trawa

Autor Wątek: Tintin  (Przeczytany 88111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dwalthrim

Tintin
« dnia: Listopad 19, 2005, 12:43:34 pm »
Doszły mnie słuchy, że  z belgijskiej serii przygód Tintina wydawanej w Polsce nie zobaczymy już żadnej. Nad tą serią ciąży jakieś fatum :/ najpierw ktośtam wydał 2 albumy na lewo bez licencji, a teraz po ukazaniu się 3 -ch wydawnictwo ponoć padło!:< :{
Ktoś coś wie wiecej, jakie są losy tej serii albo dalsze plany wydawnicze?? Może ktoś wyda wreszcie całego Tintina w naszym kraju???
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline graves

Odp: Tintin
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2005, 12:52:49 pm »
Cytat: "Dwalthrim"
Doszły mnie słuchy, że  z belgijskiej serii przygód Tintina wydawanej w Polsce nie zobaczymy już żadnej. Nad tą serią ciąży jakieś fatum :/

Zdaża się jak wielu innym seriom w Polsce.
Cytat: "Dwalthrim"

najpierw ktośtam wydał 2 albumy na lewo bez licencji,

Czy jesteś pewny tych "rewelacji". Dwa albumy w roku 94 (Krab o złotych szczypcach(9) i Tajemnica jednorożca(11))- zostały wydane przez Egmont Polska (wątpię, aby wydali to bez licencji i na lewo)
Cytat: "Dwalthrim"

a teraz po ukazaniu się 3 -ch wydawnictwo ponoć padło!:< :{

4-rech. Wyszły Tintin w Kongo (1), Tintin w Ameryce (2), Cygara Faraona (3), Błękitny lotos (4). Firma Motopol ("Twój Komiks") wycofało się z wydawania komiksów i zajęło tym co jest jej podstawową dziedziną.
Cytat: "Dwalthrim"

Ktoś coś wie wiecej, jakie są losy tej serii albo dalsze plany wydawnicze?? Może ktoś wyda wreszcie całego Tintina w naszym kraju???

Może kiedyś :roll:
Od pierwszego ukazania się w naszym kraju Tintina - czekałem nakontynuację 9 lat.Pewnie teraz też z tyle poczekamy na kontynuację.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

Odp: Tintin
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2005, 01:22:39 pm »
nadzieja tkwi w nowych graczach na komiksowym poletku :)

Taurus, Manzoku do dzieła :)

edit: jeszcze oprócz Tintina, "Wieże BoisMaury" by się przydały :))

Offline kingquest

Odp: Tintin
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2005, 01:53:52 pm »
Cytat: "empro"
nadzieja tkwi w nowych graczach na komiksowym poletku :)

Taurus, Manzoku do dzieła :)

:))[/i]

Z Manzoku to bym się wstrzymał bo w sumie to jeszcze NIC nie wydali.
I coś ostatnio się wyciszyli

Offline Tkachoz

Odp: Tintin
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2005, 06:06:18 pm »
kiedys ktos mowil ze przez to ze Motopol pozostawial tyle niepodokanczanych serii, inne wydawnictwa w Polsce nie beda mogly do nich kupic praw przez pare lat (wydaje mi sie ze przez 5)

Offline freshmaker

Odp: Tintin
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2005, 06:38:44 pm »
mozna kompletowac po angielsku. info w ogloszeniach.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline MaxNecro

Odp: Tintin
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2005, 07:09:44 pm »
Cytat: "Tkachoz"
kiedys ktos mowil ze przez to ze Motopol pozostawial tyle niepodokanczanych serii, inne wydawnictwa w Polsce nie beda mogly do nich kupic praw przez pare lat (wydaje mi sie ze przez 5)
az w koncu mandra sie zlituje.. jak nad SPAWNowcami swego czasu.. :D

Offline Dwalthrim

Odp: Tintin
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2005, 09:34:09 pm »
Graves napisał:
Cytuj
Czy jesteś pewny tych "rewelacji". Dwa albumy w roku 94 (Krab o złotych szczypcach(9) i Tajemnica jednorożca(11))- zostały wydane przez Egmont Polska (wątpię, aby wydali to bez licencji i na lewo)


To nie są moje rewelacje tak mi powiedziano w sklepie z komiksami w naszej stolycy.. Czy mówili prawde nie mam zielonego pojęcia ale dziwnym jest fakt że zaczeli wydawać serje w'94 mniej więcej od środkowych albumów-jak dla mnie to jakiś absurd!
Pozostaje czekać z nadzieją, że jakieś wydawnictwo sie zlituje i wyda w końcu całą serje...
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Tintin
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2005, 10:12:22 pm »
Cytat: "kingquest"
Cytat: "empro"
nadzieja tkwi w nowych graczach na komiksowym poletku :)

Taurus, Manzoku do dzieła :)

:))[/i]

Z Manzoku to bym się wstrzymał bo w sumie to jeszcze NIC nie wydali.
I coś ostatnio się wyciszyli


NIC z Manzoku.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Lavamancer

Odp: Tintin
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2005, 10:57:21 pm »
Cytat: "Tkachoz"
kiedys ktos mowil ze przez to ze Motopol pozostawial tyle niepodokanczanych serii, inne wydawnictwa w Polsce nie beda mogly do nich kupic praw przez pare lat (wydaje mi sie ze przez 5)

Podczas rozmowy z ekipą Taurusa na MFK padło jakieś pytanie o kontynuowanie zaczętych przez kogoś innego francuskich serii. Trochę słabo pamiętam, ale w odpowiedzi było coś, że francuzi nie sprzedają licencji na konkretne tomy, wydawca który chciałby je wydać musiałby wykupić licencję również na tomy wcześniejsze, już wydane, a jak wiadomo to żaden interes, a problem duży.

Offline freshmaker

Odp: Tintin
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2005, 08:10:04 am »
w sumie wydawca moglby zostawic publikowane juz tomy na sam koniec wydawania serii. thorgal z egmontu tak u nas startowalpare razy: sloneczny miecz, pozniej pietno wygnancow a pierwsze albumy na sam koniec.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kingquest

Odp: Tintin
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2005, 11:31:32 am »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "kingquest"
Cytat: "empro"
nadzieja tkwi w nowych graczach na komiksowym poletku :)

Taurus, Manzoku do dzieła :)

:))[/i]

Z Manzoku to bym się wstrzymał bo w sumie to jeszcze NIC nie wydali.
I coś ostatnio się wyciszyli


NIC z Manzoku.


Chodziło mi  o tą ankietę którą tak nagłośnili i zapowiadali, że opublikują jej wyniki i wydadzą najbardziej zapowiadane pozycje.

Offline graves

Odp: Tintin
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2005, 02:41:58 pm »
Cytat: "Dwalthrim"
Graves napisał:
Cytuj
Czy jesteś pewny tych "rewelacji". Dwa albumy w roku 94 (Krab o złotych szczypcach(9) i Tajemnica jednorożca(11))- zostały wydane przez Egmont Polska (wątpię, aby wydali to bez licencji i na lewo)


To nie są moje rewelacje tak mi powiedziano w sklepie z komiksami w naszej stolycy.. Czy mówili prawde nie mam zielonego pojęcia ale dziwnym jest fakt że zaczeli wydawać serje w'94 mniej więcej od środkowych albumów-jak dla mnie to jakiś absurd!

Czsami trzeba bardziej krytycznie przyjmować, to co mówią w pewnych sklepach komiksowych (nie jednokrotnie na forum mieliśmy już tego dowody :roll: )
Jeśli chodzi o Tintina z Egmontu - to wydali to jako Tintin 1 i Tintin 2, zapewne miał to być początek wydawania Tintina w Polsce, a na pewno sondaż. Dlaczego zaczęli od tych albumów? To już możemy tylko zgadywać. Egmont Polska to część większego konsorcjum. Być może gdzieś właśnie były wydawane te części Tintina i Egmont Polska się do tego podłączył lub po prostu komuś wydawało się, że te dwie części lepiej się unas na początek sprzedadzą. Wkażdym razie wątpię mocno aby było to wydane bez licencji. W Tintinie są takie informacje:
Cytuj
Czasopismo Tintin jest w Polsce wydawane przez
Wydawnictwo Egmont Polska
Warszawa Pl. Piłsudskiego 9, tel 26-30-42
Opracowanie: Hanna Baltyn i Cezary Wolski
Druk: Casterman, Belgia
Copyright for the Polish edition by Egmont Polska 1994
Artwork 1953 by Editions Casterman, Tournai
Copyright renewed 1981 by Casterman

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Żadna część publikacji nie może być kopiowana w jakiejkolwiek formie bez pisemnego zezwolenia Editions Casterman i Egmont Polska


Najwyraźniej sprzedaż jednak była niewystarczająca (z tego co pamiętam był dosyć drogi - 36 000 zł - Asyteriks wydawany w tym samym roku doszedł max. do 32 000 zł), dlatego zarzucili pomysł wydawania i Motopol dostał licencję na wydawanie w Polsce.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dwalthrim

Odp: Tintin
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2005, 05:41:45 pm »
Tylko ani jednym ani drugim nie wyszło wydanie całej serii. No szkoda, poczekamy zobaczymy... :/
Mam cichą nadzieję , że ktoś się pokusi i przejmie schedę po Motopolu i wyda w końcu całego Tintina - nie lubie mieć niedokończonych serii z jednym z ulubionych bohaterów. ;)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Tintin
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2005, 04:55:14 pm »
Kingquest, wiem o co ci chodziło, ale źle to wyraziłeś, bo nie jest prawdą jakoby nic nie wydali. Nie spodziewam się, aby mówili coś o konkretach przed podpisaniem umów, tak samo robił  Taurus.
Z mojej strony koniec offtopa.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."