Autor Wątek: Tintin  (Przeczytany 88119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Odp: Tintin
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2005, 08:49:39 pm »
btw. w sumie jest troszkę dziwne, jeśli Egmotn wydał wcześniej 2 tomy TinTina to powinien miec licencje na całą serię (tak się ponoć podpisuje- no chyba, że oni zrobili inaczej :), w końcu Egmotn  :roll: ), więc w chwili obecnej wydanie TinTina to byłby mniejszy koszt, a chyba potencjalnych kupców sporo, więc czemu tego nie zrobią :)

Wiem, wiem, takie gdybanie...... :roll:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tintin
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2005, 09:54:40 pm »
No nie wiem, w supermarketach (Arkadia, Blue City) w Wawie sa takie anglojezyczne ksiegarnie, i tam sa Tintiny po angielsku, ze juz nie wspomne o bibliotece British Council. Jak ktos bedzie chcial to moze kupic, juz nie uwierze, ze to taki wysilek pare dymkow przetlumaczyc...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline empro

Odp: Tintin
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2005, 11:01:32 pm »
Cytat: "xionc"
No nie wiem, w supermarketach (Arkadia, Blue City) w Wawie sa takie anglojezyczne ksiegarnie, i tam sa Tintiny po angielsku, ze juz nie wspomne o bibliotece British Council. Jak ktos bedzie chcial to moze kupic, juz nie uwierze, ze to taki wysilek pare dymkow przetlumaczyc...


oczywiście, że można kupowac oryginały, ale ja jakos osobiście wolą "krajowe" wersje :)

Offline freshmaker

Odp: Tintin
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2005, 08:25:35 am »
Cytuj
No nie wiem, w supermarketach (Arkadia, Blue City) w Wawie sa takie anglojezyczne ksiegarnie, i tam sa Tintiny po angielsku, ze juz nie wspomne o bibliotece British Council. Jak ktos bedzie chcial to moze kupic, juz nie uwierze, ze to taki wysilek pare dymkow przetlumaczyc...


ja w ten sposob uzbieralem juz prawie cala serie. brakuje mi tylko tintina u swoietow i ze 3 ostatnich albumow.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Makary

Odp: Tintin
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 16, 2005, 05:37:12 pm »
jedna banda z tym Tintinem, chce po Polsku, od zaraz albo nawet już - chyba sie rozpłaczę moja najlepsza seria i dukam po szwabsku :cry:

Offline Makary

Odp: Tintin
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2006, 11:34:15 am »
Jest to moja ulubiona pozycja w swiecie komiksowym, a ze nie znam biegle zadnego jezyk prócz polskiego i chyba do konca moich dni bede czekał na wydanie w polsce calej tej serii. kiedys nawet kupowałe te albumu po niemiecku i kolezanka kserował mi cały komiks i obok tłumaczyła na polski zawsze cos, ale nie dokonca...
Teraz na rynku amerykańskim ukazła sie tintin zebrany po 3 albumy w wydawany w takich volumach tutaj i zastanawiam sie czy nie zaciągnac zony do takiej pracy tłumacza, jeszcze jej nic o tym nie mowiłem. Co myslicie o tym pomysle ??

Offline Radagajs

Odp: Tintin
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 19, 2006, 02:07:52 pm »
I co , udało ci się?

Offline freshmaker

Odp: Tintin
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 19, 2006, 03:25:24 pm »
nie kupujcie tego tintina zebranego po 3 albumy. jest to formatu B5 i wogole sie nie da tego czytac, szczegolnie jak jest bardzo duzo kadrow na stronie albo kilka przegadanych dymkow (a to czeste w tintinie). chyba ze macie dobra lupe.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline DaryW

Odp: Tintin
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2006, 07:30:56 am »
a to cirekawe:
zamówiłem sobie przez Empik te Tintiny, po podanym ISBN sprawdziłem format przez jakąś amerykańską księgarnię podawany i wychodzi mi w cm zbliżony do A4.

Pewny jesteś, że to jest B5?

Offline tyler_durden

Odp: Tintin
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2006, 08:45:46 am »
W formacie zbliżonym do B5 ukazały się te wydania 3w1 "Tintina", ale są też dostępne anglojęzyczne wersje w normalnych, pojedynczych albumach w formacie A4 (chyba lekko powiększonym).
o not talk about fight club

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Tintin
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2006, 09:44:44 am »
Cytat: "DaryW"
a to cirekawe:
zamówiłem sobie przez Empik te Tintiny, po podanym ISBN sprawdziłem format przez jakąś amerykańską księgarnię podawany i wychodzi mi w cm zbliżony do A4.

Pewny jesteś, że to jest B5?


są odrobinę większe niż B5, ale i tak nie da się ich czytać.

Offline DaryW

Odp: Tintin
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2006, 10:33:22 am »
no cóź
zobaczymy, ktore EMpik mi sprowadzi,
najwyżej zrezygnuję z zakupu.

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Tintin
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2006, 10:58:57 am »
Cytat: "DaryW"
no cóź
zobaczymy, ktore EMpik mi sprowadzi,
najwyżej zrezygnuję z zakupu.


lepiej zamów od razu w amazonie (lub Empiku) pełnoformatowe wydanie.

Offline DaryW

Odp: Tintin
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2006, 01:06:52 pm »
no ale ja zamawiałem pełnowymiarowe wydanie (bo tak mi z EANu wynika), a na stronie empik.com o formacie ani słowa,,,

Offline freshmaker

Odp: Tintin
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2006, 05:38:28 pm »
pisalem to juz wczesniej: tintin a4 jest w kazdym american bookstore. w promocji 3 + 1 wychodzi po 30zl za album
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons