Autor Wątek: Seria Might & Magic  (Przeczytany 15262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LinuX

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
Seria Might & Magic
« dnia: Listopad 17, 2005, 05:14:47 pm »
Witam!
Jestem niesamowitym miłośnikiem tej serii.....
Wiele godzin spędziłem na grze..... Przeszedłem całkowice ze świetnym rezultatem część 7(ulubioną) i 8 kilka razy każdą.... Grałem nieco w 9, ale nowy desing niespodobał mi się..... Już cześć 8 była nieco mniej związana fabularnie ,ale nadal ciekawa i grywalna.....
Słyszałem że można gdzieś kupić części poprzednie(głównie interesuje mnie 6 i 5) ale nigdy nie znalazłem takiej możliwości..... Czy ktoś je posiada???? Jeśli tak to proszę o informację..... (niechce jakiegoś badziewia; ma być w dobrym stanie, bez errorów i innych takich)

Zastanawiałem się nad ściągnięciem gier z neta, ale także nieznalazłem..... A związek fabularny tej serii jest tak niesamowity ,że niemogę się powstrzymać i muszę tą serie zdobyć.....
Pozdro LinuX
iwat Might and Magic! Wiwat wszystkie części! Wiwat Heroes of Might and Magic! Wiwat wszystkie części oprócz czwartej!
Wiwat Warszawski Klub Powergamers!

Offline SquizzZ

Seria Might & Magic
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2005, 06:13:55 pm »
Jeśli potrafisz korzystać z Usenetu to popytaj może na grupie dyskusyjnej pl.rec.gry.komputerowe.klasyka . Możliwe że ktoś z tamtejszych grupowiczów (zapalonych fanów i kolekcjonerów klasyki) ma na stanie jakiś działający oryginał.

Pozdrawiam.

PS. na stronkach z "legalnym" (*) abandonwarem można ściągnąć 3 pierwsze wersje gry. Jeśli zaś chodzi generalnie o wersje 1-5 to naprawdę jest cholerny problem żeby je wogóle odpalić (DOS + dzika konfiguracja pamięci prawie na 100% wymagana, można próbować też spod DOSBoxa). Ze sprawnymi oryginalnymi egzemplarzami może być kłopot, gdyż gros sprzedanych kopii było jeszcze na dyskietkach (które, jak powszechnie wiadomo, padają jak muchy) - możesz ewentualnie szukać jakichś reedycji CD.

PS2. zajawki z M&M5 i M&M6. :)

(*) tzn takich które np. pytają o zgodę na zamieszczenie, etc.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

• Gość
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2005, 06:27:43 pm »
To była seria... Nie wiem, jak można było tak potraktować taką grę :cry: Mam nadzieję, że kolejna część będzie tak dobra jak starsze części tego cyklu :)

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2005, 10:44:12 am »
Moimi ulubionymi są dwie(4 i 5, lub 5 i 6) części połączone w całość. "World of Xin" to się chyba nazywało. Grałem też w późniejsze, i choć były całkiem fajne, to nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak jak wcześniejsze, dawno dawno temu :)

Offline SquizzZ

Seria Might & Magic
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2005, 12:36:11 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Moimi ulubionymi są dwie(4 i 5, lub 5 i 6) części połączone w całość. "World of Xin" to się chyba nazywało. Grałem też w późniejsze, i choć były całkiem fajne, to nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak jak wcześniejsze, dawno dawno temu :)

Chodzi Ci o połączone 4+5, "World of Xeen". To było ukoronowanie starej (dwuwymiarowej) części serii. :)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2005, 12:50:41 pm »
Dziękuję za poprawienie. Dokładnie o to mi chodziło. Poprostu w tamtym momencie gra ta była dla mnie istnym cudeńkiem i ciągle mam do niej wielki sentyment :)

Kurcze, pograłbym w to sobie - taki świetny, niewymagający RPG. Eh, gdzie te czasy Ishar'a czy EotB...

ps. jak widzę, że z moją pamięcią (jeszcze :lol: ), nie jest tak źle - coś tam pamiętałem ;)

Offline Jerrec

• Niewolnik
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2005, 05:05:00 pm »
Takie małe pytanie: Da się w jakiś sposób włączyć w Might and Magic 6 autorun? Żeby nie trzeba było ciągle Shita trzymać? Caps-lock nie działa... Z góry dziękuję za odpowiedź  :)

Offline Sarev0k

• Nosiciel Wody
  • *
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2006, 10:03:54 pm »
W każdym M&M-ie zmienia sie to w ustawieniach po wcisnieciu klawisza <escape>  :wink:  Chyba, ze angielskiego nie znasz :badgrin:  :roll:

M&M... Ech ile to godzin się spędziło zabijając te wszystkie potwory... :D  Najlepszy RPG jaki stworzono! Moim ulubionym jest VII, choć VIII tez niezła  :wink: Dziewiątke zwalili i ti totalnie, szóstki do końca nie przeszłem ( księcia Nikolai Ironfist mi porwali :?  :(  ), a w inne nie grałem   :roll:
trach jest zaprzeczeniem wiary...

Offline Pepper

• Pisarz bracki
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:25:53 pm »
o Jezus jaki wspaniały temat odkryłem!

nie wiem jak wy, ale mnie jeszcze dziś potrafi obudzić w środku nocy, zlanego potem wspomnienie o tym
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Nehan

• Szafarz bracki
  • GRUBSON NAJLEPRZY
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:29:32 pm »
Dla mnie akurat Darkmoor aż takie straszne nie było. Ale VARN, ja tam bity tygodnie siedziałem. I co? Musiałem wczytywać sejwa sprzed wejścia :evil:  :shock:

Offline Pepper

• Pisarz bracki
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:35:08 pm »
haha!
VARN to swoją drogą, bydlę niesamowite, jeny jak tam się łaziło na pejdż dałnie i patrzyło w sufit. Robiło wrażenie, a grafika przecież nie sprzyjała takim doznaniom.
Ale w VARN, chwała Bogu, nie było tych fruwających oczu - toż to przeciwnik który w tej grze najwięcej zdrowia mi napsuł, włosy z głowy sobie rwałem, szczególnie w tej jaskini (na planie lewa część), gdzie tego badziewia było zatrzęsienie.
Ech, jak miło się dzisiaj wspomina tamte chwile frustracji.
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline Frey Ikari

• Radca bracki
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:29:18 pm »
Ach..., stare dobre czasy... Moja najlepsza część to VII, ósemka była już gorsza, a do IX to przekonałem się dopiero za drugim razem... Największą wadą serii były chyba lochy i system jaskiń, było to spowodowane tym że nie było żadnej porządnej mapy, bo z tej co była za wiele wyczytać się nie dało... :(  Ja najbardziej namęczyłem się szukając drogi w VII podczas odwiedzin w Kurhanach krasnoludów, nie cierpiałem tego miejsca... No i ten statek kosmiczny to była przesada... Niestety z części na część dostawaliśmy też coraz brzydsze portrety naszych bohaterów, a ja tak  lubię grać ładnymi dziewuszkami :D .

Offline ibn Erales

• Pisarz bracki
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:31:44 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
No i ten statek kosmiczny to była przesada...

Czemu?
Siódemki nie rpzeszedłem, więc nie wiem.
i]Ráno mě probouzí tma sahám si na zápěstí
zda mi to ještě tluče zdali mám ještě štěstí
nebo je po mně a já mám voskované boty
ráno co ráno stejné probuzení do nicoty[/i]

Morituri Nolumus Mori

Offline Frey Ikari

• Radca bracki
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:44:52 pm »
Jak to czemu?!
Gram sobie gram i tu nagle dostaje blastera w łape i do ataku na statek kosmiczny zanurzony w wodzie... To nie są jakieś Gwiezdne wojny ani Startreki!!! Gdyby był tam jeszcze jaki Jedi to już bym się załamał... To jest Might and Magic a nie Blaster/Lightsabre and Force!!!

Offline Nehan

• Szafarz bracki
  • GRUBSON NAJLEPRZY
Seria Might & Magic
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:51:50 pm »
Akurat fragmenty science fiction w Might and Magic bardzo mi się spodobały. Odróżnia to zdecydowanie ten świat od typowych światów fantasy, jednocześnie dobrze wkomponywując się w historię (jeśli ktoś grał we wcześniejsze części, wie, kim jest Ressurectra, Crag Hack i paru innych jeszcze - to przybysze z kosmosu :shock: ).