Autor Wątek: Dragon-Ball  (Przeczytany 96712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartez

Dragon-Ball
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 09, 2007, 09:58:11 am »
Można na to mówić jak człowiek chce, w każdym razie od 18 czy 19 tomu zaczyna się "Z"...
aruto Fan
Dragon Ball Fan
Neon Genesis Evangelion Fan
Asuka Fan
ATI User
Coca Cola Drinker
MuOnline Fan

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Dragon-Ball
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:27:48 am »
odwrotnie - to z zaczyna się dziać w momencie tomu 18/19. anime powstało na podstawie mangi. nie odwrotnie.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Zeromus

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:36:06 am »
Dragon Ball swego okresu lubiłem nawet bardzo ale zakończenie,ta cała saga buu była kompletną pomyłka.Po prostu nie potrafię poważnie podejść do historii w której głównym wrogiem jest różowy potwór noszący pieluchę,mający umysł pięciolatka,który podczas walki tańczy i śpiewa a wrogów nie zabija tylko zamienia w słodycze i zjada.Dragon Ball nigdy nie był do końca poważny ale to było już przegięcie.Zresztą nie tylko Buu wykładał ostatnią sagę ,ten pomysł z dziadkiem który zwiększał moc wojownika tańcząc albo "cool" nazwy ataków Gotenksa.Dla mnie dziecinada na maksa, a szkoda bo przedtem było tak fajnie.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Murazor

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 08, 2017, 06:50:12 pm »
Za fb:
"Dragon Ball Super" - premiera luty 2018
Tytuły będą ukazywać się w trybie 3 miesięcznym (ze względu na małą ilość tomów w Japonii).
Już niebawem uruchomimy pre-ordery.
Cena za tomik to 18,90 zł.


Ja się tam cieszę, chociaż po kilku odcinkach anime szału nie było :)

Offline Cringer

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 08, 2017, 07:25:50 pm »
o rany ale nowina :)
Anime kompletnie nie przypadło mi do gustu, ale mangę chociażby przez nostalgię kupię.

Offline radef

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 08, 2017, 07:26:15 pm »
Z tego co wiem to manga jest oceniana lepiej niż anime.

A tak odnośnie całego JPF - według mnie dobrze, że wydadzą i "Dragon Ball Super" i "Boruto", ponieważ w ostatnich latach JPF to kompletna stagnacja, a może nawet lekki upadek. Tempo niektórych serii (np. "One Piece") jest strasznie powolne, a nowe serie, niezbyt interesujące. A JPF straciło nawet pozycję lidera w wydawaniu długich serii lub starszych pozycji.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cringer

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 08, 2017, 07:59:10 pm »
Zerknąłem sobie właśnie na zapowiedzi i rzeczywiście takie Waneko czy Studio JG ma ich zdecydowanie więcej niż JPF.
Tyle że taki Dragon czy Boruto to raptem po 3 tomy. Nie da to im chyba zbyt dużego kopa.

Offline radef

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 08, 2017, 08:12:25 pm »
Tyle że taki Dragon czy Boruto to raptem po 3 tomy. Nie da to im chyba zbyt dużego kopa.
3 tomy na razie. Serie są kontynuowane i na pewno będą dłuższe, w magazynach wydano już materiał do 4. tomów.
Ważne, że coś się dzieje w JPF-ie, ale liczę na kolejne akcje. Smutno się patrzy gdy niegdyś największe mangowe wydawnictwo w Polsce wydaje po 3 tomy miesięcznie.
Ale też nie pochwalam Waneko, które niczym Egmont, wypuszcza masę średnich serii i zalewa rynek. Ale tak jak w przypadku Egmontu, spośród kilkunastu tytułów zawsze można znaleźć coś ciekawego.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Hollow

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:02:46 pm »
Jak dla mnie i Boruto i Super to odcinanie kuponów od znanych i lubianych marek. Obie seria są słabe, nudne i marnują potencjał oryginału. Szkoda kasy na to.

Offline Murazor

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:31:59 pm »
Tak jak pisałem, anime mnie nie porwało, ale mangę kupię żeby samemu sprawdzić co i jak.

Co do JPF'u - dla mnie mogą wydawać mniej niż inni, chociaż nie jestem za bardzo w temacie i sprawdziłem tylko listę premier mangowych na wakacje, ale mnie kupili pięknym wydaniem Blame, czy właśnie powrotem do dzieciństwa z DB. Liczę na Akirę lub Alitę w formie Blame.

Offline Dembol_

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 09, 2017, 11:52:04 am »
w ostatnich latach JPF to kompletna stagnacja, a może nawet lekki upadek.
Raczej stabilizacja. Mają rozpoczęte kilka popularnych serii mających ponad 30 tomów oraz co jakiś czas wydają starsze, ciekawsze serie, których nikt inny nie chce ruszyć. Widocznie na tyle mają mocy przerobowych i mają plan wydawniczy, który to realistycznie odzwierciedla. Wolę to niż zapowiedź 10 tytułów w trybie dwumiesięcznym, które potem wychodzą raz na kwartał lub pół roku bo wydawca nie ogarnia.

Offline SawiK

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 09, 2017, 09:52:36 pm »
Anime DBS bardzo słabe i dla mnie żadnego szału nie robi(oglądam licząc na dobry występ Piccolo i Tiena). Mandze dam szanse, jeden tom na trzy miechy zawsze gdzieś się upchnie  8)

Offline xShen

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 17, 2017, 01:40:57 pm »
Manga akurat różni się od anime, podobno jest lepsza. Skanów nie czytam, więc przekonam się jak jpf to wyda.

Offline Cringer

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 17, 2017, 06:53:19 pm »
@xShen o to dobra wiadomość oby tak było.

Offline rudzik21

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 15, 2017, 11:00:11 am »
18-20 maja 2018 roku premierę na Pyrkonie będzie miała nowa manga Akiry Toriyamy.
GINGA PATROL JACO! (tytuł ma być przetłumaczony - wyd. JPF)

"Jest to jednotomowa historia ze świata "Dragon Ball" opowiadająca o przygodach funkcjonariusza galaktycznego patrolu. Jaco wyrusza na Ziemię aby zapobiec inwazji niebezpiecznych Saiyan!"

 

anything