem dwa tomy Tintina (zielony i niebieski) więc postanowiłem zrobić taką małą recenzję!

Plusy:
Format (bardzo praktyczny i nie przeszkadza)
Cena (39 złotych za 3 tomy to bardzo mało)
Świetne rysunki i scenariusz (czasami może się wydawać, ze jeden tom ma ze 90 stron)
Tłumaczenie
Czcionka

Wg mnie minusów nie ma wogule! Więc wg mnie czyste 10/10
PS: Czy wiadomo kiedy następne Tintiny?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bęc

Odp: Tintin
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 24, 2009, 08:24:42 am »
Listopad

Offline radef

Odp: Tintin
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:49:05 pm »
Mam właśnie nowe Tintiny i zauważyłem, że piszę, że je wydano w 2010 roku! :D Wiem, że to z powodu możliwego opźnienia!
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Damian xyz

Odp: Tintin
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 30, 2009, 07:26:45 pm »
A ja zauważyłem, że są nieco mniejsze od poprzednich (i nie mam na myśli pojedyńczych albumów)

Offline Miroll

Odp: Tintin
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 02, 2010, 05:09:11 pm »
Rzeczywiście format zbyt mały, czcionka za mała dla osób mających problemy ze wzrokiem...ale generalnie okej i cena też cieszy!

Offline graves

Odp: Tintin
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 02, 2010, 06:03:51 pm »
A ja zauważyłem, że są nieco mniejsze od poprzednich (i nie mam na myśli pojedyńczych albumów)
Ta, całe 2 mm :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Spik

Odp: Tintin
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 17, 2011, 02:00:42 pm »
No i się postarali :
http://www.youtube.com/watch?v=f3Xwta_XIJo&feature=player_embedded#at=15

ALE TO EPICKIE BĘDZIE!!!!!!!! ;)