Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2700 dnia: Wrzesień 06, 2018, 12:36:02 am »
Co do Yanna nie byłbym taki pewien to on bowiem jest od jakiegoś czasu osobą kierującą całą koncepcją rarracyjną światów Thorgala, a teraz jeszcze powierzono mu serię podstawową... Może tylko na chwilę aby złożył do kupy ten cały bałagan. Ale raczej zostanie na dłużej... No chyba że 36 epizod zebrałby bardzo negatywne oceny we Francji...

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2701 dnia: Wrzesień 09, 2018, 01:14:59 am »
Ok. Tak trochę z innej beczki: zastanawiam się nad geografią/genealogią.
Czyżby Kriss była (po matce przynajmniej) "Brytyjką"? Pochodzenie anglosaskie czy wręcz celtyckie? Ponieważ pomijając matczyne imię to jednak Welgrund (sądząc na podstawie "Wyrok Walkirii") zdaje się leżeć niedaleko terenów Kaledonii. Chyba, że trzymając się ściśle kwestii imienia matki założymy, że Olgawa to jakaś rusińska niewolnica wytransferowana na Wyspę i tym samym Kriss byłaby w połowie Słowianką...  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2702 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:31:10 pm »
Pojawiła się druga okładka nowego Thorgala. Mam dylemat; nie wiem która gorsza ?



Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2703 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:49:39 pm »
Nowszą niech sprzedają jako eksklusivVariant. Pierwszą przyciemnić i będzie Nazir na LSD, druga to Korona Królów - początek.

To żart przedfestiwalowy czy jak  :oops: :shock: :???:

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2704 dnia: Wrzesień 13, 2018, 09:15:18 pm »
Hm.. Nie rozumiem tego. Ile Rosiński tych okładek musi namalować bo się przekonać, że już mu to nie wychodzi? To naprawdę wygąda gorzej niż obrazki z ulicznych stoisk na starówce. I nie, staram się być złośliwy, bardziej mnie to smuci.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2705 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:49:40 pm »
Czy Rosiński podczas swojego panelu na MFKiG mówił coś na temat przyszłości światów thorgalowych?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2706 dnia: Wrzesień 17, 2018, 01:08:57 pm »
nie, nie mówił

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2707 dnia: Wrzesień 17, 2018, 01:17:47 pm »
A czy ktoś nagrywał to spotkanie? Jakieś małe streszczenie?

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2708 dnia: Wrzesień 17, 2018, 05:36:33 pm »
Czy Rosiński podczas swojego panelu na MFKiG mówił coś na temat przyszłości światów thorgalowych?


W zasadzie to nie dopowiedział na żadne pytanie - tylko snuł swoje gawędy daleko od tego czego owe pytania dotyczyły. Może jakby spotkanie trwało 8h to udałoby się prowadzącemu wydusić z niego jakieś konkretne zdanie...

Offline midar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2709 dnia: Wrzesień 17, 2018, 05:49:48 pm »
Czy Rosiński podczas swojego panelu na MFKiG mówił coś na temat przyszłości światów thorgalowych?
Kiedy robił mi wrys do Artbooka zapytałem, czy będzie chociaż robił dalej okładki do Thorgala? Odpowiedź dostałem dopiero jak jego syn powtórzył moje pytanie. Odpowiedź brzmiała mniej więcej tak:
 
"Okładki? Nie, chyba nie. Na pewno nie!"

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2710 dnia: Wrzesień 17, 2018, 05:58:46 pm »
Ze spotkania wynika że:

- Nie narysuje już więcej żadnego komiksu!
- Nie wiadomo co z okładkami Thorgali od 37 tomu?
- Zamierza robić ilustracje do różnych książek.
- Chciałby namalować rozkładówki tak jak w komiksie Western do wszystkich 36 tomów które od 1977 roku narysował (chyba po kilka na komiks tak przypuszczam???).
- Surżenko nie został rysownikiem Thorgala bo był "zbyt perfekcyjny", a Vignaux ma ten typ niespokojnego ducha jaki Rosiński sobie ceni...

To wszystko odpowiedzi które wynikają z godzinnej gawędy odchodzącego mistrza...   

Offline LucasCorso

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2711 dnia: Wrzesień 17, 2018, 06:07:18 pm »

W zasadzie to nie dopowiedział na żadne pytanie - tylko snuł swoje gawędy daleko od tego czego owe pytania dotyczyły. Może jakby spotkanie trwało 8h to udałoby się prowadzącemu wydusić z niego jakieś konkretne zdanie...


A czy na jakimś spotkaniu z nim było inaczej?  :roll:
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mappy

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2712 dnia: Wrzesień 17, 2018, 06:31:16 pm »
Celnie.
Nie chcę obrażać ale pycha, nonszalancja od dawien, dawna.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2713 dnia: Wrzesień 17, 2018, 08:00:22 pm »
No fajnie by było jakby namalował nowe obrazy do każdego tomu, tylko czy starczy mu sił, zapału i czasu? Oby tylko stały na wyższym poziomie niż ostatnie okładki. Widać, że nie jest już tak dokładny jak kiedyś, tła są zwykle tylko maźnięte i pozbawione detali. No ale wiek robi swoje.

Z drugiej strony wielka szkoda, że już nie narysuje żadnych nowych komiksów. Teraz widać, że te ostatnie lata kiedy malował nowe Thorgale to w dużej mierze stracony czas. Mógłby zakończyć na Barbarzyńcy, czy Ofierze, i miałby jeszcze czas żeby rozpocząć coś nowego, nawet mógłby jakieś one-shoty swoją techniką malarską pociągnąć, jak np. Skarbka. No ale pewnie ciężko było mu podjąć decyzję o porzuceniu serii po tylu latach.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2714 dnia: Wrzesień 17, 2018, 08:16:56 pm »
Co do okładek 36 tomu to na spotkaniu powiedział że namalował najpierw tą „zieloną” a potem Piotr Rosiński poprosił go o namalowanie jeszcze jednej do wersji Deluxe i tak na szybko powstała „biała” okładka.
Ale podobno wydawnictwo zdecydowało się że „biała” będzie podstawową a pierwotna „zielona” będzie jako ta do wersji Deluxe...
Ale która pójdzie jako podstawowa tak naprawdę to zobaczymy za 8 tygodni...