trawa

Autor Wątek: Dragon-Ball  (Przeczytany 96588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 15, 2018, 05:08:27 pm »
Jeśli akcja mangi toczy się dla ciebie za szybko, to zabierz się za anime. Tam wydarzenia z magi toczą się o wiele wolniej.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 15, 2018, 07:01:30 pm »
no właśnie do tego zamierzałem .Nie oglądałem anime natomiast słyszałem, że tam czas leci wolniej :smile:  dzięki temu ważne wątki pewnie są lepiej dopracowane
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

mkolek81

  • Gość
Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:36:45 am »
JPF zapowiada dwa tomy Dragon-Ball na podstawie filmów (Anime-comics).

Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów




Dragon Ball Z (film 15): Zmartwychwstanie Frizera


Offline R~Q

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 27, 2018, 07:07:28 am »
Macie jakieś info nt. tych dwóch tomów? Będą takiego formatu jak tankobony? Treść jest kanoniczna dla reszty historii? W sensie czy będę mógł je wstawić na półkę koło DB Super i nie będzie zgrzytu zębów?  :wink:
Ponadto, w zapowiedziach na 2019 jest też spin-off z Yamchą. To rodzi nadzieję na DB SD.

Offline J4rre

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 27, 2018, 12:13:25 pm »

Z ich Facebooka:
Cytuj
Nasze wydanie charakteryzować się będzie:
-powiększonym formatem (A5 z obwolutą)
-papierem kredowym (biały i śliski)
-360 kolorowymi stronami


https://www.facebook.com/J.P.Fantastica/posts/2086423118047684


Ja tam nawet kijem bym tego nie tykał, ale co kto lubi :)

Offline cro_no

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 27, 2018, 03:10:39 pm »
To komiksy na podstawie filmów (kadry z filmów z wstawionym tekstem), których fabuła różni się nieco od tej z serialu DBS, która z kolei różni się nieco od tej z mangi:)

Offline R~Q

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 28, 2018, 09:55:24 am »
-powiększonym formatem (A5 z obwolutą)
-papierem kredowym (biały i śliski)
Rak
Aczkolwiek wyczytałem na wiki, że są one oficjalnym elementem oficjalnego kanonu DB. Ale i tak czekam na pozostałe spin-offy (np. DB SD)

Offline R~Q

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 01, 2019, 11:47:52 am »
Dlaczego najnowszy tom Dragon Ball Super ma podtytuł "Ostatnia Szansa Hope'a" :?: :?: :?:

Offline MrAtrion

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 15, 2020, 12:06:40 pm »
Hej :)

Zauważyliście trochę po łebkach zrobione dodruki mangi DB? Graficznie jest poprawiony (czasem ostrzejsze kadry, czasem nie tak mocno przyciemnione), ale tekst nie został w ogóle poprawiony. Nadal są błędy literówek, puste chmurki czy nawet chmurki z krzaczkami. Trochę się zawiodłem, bo kupiłem 3 pierwsze dla sprawdzenia właśnie tego aspektu (odnowienie jeszcze miało na celu poprawienie grzbietów tomików w sensie kolorystycznym - smok jest w końcu zielony, a nie morski zielony). Może jeśli kiedykolwiek wydadzą jakąś edycję w formacie B5 czy ogólnie amnibusa to poprawią...

Offline Swojak

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 15, 2022, 07:11:46 pm »
Fajnie, że to wznowili w kolorze.
Zupełnie inaczej, fajniej, pełniej się czyta. :-)

Offline budowadomu

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 09, 2022, 11:45:15 am »
W kolorze to jednak całkiem inna lektura! Pamiętam czarnobiały, oldschoolowy styl xD To było coś.


______________________________
https://otomedi.pl/kalkulator-bmi/

Offline gietsko

Odp: Dragon-Ball
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 16, 2023, 01:56:12 pm »
Ech.. dragon ball. Błąd młodości - nie wiem jak mogłem kupować ten crap aż do 20 bodaj tomu. Fakt faktem że już wtedy mi się znudził ale żeby taki stary koń wyżucał pieniądze na tak bezwartościowy shit. W penym momencie zdałem sobie sprawe jak absurdalne, żałosne i naciągane to dzieło. Za sceny walk, niezłe, plus, jednak ile mozna oglądać pranie się po mordach? Człowiek wydaje kilkanaście złotych żeby w 5 minut przeczytać 200 stron na któych dzieje się tak: "bam, bam, bam", "bach!", "bum", "wziiu!", "pach, pach, pach", "c.d.n". Nigdy nie mogłem już się zmusić by powrócić do tej serii. I tak komiks ten znalazł swoje miejsce na dnie najmniej uczęszczanej szafki. Musze to jakoś niedługo opchnąć komuś gdzieś bo mi tylko miejsce zajmuje. A przecież mógłbym tam trzymać kurz.


A teraz, po latach? Dalej tak uważasz?



___________________________________ _______
https://otomedi.pl/kalkulator-bmi/