trawa

Autor Wątek: Jesteś Dark czy Light Side???  (Przeczytany 21834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gil-Galad

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2005, 06:13:21 am »
Cytat: "Norsefir"
Może prowadzić do porażki albo "zaskocznia" z powodu zdrady kogoś, kogo nim dażyliśmy.

Owszem, taka możliwość też występuje, jednak w przypadku Jedi nie zadża się tak często. Rycerza Jedi nie tak łatwo zaskoczyć. Pamiętaj, że płynie przez niego Moc, i może wyczuć zdradę. Sith żyjący bez przerwy pod stresem (zdrady) może jej nie wyczuć kiedy już nadejdzie. I jego uczeń także lepiej się do tego przygotuje wiedząc, że jego mistrz się jej spodziewa.

Cytuj

Tak się zastanawiam, kto jest moralnie dobry... Gdy Sith widzi biedaka, umierającego z głodu na ulicy, czuje do niego pogardę, za jego słabość- nie pomoże mu.
A Jedi? Nie kieruje się emocjami (w tym przypadku współczuciem), więc też mu nie pomoże...

Nie wiem, czy uważasz że jeśli ktoś jest słaby to należy jeszcze mu dokopać, albo patrzeć na niego z pogardą? Ja myślę, że to jest... niezbyt moralne. A czemu taki Mroczny Jedi nie kieruje się w tym przypadku, jak napisałeś, emocją?
A Jedi? Nie można powiedzieć jednoznacznie, że mu nie pomoże. Z jednej strony emocja (w sumie nie mam pewności, czy takie emocje też są zabronione, ale na razie to zostawmy), a z drugiej Jasna Strona, która kieruje jego poczynaniami. A jak wiadomo Jasna strona jest... no... Jasna. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki Jedi pomoże biedakowi. Oile nie będzie musiał w tym czasie musiał zwalczać problemów sprawionych przez jakiegoś wyznawcę Ciemnej Strony.[/quote]

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2005, 07:25:38 am »
Jasna strona nie rozwijała się za czasów starej republiki z powodu małego zielonego postrzeleńca hamującego wzrost padawanów. W nowej republice jedi się rozwijają.
Nie wiem Norsefirze, skąd pomysły że Jedi się non-stop rozwodzą nad tym jakiego dokonać wyboru, co jest dobre a co złe... Był taki jeden któremu można doczepić tą łatkę. Luck się nazywał i był z pewnością umysłem (?) filozoficznym. Większość Jedi nie miała problemów z dokonywaniem wyborów, gdyż podejmowali je szybko, tylko pod naciskiem mocy. Słabością sitów była ich ideologia. Nieprzemyślane decyzje mogły kończyć się katastrofą. Trzeba przecież przyznać, że kiedyś sithowie sami się wytłukli. Nie chciałbym żyć w otoczeniu gdy przy śniadaniu kolega z ławki może Ci obciąć głowę.
o Ty wiesz o Mitrilu?

***

  • Gość
Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2005, 10:08:27 am »
Cytat: "Gil-Galad"
Rycerza Jedi nie tak łatwo zaskoczyć. Pamiętaj, że płynie przez niego Moc, i może wyczuć zdradę.

Co innego mistrza, nie ;) Obi ( :?: ) nie był zbyt błyskotliwy, tak samo jak "Yoda" (nie pamiętam jak się nazywał) z KotOR'a I

Cytat: "Gil-Galad"
Nie wiem, czy uważasz że jeśli ktoś jest słaby to należy jeszcze mu dokopać, albo patrzeć na niego z pogardą? Ja myślę, że to jest... niezbyt moralne. A czemu taki Mroczny Jedi nie kieruje się w tym przypadku, jak napisałeś, emocją? (...)

A ja nie wiem o co Ci chodzi ;) Chodziło mi o to, że obie strony, moralnie nie są zbyt dobre...

Cytuj
Nie chciałbym żyć w otoczeniu gdy przy śniadaniu kolega z ławki może Ci obciąć głowę.

Ja też nie, dlatego napisałem pod koniec mojego postu "Bindo" (ten dziad z KotOR'a I ;))

Cytuj
Jasna strona nie rozwijała się za czasów starej republiki z powodu małego zielonego postrzeleńca hamującego wzrost padawanów. W nowej republice jedi się rozwijają.

Owszem, ale Jedi z natury dążą do zaprzestania wszystkich konfliktów, natomiast ich "źli" koledzy albo prowadzą wojnę albo rywalizują, a to zwykle przynosi postęp technologiczny (większy niż w czasie pokoju).

Offline Rybb

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2005, 06:26:54 pm »
ej patrzcie >>>>>>>  :evil:    ( darth maul )  :lol:

Offline Pawłow

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2005, 12:40:50 pm »
Jestem za jasną stroną bo ciemna wywołuje u użytkownika zmarszczki, zanik pigmentu i inne problemy z cerą  :p
shit happens

Offline Raven

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2005, 08:15:01 pm »
Jasna. Za to,że przez tyle lat Rada Jedi manipulowała i kontrolowała republikę. Imperium, było takie prostackie i barbarzyńskie. Opór rebeliantów był dowodem,ze polityka siły zawodzi. Natomiast Republika, Ha! To była genialna machina, które ku chwale pieknych ideałów kontrolowała i rządziła połową wszechświata, za przyzwoleniem wszystkich jej członków.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Rybb

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2005, 06:52:17 pm »
ja to jestem za Light Side... ale za to Sith Lordowie jakoś klimatyczni są bardziej... znaczy o ciuchy mi chodzi. Natomiast w kwestii emocji i ich zgubnego ( niekiedy - jak sądzę ) wpływu na nasze decyzje i zachowania to zgadzam sie, że Sithowie stanowią zagrożenie i choć zwykle zgłębiają Dark Side z chęci czynienia dobra ( chęci powodowanej strachem przed utratą tego co pokochali i przywiązaniem ) to Ciemna Strona Mocy wypacza ich do granic możliwości. Jest jak pułapka z której nie da się wydostać ( chyba że ma się fart )... no ale znowu z drugiej strony to żeby chłop nie mógł.. z gołą babą w windzie ... :lol:

Offline CaRo Kenobi

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:18:45 am »
Oczywiscie Light Side, ale mam wielki szacunek dla mocy ciemnej strony..
ight Side

***

  • Gość
Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2005, 10:31:39 am »
Cytat: "CaRo Kenobi"
Oczywiscie Light Side, ale mam wielki szacunek dla mocy ciemnej strony..

Podoba mi się sposób w jaki nabijasz sobie posty ;) Czy mógłbyś jakoś to rozwinąć ? Dlaczego Light Side, dlaczego masz szacunek do Dark ? Życzę powodzenia ;)

Offline CaRo Kenobi

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2005, 10:38:41 am »
heh  :p  Poprostu ludzie (i nie tylko) boja sie ciemnej strony, sily jej mocy, jak wielka trudnosc sprawia Jedi walka z silami ciemnej strony. Nie wiem czemu ale mysle ze dark ma wieksza moc niz light, jednak kiedy light sie jednocza, to nikt ich nie pokona, dlatego wazna jest jednosc a nie strach i ucieczka do dark side. Dlatego wole light'a (chociaz mysle ze w dark'u jest latwiej)  ;)  8) troche to zakrecone  :p
ight Side

Offline ibn Erales

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2005, 03:16:51 pm »
Tu mnie jeszcze nie było. Jehehehe. Ribaldzie, bój się.



A ja mam gdzieś to całe magiczne hokus pokus.
Pora skończyć z samowładztwem magików w szpiczastych kapeluszach, trzymających wszystkich za mordy.

Jestem demokratą.
Imperium budzi we mnie odrazę jako autorytarne, niesprawiedliwe, rasistowskie, nieludzkie, skorumpowane i, w sporej mierze, nieskuteczne.
Sithowie mnie denerwują. Takie małe zakompleksione dupki. Na okrągło tylko ja, mój ból, moja złość, moja potęga. Jasne, fajnie mieć duże ego, ale życie z takimi priorytetami to kicha. Bo nie zawsze się wygrywa. A zawsze się przegrywa. Więc moze lepiej wciagnąć całą tę potege w jakiś kierat?

W porozumienie ponad podziałami wszysktkich ras rozumnych galaktyki.
Amen.

O tym zemu ni lubie zdechlaków spod znaku skywalkerów napiszę później :]
i]Ráno mě probouzí tma sahám si na zápěstí
zda mi to ještě tluče zdali mám ještě štěstí
nebo je po mně a já mám voskované boty
ráno co ráno stejné probuzení do nicoty[/i]

Morituri Nolumus Mori

Offline Ribald

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2006, 10:05:48 pm »
Cytuj
O tym zemu ni lubie zdechlaków spod znaku skywalkerów napiszę później :]


Czekamy 8)
Na razie wszystko się zgadza :D
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline ibn Erales

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2006, 06:48:16 pm »
Z drugiej strony, znacznie mniej już niechętnie, bo i dobrej sprawie mydłki służą, i w teorii bardziej mi światopogladem leżą.

Czemu nie przepadam za stoikami?
Cytuj
A tak żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.


Ale to wciaz nic specjalnego.
Rzecz w tym, ze ja nie wierze w czary-mary. Tzn. może jedi potrafią skakać na dwadzieścia metrów wzwyż, machać tymi groteskowymi latarkami i zginać łyżki siła woli ale ja wciąz nie wierzę, ze mozna im zaufać.
Że będą potrafili być gwarantem nadzwyczajnych i, obiektywnie rozumianych, wartości moralnych.
Albo z drugiej strony - ze nie będą naładowani pompatycznym, manichejskim bełkotem do tego stopnia, że nie sposób bedzie ich wpuścic na targowisko, bo potną mieczami geszefciarzy.

Rzecz w tym, że z mocą idzie odpowiedzialność.
Ale połączenie nadzwyczajnej potęgi fizycznej, nadzwyczajnych prerogatyw politycznych i braku nadzwyczajnej za nie odpowiedzialności to żonglowanie koktajlami mołotowa.

Nie mam nic do Jedi. Pewnie nieźli z nich komandosi.
Ale wszelkie kliki w postaci najwyższych rad zakonów jedi to gorzej niż żydzi, cykliści i masoni rażej wzięci.
To gorzej niż zbrodnia. To błąd.
Błąd który może nas (;)) kosztować republikę.

Bo gdzie dla nich miejsce? W strukturach władzy wykonawczej? Sądowniczej?
Co niby mają robić?
Ratowac galaktykę? Aż strach, ze nasza jeszcze jest na miejscu.
Przed kim odpowiadać?
Przed swoimi? Przecie to będzie coś z gatunku korporacji adwokackiej z mieczami świetlnymi!

Nie... Pojedyńczy jedi, moga być wielkimi, naprawdę godnymi uznania mężami stanu, ale niebezpieczeństwo jest ogromne.
Nie można o nim zapomnieć. Przybiera imię Darth.

Tyle ode mnie. Dalej się zgadza? :p
i]Ráno mě probouzí tma sahám si na zápěstí
zda mi to ještě tluče zdali mám ještě štěstí
nebo je po mně a já mám voskované boty
ráno co ráno stejné probuzení do nicoty[/i]

Morituri Nolumus Mori

Offline empro

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2006, 07:39:08 pm »
Cytat: "ibn Erales"

Rzecz w tym, że z mocą idzie odpowiedzialność.


to już było, zdaje się, że Peter Parker (aka Spider-man) miał z tym problem :) i tam szerzej o tym pprwadzili dialog :)

Cytat: "ibn Erales"
Przybiera imię Darth.


chyba Vader, bo przecież Maul też Darthem był......
ale wiem czepiam się tutaj  :roll:  :x

Offline Gil-Galad

Jesteś Dark czy Light Side???
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2006, 07:45:09 pm »
IMO chodziło raczej o uogólnienie; nie tylko na postaci Anakina