Autor Wątek: Spust kuszy  (Przeczytany 66125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roland

Spust kuszy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2006, 08:48:19 pm »
interesuje sie fechtunkiem, nie strzelaniem

i prosze pisz powazniej, to jest  poważne forum a nie jakies byle jakie :?
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Elrond Degaz

Spust kuszy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2006, 05:25:41 pm »
witam jestem tu nowy ale moge pomuc wszystkim prubującym budować kusze. oto link do strony na kturej jest mnustwo informacji o tym jak budować kusze nie tylko repliki.

http://www.crossbows.republika.pl/technika.shtml

Żeby nie było dodam że sam zbudowałem kusze na podstawie informacji zawartych na tej stronie i dzięki pomocy jednego z forumowiczów(dzięki underteacher).

Offline lorien

Spust kuszy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2007, 11:21:20 am »
Jeśli interesuje kogoś wykonanie kuszy polecam filmy instruktarzowe, dokładnie opisujące tą sztuke.

Drewniany łuk i kusza - przedstawia samoróbkę, czyli jak z byle czego poskładać niezłą kusze.

Jak zrobić kusze - przedstawia wykonanie dokładnej repliki kuszy zachodnio europejskiej.

Więcej informacji znajdziecie na allegro, wpisując w wyszukiwarkę tytuły filmów.
olecam moje filmy instruktarzowe:
Jak zrobić kusze
Drewniany łuk i kusza
Broń z dawnych lat - czyli jak zrobić łuk
wszystko jest na allegro :)

Offline Xfactor

Spust kuszy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2007, 06:37:01 pm »
No to tak po pierwsze jaką chcecie taką naciąganą korbką czy taką naciąganą ręcznie i na spust ????????



(obydwie jak od podstaw szybko i porządnie wykonać moge opisać) :o  :o  :)  :)  :)
itam i pozrawiam

Offline Hrackus

Spust kuszy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2007, 09:05:52 pm »
Cytat: "Gucio/Wojomir"
cholera czy wszyscy zauważyli moją sype??... jestem rok młodszy od ciebie :) masz moze jakieś fajne stronki tzn Jak wykonać kusze


Na twoim miejscu poszukałbym stron o etykiecie:) (Ależ ja Cię gnębię)
P.S. Reszta natomiast niech sprawdza swe posty w wordzie!! Bardzo proszę!

P.P.S.
Przepraszam, że odbiegłem od tematu ale musiałem...
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline Xfactor

Spust kuszy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2007, 03:43:19 pm »
Ludzie nie odbiegajcie od tematu  prosze :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :?  :?
itam i pozrawiam

Offline Hrackus

Re: Spust kuszy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2007, 10:25:28 am »
Cytat: "Krzysiek z Trzebieży"
Jaki spust jest najlatwiej zrobić i zamontować w kuszy?
Orzecha chyba nie dal bym rady zrobić.
Proszę o nie pisanie czegoś w stylu "posiadania kuszy jest nielegalne", uwarzam się za czlowiek odpowiedzialnego.


Nie tobie sądzić czy jesteś na tyle odpowiedzialny by kuszę posiadać! Na kuszę trzeba pozwolenie, ponieważ jest ona uważana za broń;)(i nie jest to coś w stylu "posiadanie kuszy jest nielegalne" poprostu musisz miec pozwolenie jak na buty z gadów czy hodowanie warana;))
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline Roland

Spust kuszy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2007, 07:05:08 pm »
ale zauważ że dużo osób posiadających w rycerstwie kusze nie ma zezwolenia
co do odpowiedzialności, przyznaje racje Hrackusowi  :)
pozdrawiam
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Hrackus

Spust kuszy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2007, 09:14:23 pm »
W końcu ktoś mi przyznał rację;) To, że wielu nie ma pozwolenia to już ich sprawa.  No cóż, może jest to spowodowane tym, że takowe są rzadko są wydawane.
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

 

anything