trawa

Autor Wątek: Tintin  (Przeczytany 88108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naodati

Odp: Tintin
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 20, 2008, 12:25:55 pm »
Cytat: "Dwalthrim"
Cytat: "graves"
Czy jesteś pewny tych "rewelacji". Dwa albumy w roku 94 (Krab o złotych szczypcach(9) i Tajemnica jednorożca(11))- zostały wydane przez Egmont Polska (wątpię, aby wydali to bez licencji i na lewo)


To nie są moje rewelacje tak mi powiedziano w sklepie z komiksami w naszej stolycy.. Czy mówili prawde nie mam zielonego pojęcia ale dziwnym jest fakt że zaczeli wydawać serje w'94 mniej więcej od środkowych albumów-jak dla mnie to jakiś absurd!
Pozostaje czekać z nadzieją, że jakieś wydawnictwo sie zlituje i wyda w końcu całą serje...


A może Egmont wydawał komiksy według kolejności serialu animowanego? Na podstawie "Kraba o złotych szczypcach" powstały pierwsze dwa odcinki, natomiast na podstawie "Tajemnicy jednorożca" odcinki  3-4.

Poza tym mam bardzo dobrą (tak myślę) informację dla polskich fanów Tintina. Otóż Egmont zamierza w tym roku rozpocząć/wznowić wydawanie komiksów z Tintinem w Polsce. Wydania polskie będą takie jak w Stanach, czyli format B5, trzy albumy w jednym tomie. W tym roku mają zostać wydane w Polsce trzy takie tomy, pierwszy z nich już niedługo.

EDIT:

News ze strony www.Tintin.prv.pl:

Egmont poinformował o kolejnych szczegółach dotyczących polskiego wydania "Przygód Tintina". Wydanie pierwszych trzech tomów (9 albumów) planuje na koniec tego roku.

Konkretnie jest to listopad/grudzień. Polski wydawca na razie nie chce ujawniać ceny, jednak wiadomo, że w wydaniach Egmontu nie znajdziemy zeszytów wydanych przez Twój Komiks oraz przez sam Egmont w latach 90-tych. Oznacza to, że tomy będą wydawane od drugiego woluminu amerykańskiego z pominięciem trzeciego. Czyli oprócz "Tintina w kraju Sowietów" oraz "Tintina i Alph-arta" w Polsce prawdopodobnie nie doczeka się swojej premiery album "Spadająca gwiazda". Jednakże Egmont nie wyklucza, iż w przyszłości wyda także pierwszy i trzeci tom zawierający zeszyty wydane już w Polsce - póki co nie znajduje się to w jego planach.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Tintin
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 22, 2008, 01:50:50 pm »
Nie uzyskałem potwierdzenia części tych informacji. Zwracam uwagę na to, że Egmont przesunął numerację względem wyd. amerykańskiego, ale nie zdradza czy dzięki temu zabiegowi w tomie pierwszym miałby się znaleźć "Tintin w kraju Sowietów" (zauważcie, że amerykańskie trójpaki pomiają też "Tintina w Kongo"!). Wg mnie mniejsze szanse są na publikację "Alph-Artu", ale trudno się dziwić, w końcu to taka raczej ciekawostka.

EDIT: Żeby nie mnożyć postów o tym samym - poniżej naodati potwierdził to, co napisałem - w amerykańskim wydaniu te albumy mają numery 2, 4 i 5.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline naodati

Odp: Tintin
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2008, 06:46:00 pm »
Co do planow Egmontu dotyczacych tej serii, ponizej cytat z ich
oficjalnej informacji:

" Tin Tin
W tym roku wydamy 3 tomy po 3 historie:
Volume 3 (The broken Ear, The Black Island, King's Ottokar's Sceptre)
Volume 5 (Red Rackham Treasure, The Seven Crystal Balls, Prisoner of the
Sun)
Volume 6 (Land of the Black Gold, Destination Moon, Explorers of the
Moon)"

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Tintin
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2009, 07:46:29 am »
Przeczytałem ostatnio wszystkie Tintiny jakie wyszły w Polsce, i zauważyłem jedną rzecz.... W tym komiksie nie ma młodych ładnych kobiet!! nie dlatego, że autor rysuje je brzydko. On ich po prostu nie rysuje wcale !!

i przy okazji -> Tintin w Kongo to chyba najgorszy Tintin jaki kiedykolwiek wyszedł. gdybym od niego zaczał swoja przygodę z tą serią (zacząłem od Krab o złotych szczypcach) to pewnie bym zrezygnował z czytania dalszych części stwierdzając że główny bohater to morderca i mega sadysta
Spoiler: pokaż
który czerpie przyjemności z obdzierania małp ze skór i przebierania się w nie, oraz z wsadzania zapalonej laski dynamitu w nosorożca...
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaszcząb

Odp: Tintin
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 04, 2009, 11:13:53 am »
Zakryte przez Ciebie fragmenty, są moim zdaniem najlepszymi patentami z tej części, która jako całość jest okrutną ramotą. Taki Koziołek Matołek  z dymkami.
To co jest w tych nowych zbiorczych tomach, jest dużo lepsze, ale też trzeba sobie to dawkować w małych porcjach.

Offline Raf Fariszta

Odp: Tintin
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 04, 2009, 11:49:03 am »
Przeczytałem ostatnio wszystkie Tintiny jakie wyszły w Polsce, i zauważyłem jedną rzecz.... W tym komiksie nie ma młodych ładnych kobiet!! nie dlatego, że autor rysuje je brzydko. On ich po prostu nie rysuje wcale !!
W oparciu o to wysnuto jakiś czas temu (około 2 miesięcy) wniosek co do orientacji Tintina....sporo szumu było....
Kongo jest straszne przez te właśnie numery bohatera.... własnemu (i cudzemu też) dziecku tego komiksu bym nie w życiu pokazywał..... 
Nocy Matko Dnia

Offline Tencz

Odp: Tintin
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2009, 12:12:39 pm »
Przeczytałem ostatnio wszystkie Tintiny jakie wyszły w Polsce, i zauważyłem jedną rzecz.... W tym komiksie nie ma młodych ładnych kobiet!! nie dlatego, że autor rysuje je brzydko. On ich po prostu nie rysuje wcale !!

Mogę się mylić, ale to wynika z prawa, jakie obowiązywało w okresie powstawania początkowych tomów. Chodziło o to, że w publikacjach dla dzieci chłopiec nie może być przedstawiany w towarzystwie młodych płci przeciwnej. Podobna sytuacja miała chyba miejsce w serii Alix.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2009, 12:14:36 pm »
Mogę się mylić, ale to wynika z prawa, jakie obowiązywało w okresie powstawania początkowych tomów. Chodziło o to, że w publikacjach dla dzieci chłopiec nie może być przedstawiany w towarzystwie młodych płci przeciwnej. Podobna sytuacja miała chyba miejsce w serii Alix.

Rany, co jest tak trudnego w zaakceptowaniu faktu, ze Tintin jest gejem?  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Raf Fariszta

Odp: Tintin
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 04, 2009, 12:38:30 pm »
Rany, co jest tak trudnego w zaakceptowaniu faktu, ze Tintin jest gejem?  :lol:
A jest?
Nocy Matko Dnia

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 04, 2009, 01:53:23 pm »
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 02:12:27 pm wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tencz

Odp: Tintin
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2009, 02:07:17 pm »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 04, 2009, 02:13:28 pm »
Mogłeś ostrzec, że są spoilery :/

Slusznie, poprawilem.

Co do rasizmu Tintina:
http://archive.timesonline.co.uk/tol/viewArticle.arc?articleId=ARCHIVE-The_Times-1983-10-21-02-005&pageId=ARCHIVE-The_Times-1983-10-21-02

Tym razem krociotki tekst bez spoilerow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tencz

Odp: Tintin
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2009, 02:24:53 pm »
Co do rasizmu Tintina:
http://archive.timesonline.co.uk/tol/viewArticle.arc?articleId=ARCHIVE-The_Times-1983-10-21-02-005&pageId=ARCHIVE-The_Times-1983-10-21-02

Tym razem krociotki tekst bez spoilerow.


Na tej samej zasadzie moi znajomi Japończycy z Muzeum Komiksu stwierdzili, że Tymek i Mistrz jest rasistowskie :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2009, 02:38:30 pm »
Na tej samej zasadzie moi znajomi Japończycy z Muzeum Komiksu stwierdzili, że Tymek i Mistrz jest rasistowskie :)


Zgadzam sie, zamiescilem link na zasadzie wnioskowania ad absurdum.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dembol_

Odp: Tintin
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 04, 2009, 04:07:22 pm »

Co do rasizmu Tintina:
Rany, co jest tak trudnego w zaakceptowaniu faktu, ze Tintin jest gejem?  :lol:
Wiedziałem, że geje to rasiści.

Tak przy okazji powyższych żartów chciałem tylko stwierdzić, że strasznie nienawidzę politycznej poprawności i doszukiwania się w jej imieniu, na siłę znaczeń, których w danym dziele nie ma.

Wracając do tematu Tin Tina - widziałem w Empiku. Bardo fajne małe książeczki. Jak się wreszcie odkuję to kupię sobie 1-2 na spróbowanie. Możecie jakąś polecić?

 

anything